מוזיאון שרידי המלחמה הו צ'י מין Ho Chi Minh 

 מוזיאון המציג את מלחמת ויטנאם שהתרחשה בין השנים 1959- 1975. 

 

המוזיאון פופולרי מאוד בקרב תיירים מערביים. מעטים הם המוזאונים שמציגים את הברוטליות של המלחמה והקורבנות האזרחיים שלה בצורה כה מוחשית ונוגעת. 

 

בעוד המיצגים הם חד צדדיים, כלומר, המלחמה מוצגת מזווית הראיה של ויאנטאם (הרי זהו מוזיאון וייטנאמי) דווקא רוב התמונות המטרידות ביותר הממחישות את הזוועות שעולל הצבא האמריקאי הינן ממקור אמריקאי. המוזיאון גדוש בתמונות מצמררות ומעוררות מחשבה, ובתיעוד מפורט של הפגיעות בקרב כל צד. כך למשל, תוכלו לצפות בתמונות של ילדים שנולדו עם מומים בעקבות השימוש של הצבא האמריקאי בנשק כימי, ובאנשים שהפכו נכים בעקבות כך. 

 

כלים אמריקאים משוריינים, תותחים ופצצות מוצגים בחלק החיצוני של המוזיאון. נוסף על כך תוכלו לצפות באמצעים מחרידים בהם החוזקו השבויים, כמו כלובי הנמרים, ובכלי נשק ניסיוניים בהם השתמשו במלחמה שנשמרו כסוד צבאי, כמו הפלאשט- פגז מלא באלפי חצים זעירים. קומת הקרקע של המוזיאון מוקדשת לאוסף של כרזות ותצלומים מרחבי העולם המביעים התנגדות למלחמה. תצוגה זו מהווה ניגוד אופטימי לזוועות המוצגות למעלה. המוזיאון מומלץ מאוד ומהווה אתר חובה לבקר בו בעת ביקורכם בהו צ'י מין. גם אלו מכם שאינם חובבי הז'אנר של מוזיאוני מלחמה ימצאו את הביקור חוויתי. 

 

כתובת: 28 Vo Van Tan Street 


תמונות מהמוזיאון 

מוזיאון שרידי המלחמה הו צ'י מין
מוזיאון שרידי המלחמה הו צ'י מין