פסטיבל מקדש קייפ באק, ויאטנם

 Kiep Bac Temple Festival


מועד הפסטיבל Kiep Bac Temple : 


9 באוקטובר-  היום העשרים של החודש הירחי השמיני – יום השנה למותו של טראן הונג דאו - Tran Hung Dao 


מיקום פסטיבל קייפ באק, ויאטנם - Kiep Bac Temple Festival: 


מקדש Kiep Bac בפרובינציית ,Hai Duong באחוזה ובמחנה שבו היו מוצבים החיילים של טראן הונג דאו לאחר הניצחון הראשון על הפולשים ליואן Yuan בשנת 1258. 

מושאי הפולחן של הפסטיבל קייפ באק: 


טראן הונג דאו. 

מאפייני פסטיבל: 


קרב נהר הLuc Dau , מרוץ סירות.  

 

כל שנה, מהיום החמישה עשר ליום העשרים של החודש הירחי השמיני, עשרות אלפי אנשים מכל רחבי המדינה מתקבצים כדי להשתתף בפסטיבל מקדש Kiep Bac. 

 

המקדש נמצא ב Hung Dao, בעיר Chi Linh, בפרובינציית Hai Duong. הוא מוקדש ל Tran Quoc Tuan, המצביא הבכיר של שושלת Tran, אשר הוביל את העם הויאטנמי לשלוש מלחמות התנגדות מוצלחות כנגד הפולשים היואן–מונגולים במאה השלוש עשרה.  

אנשים רבים אמרו עליו גם שהיה מכשף ומטפל בעשבי מרפא. הודות למעשיו הטובים, הוא הוכתר בשם "הקדוש טראן". 

 

הפסטיבל המפואר מאורגן בצורה מכובדת. מוקדם בבוקר היום העשרים, מתחילה התהלוכה היבשתית מ Van Yen, Duoc So, ו Con Son לעבר המקדש.  

התהלוכה על הנהר מתקדמת לעבר לגונת Tran Xa, לאורך נהר ה Thuong אל המזח אשר לפני המקדש. בזמן שנקבע, כל התהלוכות מסתדרות בשורות בשער הכניסה של המקדש כדי לבצע את טקס פולחן הקטורת.  

 

מנהיג הטקס הראשי נושא נאום על מנת לשבח את תרומותיו הגדולות של טראן הונג דאו ואת החשיבות ההיסטורית של מלחמות ההתנגדות האנטי יואן–מונגולים תחת שושלת טראן. הוא נושא גם דרשת לוויה לקדוש טראן הונג דאו. לאחר מכן, כל האנשים יציעו מקלות קטורת. 

 

לאחר טקס פולחן הקטורת מתקיים טקס מרכזי ומפואר ותהלוכת אפריונים. התבליט המקודש של "הקדוש טראן" מונח באפריון אדום מוזהב המוקף ברקדנים בדמויות של אריות ודרקונים. התהלוכה מתקדמת אל גדת הנהר.  

 

בתפאורה כה מרשימה, הקהל יכול להיזכר במבצע הגדול של הצבא ההרואי של Dai Viet תחת הנהגתו של המצביא הגאון לפני הקרב הימי המפורסם על נהר ה Bach Da לפני שבע מאות שנה (1288). 

פסטיבל מקדש קייפ באק, ויאטנם - Kiep Bac Temple Festival

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

התהלוכה מתחילה על סירות המקושטות בדגלים מקודשים ופרחים. האפיריון של "הקדוש" מועבר באמצעות סירה בצורת דרקון. הסירות עוזבות את המזח בליווי מהדהד של קצב תופים, קולות גונג וקרן, וקריאות העידוד המעריצות של הקהל. כאשר הסירות עוגנות, התהלוכה חוזרת למקדש. 

אחד ההופעות האטרקטיביות ביותר בפסטיבל הינה המרוץ של תריסר סירות על נהר ה Luc Dau.