שמורת הטבע ביצת ואן לונג -

Van Long Wetland Natural Reserve

שמורת הטבע ביצת ואן לונג - Van Long Wetland Natural Reserve, ויאטנם


מיקום שמורת הטבע בויאטנם:


מחוז Gia Vien , פרובינצייתNinh Binh כ 80 קילומטרים מדרום להאנוי.

מאפייני השמורה:


בשמורת Van Long נוף טבעי מקסים ומערכת אקולוגית אופיינית לביצה בדלתת הנהר האדום.

היסטוריה של המקום:


עם אזור של 3,500 הקטאר, Van Long הינה שמורת הטבע הביצתית הגדולה ביותר בדלתת הנהר האדום והיא נחשבת כ "מפרץ ללא גלים" עם מים שלווים המגיחים כמראה ענקית המשקפת נופי טבע מרהיבים.

כאן, הסירות לוקחות מבקרים מסביב ללגונה להתבונן בהרי אבן הגיר הנקראים לפי צורתם Meo Cao (חתול), Mam Xoi (מגש אורז דביק), Hom Sach (תיבת ספרים), Da Ban (שולחן שחמט), Nghien (חתיכת בשר), Co Tien (פייה)... ישנן 32 מערות יפות ורחבות בתוך הרי אבן הגיר הללו, כמו Bong, Chanh, Doi... אשר מתוכן מערת Ca ברכס הרי Quyen היא המרשימה ביותר.

המערה באורך 250 מטר, 8 מטר גובה, 10 מטר רוחב עם מבנה חצי צף ולה נטיפים רבים בעלי צורות מגוונות.

כאשר מגיעים פנימה לתוך הלגונה, הפראיות של החיים המודרניים מתחלפת בהדרגה בקולות של משוטים, דגים, דו חיים, רעש הדשא ברוח. תחת מים צלולים, טחב ואצות מתעקלים לסירוגין בהתאם לרוח ויוצרים תמונה טבעית מקסימה ומלאת חיים.

שמורת הטבע ביצת ואן לונג, ויאטנם

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

בעלי חיים וצמחיה בשמורת הטבע:


שמורת Van Long היינה ביתם של 39 זנים של יונקים, 72 זנים של ציפורים, 369 זנים של זוחלים ודו חיים, 44 זנים של דגים, 39 זנים של בעלי חיים הגרים במים ו 79 זנים של חרקים, רבים מתוכם רשומים בספר האדום של ויאטנם כמו נחש הקוברה, צפיר האלפים, איגואנה... בעיקר, שמורת Van Long תועדה על ידי מרכז התיעוד הויאטנמי כמקום בעל מספר הלנגור דלקור (trachypithecus delacouri) הגבוה ביותר עם 100 מהם בסכנת הכחדה.

בעונה היבשה (מנובמבר לאפריל), שמורת Van Long הינה המקום בו שוהות בעונת החורף ציפורים רבות המגיעות מהצפון כמו העיט הניצי, אנפה אפורה, חסידה לבנה... זהו גם ביתם של 457 זנים של צמחים וסקולריים ו 35 זנים של צמחים שגדלים במים, 8 זנים אשר רשומים בספר האדום של ויאטנם, כולל chukrasia tabularis, drynaria fortune, melientha suavis, strychnos nux-vomica, dalbergia cochinchinensis.

יחד עם הנוף הטבעי היפה שלו, לשמורת הטבע ביצת Van Long יש מגוון שרידים תרבותיים כמו מקדש Hong Nuong, מקדש Mau, מקדש Thung La, פגודת Thanh Son, פגודת Dich Long... שמורת הטבע ביצת Van Long היינה אתר תיירותי אקולוגי משנת 1998 המושך אליו תיירים מרחבי המדינה והעולם.

שמורת הטבע ביצת Van Long נבחרה לאחד מאתרי הצילום העיקריים לשובר הקופות ההוליוודי "קונג": אי הגולגולת


לפארקים לאומיים ושמורות טבע בויאטנם >>


לאודות ויאטנם >>