טרינידד - Trinidad

טרינידד, אתר מורשת עולמי של אונסק"ו השוכנת בחוף הדרומי של קובה, היא עיר שובת לב השוזרת יחד היסטוריה, ארכיטקטורה ותרבות. 

טרינידד חופנת החובה ממש אוצר של חוויות המספקות מענה לתחומי עניין מגוונים.

העיר ממוקמת בין הרי אסקמברי השופעים ומי התכלת של האיים הקריביים, טרינידד מתגאה ביופי טבעי עוצר נשימה. מיקומה של העיר הופך אותה לנקודת מוצא אידיאלית לטיולים בעמק דה לוס אינג'יוס הסמוך, עמק המזמין לשמוע סיפורים על מטעי סוכר ואחוזות היסטוריות.

העיר, שפעם הייתה מוקד של סחר בסוכר ועבדים, שימרה את הקסם הקולוניאלי שלה שניכר ברחובות המרוצפים והבתים הצבועים בצבעי פסטל השמורים היטב. ה- Museo Romántico ו-Palacio Cantero מציעים התבוננות אל עברה של העיר, ומציגים חפצים ויצירות אמנות המשקפות את המורשת העשירה שלה.

רחובות המרוצפים והבתים הצבועים בצבעי פסטל

לב טרינידד הוא המרכז ההיסטורי שלה, המאופיין בארכיטקטורה מהתקופה הקולוניאלית. פלאזה מאיור, הכיכר המרכזית, מוקפת פנינים ארכיטקטוניות כמו Palacio Brunet ו-Iglesia Parroquial de la Santisima Trinidad, המציגים את ההשפעה הספרדית של העיר. בטרינידד נראה כי כל בניין מספר סיפור על האבולוציה של טרינידד. למהלכים ברחובותיה צפויה חוויה ממש קסומה.


חיי לילה בטרינידד 

לטרינידד חיי לילה שוקקים. העיר מתעוררת לחיים לאחר השקיעה עם המקצבים הקצביים של המוזיקה הקובנית הבוקעים מהברים הקסומים ומהכיכרות התוססות שלה. Casa de la Musica, השוכן על מדרגות פלאזה מאיור, מציע הזדמנות ייחודית לרקוד כל הלילה לצלילי מנגינות קובניות מסורתיות ללגום משקה מרום מעולה ולנשנש אוכל קובני.

חיי לילה בטרינידד

הרחובות של טרינידד עמוסים בשווקים מקסימים וחנויות אומנים, המציעות מגוון של עבודות יד ומזכרות בעבודת יד. פלאזה קאריו הוא שוק שוקק חיים בו תוכלו ליהנות מסצנת המלאכה המקומית, מטקסטיל ארוגים בעבודת יד ועד לקרמיקה מעוצבת בצורה מורכבת. זה ממש המקום המושלם למצוא אוצרות ייחודיים.

רחובות של טרינידד עמוסים בשווקים מקסימים וחנויות אומנים

לשוהים מספר ימים בטרינידד מומלץ לצאת לסיורים בסביבה.

פלאיה אנקון, הינו חוף קריבי מהמם המציע מנוחה פסטורלית. בחוף פועלות כמה מסעדות נחמדות.. Valle de los Ingenios, חושף את שרידי טחנות הסוכר והאסיינדות רחבות ידיים, ומספק הצצה להיסטוריה הכלכלית והחברתית של קובה.