מסלול מומלץ ביותר לטיול בצפון ויאטנם

מסלול מומלץ ביותר לטיול בצפון ויאטנם


טבע עוצמתי, שבטים מקומיים, כפרים פסטורליים ושווקים מקומיים.

הטיול לצפון ויאטנם מתאפיין בנופים מרשימים ועוצמתיים, בכפרים נידחים, בתרבויות של שבטי ההרים, באנשים מקסימים ומכניסי אורחים, בכבישים מפותלים, ושווקים מרשימים.


קחו בחשבון שבחלק מהמקומות שתגיעו אליהם, התנאים בסיסיים (לינה ואוכל), התיירות המערבית עדיין לא הגיעה במלוא עוצמתה למקומות אילו, וזה חלק מהייחוד והאותנטיות של האזור.


הטיול יקח אתכם למחוזות שנמצאים מחוץ למפת הטיולים הקלאסית של ויאטנם.


לרשותכם המדריך לנוסע לויאטנם שהכנתי עבורכם - להורדת המדריך לחצו כאן

.

למידע המלא אודות ויאטנם - לחצו כאן

יום 1: הגעה להאנוי


אם אתם מגיעים בשעות הבוקר, מומלץ לעשות יום סיור באתרים המרכזיים של האנוי. אם הגעתם בערב, צאו לאכול משהו ונצלו את הלילה כדי לישון טוב לקראת הטיול. אנו ממליצים ביום הראשון להחליף כסף בהנוי, או להוציא כסף בכספומט, וכן להצטייד בסים מקומי.יום 2: מהאנוי ל Nghia Lo - כ 230 ק"מ


לאחר ארוחת הבוקר צאו מהנוי לכיוון צפון מערב בכביש מבפר 32 לנאיה לו. הנסיעה עוברת בנוף הררי מדהים, אזורי חקלאות, שדות תה ירוקים, יערות עבותים והרים שמתנשאים לגובה רב.

בדרך לעיירה מומלץ לעצור בתצפיות נוף: Thu Cuc ו Van Cha

בהמשך היום אנו ממליצים:

 • לבקר בגן הבונסאי שבו בונסאי ענק במחוז Phuc Tho

 • לבקר בחוות התה ובכפר התאילנדי ב Tan Son

 • לבקר את השבט המקומי והאוטנטי בכפר Deo Khe

 • לבקר ולצלם את טרסות התה המדהימות ב Ba Khe

 • לחוות את החקלאות ה מקומית בעמק Muong Lo

 • בהגעה לנגיה לו ההררית, מומלץ לטייל בעיירה ולבקר בשוק המקומי.

 • אפשר לפצל את היום ליומיים. תלוי בקצב שלכם.יום 3: נסיעה ל Mu Cang Chai

לאחר ארוחת הבוקר, צאו לנסיעה לכיוון Tu Le.

הנסיעה היום אורכת שעתיים בלבד ולכן יש זמן רב לחוות את האזור ולראות כיצד חיים התושבים המקומיים המהווים מיעוט אתני מקומי.

אנו ממליצים על טרק של כ 4 שעות בין הכפרים. בטרק תפגשו אנשים מהשבטיים המקומיים White Thai, Black Zao, Red H’mong שברגע הראשון יהיו כנראה מופתעים לפגוש אתכם אך מהר מאד יהפכו להיות ידידותיים ואולי אפילו יזמינו אתכם לבתיהם.


המקומיים מייצרים יין מקומי והם בד"כ שמחים לכבד את האורחים ביין או תה.

בסוף היום תגיעו ל Mu Cang Chai ללינת לילה.

יום 4: מ- Mu Cang Chai לבאק הא, עיירת השוק המפורסמת


יציאה בבוקר לכיוון העיירה Bac Ha . בדרך כדאי לעצור ב Kim Noi Hill לתצפית ולצילום האזור. משם תמשיכו לכיוון Mam Xoi לתצפית על טרסות האורז המרהיבות. אם תגיעו בעונה שבה הכל ירוק, המראה מהמם, אך גם אם תגיעו בעונה שבה הטרסות מוצפות במים ואינן ירוקות, המראה יפייפה, בעיקר כאשר במים יש השתקפות מרהיבה.

משם תמשיכו לסאפה בכביש שעובר בין טרסות האורז ומטעי התה. לאורך הכביש כפרים בהם גרים שבטי ההרים של צפון ויאטנם. ניתן לעצור לבקר באחד מהכפרים.

אנו ממליצים לעצור בדרך במפל הכסף היפייפה. המפל נמצא כחצי שעה מעיירה הממוקמת בליבו של נוף מדהים בין הרים ויערות שופעים השייכים לפארק הלאומי הואנג ליאן.

אם יש לכם מספיק זמן, אנו ממליצים ללון בסאפה ולטייל באיזור יום יומיים. אם לא, ניתן ללון בבאק הא.

כמה מילים לגבי סאפה: סאפה הינה עיירת מטיילים ובה תנופה של בניה בשנים האחרונות. יש הטוענים כי סאפה איבדה מהאוטנטיות שלה. ומצד שני, סאפה מציעה בסיס מעולה לטיולים באיזור, מסעדות נהדרות, מלונות נחמדים ואוירה של מטיילים. עוד על סאפה לחצו כאן.

יום 5: שוק קוק לי, נסיעה להא ג'יאנג (190 ק"מ)

לאחר לאחר ארוחת הבוקר, מומלץ לבקר באחד מהשווקים המיוחדים שבסביבה. ביום ראשון פועל שוק באק הא המפורסם והגדול, השוק שוקק חיים, צבעוני, בשוק מתרחשים פעילויות חברתיות, מסחר, שידוכים ואפילו ניתן לראות את ספר הרחוב שעושה את עבודתו בתוך ההמון.

אם הגעתם ביום שלישי, ניתן לבקר בשוק קצת פחות מפורסם, אך אוטנטי ויפה Coc Ly שממוקם ליד נהר צאי הזורם מסין. אם בחרתם לבקר בשוק Coc Ly, אנו ממליצים לאחר הביקור לצאת לשייט בסירה במורד הזרם. לאורך הנסיעה תוכלו ליהנות ממראן המפואר של המערות היפות והחיים שעל גדת הנהר. צהריים אפשר לאכול באזור גדת הנהר או באחד מהכפרים שבסביבה.

אנו מציעים לבקר בכפר Trung Do שם חיים שבט Tay, שהינו אחד משבטי המיעוטים החיים באזור. כדאי לבקר בבית מסורתי לכוס תה. בקשו מהמדריך לסייע לכם בתקשורת עם אנשי המקום, שאלו שאלות, תנו להם גם לשאול אתכם. מובטחת חוויה נפלאה.

בהמשך השייט בקרו בגשר Bao Nhai .

סעו ל Trung Do שם תהיה לכם הזדמנות להתפעל מאחת מטרסות האורז הגדולות ביותר בווייטנאם. מחוז זה הוקם לפני מאות שנים, ומשמש כיום יותר מ 60,000 תושבים, המייצגים 17 קבוצות מיעוט אתניות. הם חיים בעיקר על גידול אורז אך גם על גידולי מחיה אחרים.

משם צאו לדרך להא ג'יאנג

יום 6: הלופ - Ha Giang – Dong Van (כ- 130 ק"מ)

אפשר לעשות לופ קצר של יומיים, או ארוך של ארבעה ימים. במסלול זה כללנו לופ של יומיים.

היום תפגשו בנופים המרהיבים של מסלול הלופ. תצאו בנסיעה לדונג ואן, הנוף הופך במהירות לרכס של הרי אבן גיר, מכוסה בג'ונגל שופע.

בהמשך מגיעים לרמה של דונג ואן קרסט Dong Van Karst Plateau, גיאופארק עולמי שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר לשימור מורשת עולמי. גולת הכותרת בקטע זה של הטיול הוא מעבר שער השמים, עם נופים מרהיבים ופיתולי דרך.

בשעת הצהריים מגיעים לטאם סון (Tam Son), עיירה מוקפת גבעות מיוערות בדיוק בזמן לארוחת הצהריים. המסעדות ודוכני הכבישים מגישים ארוחות צפון וייטנאמיות קלאסיות וקפה. הדרך המפותלת ממשיכה בעליה וחושפת נוף של סלעי קראסט. הנופים מקסימים. אנו ממליצים לעצור ב- Doc Chin Khoanh לתצפית וב Sa Phin לאכול. לינה ב Dong Van.

יום 7: הלופ -


Dong Van – Meo Vac – Cao Bang (כ- 200 ק"מ)


ביום זה תבקרו בשוק של דונג ואן לפני שתיסעו אל Meo Vac המכונה ערשם של אנשי המונג הכחול ואנשי הלו לו, המתגוררים בעיקר על צלעות הגבעה ועובדים בטרסות האורז. אחד משיאי הטיול היום הוא נסיעה נהדרת אל מא פי לנג (Ma Pi Leng), מעבר עוצר נשימה עם נוף נהדר. משם תמשיכו לקאו בנג (Cao Bang).

יום 8: Ban Gioc Waterfall מפלי באן ג'יוק


היום תבקרו באחד מהאתרים המרהיבים ביותר והמרשימים ביותר בויאטנם, מפל באן גיוק בגבול סין-וייטנאם, 85 ק"מ מקאו בנג, בדרך למפלים תסעו בנוף אטרקטיבי.

באן גיוק הוא מפל מרהיב, עוצמתי, שעדיין לא נמצא על מפת הטיולים הקלאסית של ויאטנם, עקב ריחוקו והדרך הארוכה המובילה אליו. אחרי פיקניק בטבע, תבקרו בנגום נגאו (Nguom Ngao) שהיא אחת המערות הגדולות באזור שבה הרבה צורות ותצורות מרתקות של נטיפים. משם תחזרו לקאו באנג.

יום 9: נסיעה להאנוי (280 ק"מ)


את רוב היום תבלו בנסיעה להאנוי. אפשר לעצור בדרך ב Lang Son לביקור בשוק המקומי ולטיול בעיר הגבול. לאילו שלא מוגבלים בזמן, מומלץ לנסוע ליומיים לאזור ba be lake ומשם להמשיך להאנוי.

יום 10: יום בהאנוי

היום יוקדש לאתרים המרכזיים של העיר האנוי ובהם:

 • המוזאולאום של הו צי מין

 • הבית הנשיאותי של הו צי מין

 • מקדש הספרות

 • האוניברסיטה הראשונה של ויאטנם

 • הילטון מוזאון (מדובר במוזאון שעווה בתוך הכלא שבו הוחזקו הטייסים האמריקאים במלחמת ויאטנם)

 • מקדש Ngoc Son

 • אגם Hoan Kiem

 • סיור ברובע העתיק של האנוי בריקשות.

שואלים אותי האם חייבים הדרכה בהאנוי, כן, אם רוצים להספיק ביום אחד לבקר במקומות החשובים של האנוי. בסוף היום סעו לנין בין Ninh Binh ללינת לילה.

יום 11: נין בין וטאם קוק

בבוקר אנו מציעים לבקר בשני המקדשים, מקדש המלך דין ומקדש המלכה לה מהמאה העשירית.

לאחר מכן סעו לטאם קוק, טאם קוק הוא כפר קטן ומקסים. צאו לשייט בסירת במבוק בנהר הואנג לונג, שעובר בין מערות, פגודות, קברים, ומקדשים, בדרך תיהנו מהנוף המיוחד של סלעים, הרים והרבה מרחבים ירוקים.

אם הגעתם באפריל או בספטמבר, מובטח לכם נוף מרהיב של שדות האורז. בסוף היום תחזרו ללינה בנין בין.

לאילו שיש זמן, מומלץ להישאר בטאם קוק ליום טיול נוסף שבו אנו ממליצים לעשות טיול אופניים באזור. לבקר ב mua cave, וליהנות בהמשך היום בכפר הפסטורלי.

ימים 12 – 13 – 14 שייט בהלונג ביי

בבוקר נסיעה להלונג ביי, מפרץ שאלפי צוקים מיוערים פורצים ממימיו. ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1994 על מפרץ האלונג ביי כעל אתר מורשת עולמית.

בדרך עוברים באזורים חקלאיים בהם ניתן לראות את הנשים הויאטנמיות עם כובעי הקש עובדות בשדות. מראה פסטורלי וצבעוני. ישנן חברות רבות שמפעילות ספינות ברמות שונות עד לרמה של 5 כוכבים. מומלץ לבחור ספינה ברמה של לפחות 4 כוכבים.

הטיול במפרץ הלונג הקסום כולל שייט חוויתי ומפנק בסירת עץ מקסימה, הכולל שלוש ארוחות ביום ופעילויות מגוונות.

מי המפרץ שקטים ומתוכם מתרוממים יותר מ- 3000 איים וצוקים, פרי עיצובו של הטבע . המראה מהפנט, האוירה שקטה ורגועה.

מסיפון הסירה וממרפסות החדרים הפרטיים ניתן לצפות בנוף המשתנה ובסירות הדייגים שיחלפו על פניכם.

השיט כולל בדרך כלל הפלגה לכפר דייגים צף, בו שטים בין בתי הכפר הצבעוניים והפסטורלים. בשייט תצפו ותלמדו על אורח החיים של המקומיים, את הסירות משיטות נשים מהכפרים.

השייט כולל גם פעילות ספורטיבית כמו קיאקים, שחיה, דיג ושיעור טאי צי על הסיפון.

בסוף היום השלישי, תחזרו להאנוי לטיסה חזרה.

להורדת המדריך לחצו כאן

למסלולי טיול נוספים בויאטנם >>