אתרי צלילה בויאטנם

אלו הם אתרי הצלילה מפורסמים בויטאנם:


 Nha Trang | ארכיפלג Con Dao | הפארק הימי Cu Lao Cham | האי Phu Quoc

עיר החוף Nha Trang 

 

עיר זאת כנראה עיר יעד הצלילה הידוע ביותר בויאנטאם. הפארק הימי Hon Mun, שהוקם לפני שלוש שנים, מכסה את האיים המקיפים את העיר ומהווה מוקד משיכה גדול למבקרים. בהון מון אתרי צלילה רבים ומגוונים, שבהחלט שווים בדיקה למי שמתעניין בחיים שמתחת למים. 


עיר החוף נה טראנג התפתחה במהירות והפכה לעיר תיירות שוקקת. לאור החוף הוקמו מלונות רבים ומצויינים, מסעדות, ברים ומקומות בילוי רבים ונוספים להעביר בהם את השעות הקטנות של הלילה. המקום מהווה את מרכז הצלילה של ויאנטאם ועל כן תוכלו למצוא בו מספר עצום של מועדוני צלילה, בהם ניתן לעשות קורסי צלילה ברמות שונות ובמחירים מהזולים ביבשת! 

עיר החוף Nha Trang

ארכיפלג Con Dao 

 

אתר תיירות חדש יחסית, ועל כן נותר בתולי ולא מתועש. בעל אוכלוסיה של 5,500 אנשים בלבד, המקום שקט ונעים. בפארק נעשות פעולות רבות להגנה על צבי ים ומאז שנת 1995, יותר מ -300,000 צבי ים תינוקות שוחררו לים. 

 

הפארק הלאומי Con Dao נחשב כיום לאחת הדוגמאות הטובות ביותר של שימור החי הימי בויאנטאם. במקום יופי טבעי עצום עם גבעות מיוערות, חופים חוליים רכים ונטושים, שוניות אלמוגים נרחבות ולגונות נסתרות. 80% משטח הקרקע הוא פרק לאומי המציע  למבקרים חווית ג'ונגל פראית וקסומה. 

 

למרות הבתוליות של האיים, חבוי בהם סיפור הסטורי מרתק. האיים שימשו בעבר ככלא לאסירים פוליטים בעידן הקולוניאלי הצרפתי, ובהמשך ככלא למתנגדי משטר סייגון. ישנם עדיין שרידים של תקופות אלו שניתן לראות באיים. 


עם מעט מאוד תיירים Con Dao מהווה פיסת גן עדן מחוץ למסלול הבנאלי של המטיילים. 

 

האתר זכה לשבחים על ידי הניו יורק טיימס, וזכה ע"י Lonely Planet  c במקום ה-7 ברשימת החופים הטובים ביותר בעולם, וכמו כן דורג במקום השביעי ברשימת האתרים המומלצים לביקור בויאנטאם! 

ארכיפלג Con Dao

הפארק הימי Cu Lao Cham 

 

נמצא בקרבת העיר הוי אן. הפארק הימי מורכב מ- 8 איים, שהם ביתם של 155 מינים של אלמוגים, 202 מינים של דגים, 4 מינים של סרטנים ו-84 מינים של רכיכות! 

הפארק הימי Cu Lao Cham

Phu Quoc אקלים טרופי עם טמפרטורת מים חמימה

 

האי הזה נמצא רק 10 מעלות מצפון לקו המשווה ועל כן נהנה מאקלים טרופי עם טמפרטורת מים חמימה ונוחה לצלילה ולשנרקול. 


הצלילה באי היא עניין חדש יחסית, ועל כן יש לצוללנים שבינכם הזדמנות ייחודית לגלות את החיים הימיים מסביב לאי בפעם הראשונה. 


אזורים רבים ברחבי האי טרם נחקרו. החיים הימיים המגוונים, המסתורין, המים החמימים והראות הדהימה בשל המים הצלולים הופכים את המקום לאתר עם תנאי צלילה מושלמים. 

Phu Quoc