פסטיבל קוואן לאן ויאטנם

 Quan Lan Festival 


מועד הפסטיבל קוואן לאן, ויאטנם 

Quan Lan Festival: 


30, יולי. 


הפסטיבל נערך מידי שנה ביום השמונה עשר של החודש הירחי השישי, אך החגיגות נמשכות מהיום העשירי עד ליום העשרים.  


מיקום הפסטיבל קוואן לאן, ויאטנם - Quan Lan Festival: 


רציף Dinh בקומונת Quan Lan, מחוז Van Don, פרובינציית Quang Ninh. 

מאפייני פסטיבל קוואן לאן, ויאטנם - Quan Lan Festival: 


הפסטיבל נערך כדי להנציח את הניצחון כנגד הפולשים המונגולים בשנת 1288, כמו גם את מעשה הגבורה של Tran Khanh Du, גנרל מפורסם משלשלת Tran. הם מתפללים גם ל"אסיף" טוב מהים. 


פסטיבל בית הקומונה של Quan Lan הינו חגיגה גדולה ברחבי הכפר לדיירי קהילת האי Quan Lan, ממוקם באזור המרכזי של נמל Van Don העתיק. 

 

ביום העשירי של החודש הירחי השישי מתקיים טקס "סגירת הכפר": התושבים המקומיים לא יכולים לעזוב, אך אלו אשר עזבו ואורחים אחרים מכל קצווי המדינה מוזמנים בברכה. 

החגיגות של בית הקומונה של Quan Lan מורכבות מתחרות חתירה מסורתית: אנשי הכפר מתחלקים לשני צדדים. הם מחליטים על יסודות האימון הייחודיים ביום השלושה עשר של החודש כדי להכין את עצמם. משתמשים בסירות דיג רגילות בין חמש לשש טון, עם מפרשיות נמוכות ודרקון מגולף בחזית.  

היום השישה עשר שמור לקבלת השדים. מתקיימת תהלוכה עבור לוחות הלוויה של Tran Khanh Du מהמקדש לבית הקומונה של הכפר. 

פסטיבל קוואן לאן, ויאטנם - Quan Lan Festival

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

ביום השמונה עשר בסביבות השעה שלוש אחר הצהרים (כל שנה בשעה הזאת הגאות מגיעה למזח של המקדש), הסירות יוצאות. ה"חיילים" בצד אחד לובשים מעיל לבן ומכנסיים כחולים. בעוד הקבוצה האחרת לובשת בגדים שחורים ואפורים.  

 

כאשר הגנרלים של שתי הקבוצות פוגשים אחד את השני בבית הקומונה, ה"חיילים" והצופים צועקים בהד; הרעש מהדהד ברחבי המחוז. שני הגנרלים מניפים חרבות באוויר, ושני החיילים פוגשים אחד את השני שלוש פעמים, לסמל את שלושת הניצחונות בתקופת שושלת Tran. לאחר הפגישה השלישית, הם מתאספים לפני המזבח ותחרות החתירה מתחילה. 

 

לפסטיבל בית הקומונה של Quan Lan מאפיינים רבים של פסטיבלי כפר מסורתיים, אך הוא ראוותני במיוחד, מתאר את הרוח הצבאית של העם הויאטנמי במאבקו נגד הפולשים הזרים.