קאי בה  Cai Be 

בדלתת המקונג, מהנהרות הגדולים באסיה הנמתח בין סין לויאטנם, שוכנת העיר קאי בה.  


העיר נמצאת כשעתיים נסיעה מסייגון, והאטרקציה המרכזית בה היא שוק צף שוקק שבו מוצעים למכירה בעיקר פירות וירקות.  


השיט בנהר המקונג הוא חוויה מיוחדת במינה – אפשר להשקיף מהסירה על הרציפים של קאי בה, לראות בתי עץ עתיקים שכלונסאותיהם קבועים במים, לסייר במטע פירות ואף לקטוף כמה לדרך. 


קאי בה  Cai Be

במאה ה-8' קאי בה היוותה מרכז אדמיניסטרטיבי, כלכלי ופוליטי של דרום ויאטנם. כיום העיירה משמשת כמרכז חשוב לתפוצת מוצרים חקלאיים, ובמיוחד פירות טרופיים הנשלחים לכל המדינה.  


לקאי בה יש מערכת אקולוגית ייחודית ברשת הנהרות של דרום ויאטנם; הקרקע פורייה במיוחד, ומאפשרת לגדל שפע מטעי פירות. הודות לתנובה העשירה, התפתח כאן שוק צף מקסים שככל הנראה נוסד במאות 8'-19 בידי אנשים ממרכז ויאטנם. 

 


את השוק מאכלסות מאות סירות שבהן מוצעים למכירה פירות שונים כמו תפוחים, תפוזים, אננס, אשכוליות עם קליפה ירוקה וקלמנטינות לצד קוקוסים ופירות אקזוטיים. כדי לשווק את מרכולתם, המוכרים תולים דוגמאות של הסחורה על תורן העץ של הסירה. על הגדה מאחורי השוק נמצאת קתדרלה קתולית גדולה שיכולה לשמש רקע יפה לצילום השוק. 


מלבד פירות וירקות, אפשר למצוא בקאי בה מאכלים ומשקאות שונים עשויים אורז. אחד הדברים המיוחדים הוא חטיף אורז תפוח המעורבב בקרמל. מי שפחות נועז קולינרית, ימצא גם עוגות אורז, ניירות אורז לבישול ויין אורז.