שרידי הכלא סון לה - ויאטנם

Son La Province

שרידי הכלא סון לה - ויאטנם - Son La Province


שרידי הכלא מהווים אתר היסטורי ותרבותי ייחודי, המחנך דורות צעירים על מסורת פטריוטית.


האתר כולל 2 חלקים: הכלא והמוזיאון.

שרידי הכלא - בית הכלא נבנה על ידי הקולוניאל הצרפתי בשנת 1908 על שטח של 500 מ"ר. בשנת 1940 הורחב בית הכלא ל -1,700 מ"ר, הכלא מוקף באבנים מוצקות וקירות לבנים. מיטות האסירים היו מכוסות במלט ובאזיקי רגל מרוכזים לאורך הרצפה.

לפרטים נוספים אודות ויאטנם

התנאים בבית הסוהר היו קשים. בקייץ חם ביותר, ממש כבשן ואילו בחורף קר מאד.

הקולוניאלי הצרפתי הפך את הכלא לגיהינום עבור האסיריפ כדי לעצור ולבטל את מאבקם של החיילים הקומוניסטים. בתקופה שבין 1930 ל -1945 היו כלואים בכלא 1,007 מהפכנים ופטריוטים, שרבים מהם נחשבים למנהיגים גדולים של מהפכת וייטנאם.

לפני הנסיגה מ Son La ב 1952, הקולוניאל הצרפתי הפציץ את הכלא כדי למחוק את עקבות הפשעים שנעשו בו. ב -1965 הפציצו האמריקאים בצפון ויאטנם, כך שבית הכלא נהרס כמעט לחלוטין.

בית הכלא חודש באופן חלקי כדי לחשוף את הסיפורים שעמדו מאחורי הבניין.

למבקרים יש הזדמנות לבקר בתאים ובחדרי המעצר, להתרשם ממאות חפצים המהווים עדות חיה לפשעים האכזריים כגון אזיקים, שרשראות ברזל, מהדקים.

התמונה באדיבות משרד התיירות הויאטנמי

המוזאון ממוקם ליד הכלא ומוצגים בו חפצים יקרים וחלקם עתיקים ביותר הקשורים למסורות ההיסטוריות והתרבותיות של 12 קבוצות אתניות המתגוררות במחוז סון לה. בקומה הראשונה נמצאים חפצים עתיקים, בקומה השנייה תמונות של דוד הו עם אנשי סון לה. בקומה השלישית, גלריה של חפצים המשקפים את חיי התרבות ואת הייצור של קבוצות אתניות במחוז, כגון קדרות, תכשיטים, תלבושות, וכו '

שרידי הכלא סון לה והמוזיאון דורגו כמרכז חשוב לתרבות הלאומית של ויאטנם בשנת 1962.

לאתרים וערים בויאטנם >>