הרי געש באזור אנטיגואה

אזור אנטיגואה בגואטמלה מוקף במספר הרי געש מרשימים, מה שהופך אותו ליעד מהמם לחובבי טבע ומטיילים המתעניינים בנופים געשיים. ובכלל שווה להתעורר בבוקר באנטיגואה, לעלות לאחת ממרפסות הגג ולצפות בהרי הגעש שמקיפים את העיירה. חלקם מעשנים, חלקם בין העננים וחלקם פשוט עומדים במלוא תפארתם כחלק משרשרת הרים שמסביב לאנטיגואה. 

הרי געש באזור אנטיגואה

הנה כמה מהרי הגעש הבולטים באזור אנטיגואה:

Volcán de Agua 

אחד מהרי הגעש הבולטים ליד אנטיגואה. הוא מתנשא באופן דרמטי לגובה של כ-3,760 מטר. השם "הר געש של מים" נגזר מההיסטוריה  של גרימת שיטפונות הרסניים במהלך התפרצויות של הר הגעש. טיולי הליכה בוולקן דה אגואה היא פעילות פופולרית עבור מטיילים הרפתקנים. הטיול האתגרי מציע נופים עוצרי נשימה של אנטיגואה והאזור שמסביב.

וולקאן דה פואגו

הר האש, הוא אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר במרכז אמריקה וידוע בהתפרצויות התכופות שלו, אשר מייצרות לעיתים קרובות זרמי לבה וענני אפר. למרות שזו יכולה להיות חוויה מרגשת להתבונן בהר, טיול רגלי לפסגה בדרך כלל אינו מותר בגלל חששות בטיחותיים.

וולקאן אקטננגו

ממוקם בסמוך לוולקן דה פואגו ומציע חווית טיול מאתגרת אך מתגמלת. מטיילים יכולים להגיע לפסגה, העומדת על כ-3,976 מטרים, וליהנות מנופים מדהימים של אקננדו ושל הר הגעש השכן.

Volcán Pacaya

אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר בגואטמלה, והוא נגיש יחסית למבקרים. יורים מודרכים לפקאיה מאפשרים לכם לטייל אל הפסגה ולחזות בזרימות לבה ובמכתשים מעושנים.

הרי געש באזור אנטיגואה

Volcán de Zunil ממוקם ליד העיירה Quetzaltenango (Xela), שנמצאת קצת יותר רחוק מאנטיגואה. עם זאת, ראוי להזכיר את ההר בגלל היופי הטבעי המדהים שלו והזדמנויות הטיולים המאתגרות שבו.

כאשר חוקרים את הרי הגעש הללו באזור אנטיגואה, חיוני לקחת בחשבון את הבטיחות. טיולים געשיים רבים נעשים בצורה הטובה ביותר עם מדריכים מנוסים הבקיאים בתנאים הוולקניים הנוכחיים. בנוסף, פעילות געשית יכולה להשתנות, לכן מומלץ לבדוק עם הרשויות המקומיות או מפעילי הטיולים לקבלת המידע העדכני ביותר לפני תכנון הביקור.

ארחיב על שני הרי הגעש שבהם מתקיים סיורים רבים, Volcán Pacaya ו-Volcán Acatenango, ששניהם נמצאים בסמיכות לאנטיגואה, גואטמלה.

וולקאן פאקאיה 

ממוקם כ-30 ק"מ דרומית מערבית לגואטמלה סיטי והיא אחד מהרי הגעש הנגישים ביותר במדינה. הוא ידוע בפעילות געשית תכופה, כולל פליטת זרמי לבה וענני אפר. ההתפרצות הגדולה האחרונה התרחשה ב-2010. 

טיולי וולקן פאקאיה היא פעילות פופולרית עבור מבקרים באנטיגואה אשר מתאימה לכל הגילאים. הטיול נחשב לדרגת קושי בינונית, מה שהופך אותו מתאים למגוון רחב של מטיילים. 

למתקשים יש אפשרות לטפס ולרדת מההר עם סוסים בליווי אישי, שאותם מציעים אנשי המקום. 

משך: טיול הלוך ושוב אורך בדרך כלל כ-5-6 שעות. השביל מציע נופים פנורמיים מדהימים של הנוף שמסביב. כשמתקרבים לפסגה, לעיתים קרובות ממש הולכים ליד שדות לבה וניתן לצפות בפתחי קיטור ובמכתשים קטנים, עליהם אפשר לצלות מרשמלו. 

אמנם אפשר לטייל בפאקאיה באופן עצמאי, אך אנו ממליצים לצאת לסיור באופן מודרך ומאורגן. סיורים אלה מספקים לרוב תחבורה, מדריכים בעלי ידע וציוד כמו מקלות הליכה כדי להפוך את הטיול לנוח יותר. מדריכים גם מבטיחים שהמבקרים יישארו בטוחים ויודע היטב על התנאים הנוכחיים של הר הגעש.

חשוב לזכור שפאקאיה הוא הר געש פעיל, ותנאים געשיים יכולים להשתנות במהירות. חשוב לבדוק תמיד עם הרשויות המקומיות או מפעילי הטיולים כי לקבל מידע עדכני לפני היציאה לטיול שלך.

וולקאן פאקאיה

וולקאן אקטננגו 

ממוקם בסמוך לוולקן דה פואגו, ממש דרומית לאנטיגואה. אקטננגו ידועה בנופים המדהימים של וולקאן דה פואגו ובאפשרות לחזות בהתפרצויות ממרחק בטוח. אקננדו אינו פעיל כמו פואגו. טיול לוולקן אקטננגו מציע חוויה מאתגרת ומתגמלת. הטיול נחשב לקשה ולרוב כולל עליות תלולות ולינה בקמפינג בגובה רב. הטיול הלוך ושוב אורך בדרך כלל יומיים, עם מחנה לילה ליד הפסגה. הפסגה של אקטננגו הינה בגובה של כ-3,976 מטרים ממנה ניתן להשקיף לכל הסביבה ובמיוחד לוולקאן דה פואגו כשהוא מתפרץ בלילה.

הקמפינג ב-Acatenango מאפשר למבקרים לראות את ההתפרצויות המרשימות של Volcán de Fuego, המתרחשות לעתים קרובות במהלך הלילה. החוויה היא באמת בלתי נשכחת.רוב המבקרים בוחרים לטייל ב-Acatenango בהדרכת מפעילי טיולים מנוסים המספקים ציוד מחנאות, ארוחות ותחבורה. אנו ממליצים לטייל באופן מודרך ומאורגן במקום.

גם Volcán Pacaya וגם Volcán Acatenango מציעים חוויות ייחודיות למטיילים. פאקאיה ידועה בנגישותה ובסיכוי להתקרב לפעילות געשית, בעוד אקטננגו מספקת הרפתקה מאתגרת יותר עם נופים מדהימים של הר הגעש דה פואגו המתפרץ.