הפארק הלאומי צ'ו מום ריי , ויאטנם

(Chu Mom Ray National Park)

מיקום הפארק הלאומי צ'ו מום ריי:


שני מחוזות של Sa Thay ו Ngoc Hoi, פרובינצייתKon Tum , כ 30 קילומטרים מצפון מערב לעיר Kon Tum.

מאפייני הפארק Chu Mom Ray:


Chu Mom Ray הינו הפארק הלאומי היחיד בויאטנם החולק גבול עם שתי המדינות לאוס וקמבודיה.

הפארק הלאומי Chu Mom Ray נוצר מהשמורה הטבעית של Chu Mom Rayעם אזור של יותר מ 56,000 הקטאר. הוא בעל המגוון הרחב ביותר של צמחים ובעלי חיים בסביבתם הטבעית במערכות הפארקים הטבעיים בויאטנם.

מערכות צמחייה ובעלי חיים


לפי הסטטיסטיקה, בפארק הלאומי Chu Mom Ray יש כ- 1,500 זנים של צמחים השייכים ל 154 משפחות ו 551 ענפים, אשר מתוכם 131 זנים נדירים כמו האורכידאות, חשופי זרע, dipterocarp, nageia fleuryi, podocarpus annamiensis, dalbergia cochinchinensis, dalbergia cochinchinensis.

מלבד מערכת צמחים עשירה, הפארק הלאומי הוא גם בעל מערכת בעלי חיים מגוונת עם 452 זנים הכוללים 115 זנים של יונקים, 276 זנים של ציפורים, 44 זנים של זוחלים הרשומים בספר האדום של ויאטנם והעולם.

במיוחד עמק Ja Book בפארק הלאומי Chu Mom Ray עם אזור של יותר מ 9000 הקטאר הוא ביתם של חיות רבות כמו הטיגריס, גאיאל, פיל, שור, נמר, קוברה מTruong Son ... וזנים של זוחלים ודו חיים.

עם מגוון רחב של צמחים ובעלי חיים בסביבתם הטבעית ומשאבים גנטיים בעלי ערך רב, הפארק הלאומי Chu Mom Ra הוכר כפארק מורשת של איגוד מדינות דרום-מזרח אסיה על ידי המזכירות של האיחוד בשנת 2004.

Chu Mom Ray National Park

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

פעילויות למבקרים


למבקרים ב Ch Mom Ray תהיה הזדמנות לגלות נופים טבעיים פראיים, לבקר בכמה אתרים תיירותיים כמו שביל ה Truong Son, שער הגבול הבינלאומי Bo Y, הצמח ההידרולי Yaly וגם ללמוד על המנהגים וההליכות של התושבים המקומיים.

לחזרה לעמוד פארקים לאומיים ושמורות טבע בויאטנם >>


לאודות ויאטנם >>