מסלול טיול מרתק לצפון מרכז הודו

מסלול טיול מרתק לצפון מרכז הודו

על סמך המלצות ותגובות של מטיילים רבים, וניסיון אישי שלנו, בנינו עבורכם מסלול לטיול מומלץ בן 14 - 12 ימים לצפון מרכז הודו.

כמובן שבהתאם לזמן העומד לרשותכם, ובהתאם לתחומי העניין שלכם תוכלו לבצע שינויים והתאמות במסלול כרצונכם.

ב טיול פרטי תפור להודו תטיילו רוב הזמן בלווית מדריך, נהג ורכב צמוד.

הנסיעה בוואן: הרכבים גדולים נוחים וממוזגים. בנסיעות הארוכות מומלץ לשחק משחקי דרך שמלכדים את המשפחה

מומלץ מאוד להוריד את המדריך לנוסע להודו שהכנתי עבורכם. המדריך יעזור לכם ליהנות מטיול חלומי פרטי ולחסוך הרבה זמן, תסכול וכסף.

יום 1: הגעה לדלהי (Delhi)

הגעה לדלהי והעברה למלון.

אם אתם מגיעים בשעות הבוקר ניתן להתחיל בטיול ביום זה לאחר התרעננות במלון. אם אתם מגיעים בשעות אחר הצהריים, מומלץ לנוח לצאת לחצי יום טיול כפי שמוצע. אם אתם מגיעים בשעות הערב, מומלץ לנוח לקראת התחלת המסלול ביום שלמחרת.

אחר הצהרים סיור בדלהי העתיקה והחדשה.

בדלהי העתיקה ביקור ב Raj Ghat (אתר הנצחה למהטמה גנדי).

ביקור במבצר האדום שהיה פעם חלק משדרת הקיסרים של האימפריה המוגולית (Mughal Royalty), וכיום נמצא באזור המסחרי השוקק ביותר של העיר.

לאחר מכן נבקר ב Jama Masjid, המסגד הגדול ביותר בהודו. לאחר מכן ניקח סיור ריקשות לסיור בתוך הסמטאות של שוק Chandni Chowk לחוש את האווירה של שוק אוריינטלי סואן מאד מאד.

בדלהי החדשה נבקר במספר מבנים מעניינים המשלבים בין אדריכלות הויקטוריאנית לאדריכלות מודרנית.

יום 2: דלהי (Delhi) / וראנסי (Varanasi) בטיסה

לאחר ארוחת הבוקר נטוס לואראנסי.


ורנאסי שוכנת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומתוארת לעיתים ככבירה הרוחנית של הודו. לורנאסי הקדושה מגיעים מכל עבר כדי למות בה. למות בורנאסי נחשב כדרך המהירה לשחרור מהמעגל


האינסופי של לידה מחדש ואיחוד עם השמימי. זהו המקום המושלם לתקשר עם הצד הרוחני של הודו.


אם יש מקום אחד עלי אדמות בו אפשר להרגיש אושר רוחני, זה בהחלט בוראנסי, שם מאמצים את החיים והמוות במלוא תפארתם.


העיר העתיקה הזאת שייכת למסע של ההינדואיזם והאמונה הבלתי ניתנת לשבירה של האל שיווה (Lord Shiva).


האמונה מספרת שהעיר נוצרה על ידי האל עצמו, זוהי עיר בעלת שמונים מדרגות המובילות לנהר (גאתות).


ה Dashashwamegh Ghat מפורסם בעולם בזכות שריפת הגופות שלו. טקס ה Aarti בערב מרגיש כמו קריאה שמימית לבני האנוש להעיר את האלים החיים בשמיים.


האהבה למוזיקה קלאסית, אוכל ותרבות מורגשת בכל פינה שלה. הריח של זלביה (jalebi) ו- kachauri שרק טוגנו, קולות פעמונים ממקדש Laxmi Narayan והריח של מקלות קטורת מעורר את החושים ומעלה את מצב הרוח באופן מידי.

אחר הצהרים נבקר ב Sarnath, שם נשא בודהה את הדרשה הראשונה שלו למאמינים.

בערב, אנו ממליצים להנות מרחובותיה התוססים של וראנסי ומסמטאותיה הצרות בסיור על ריקשות.


בכל ערב מתקיים טקס יומי שנערך באיזור הגאתות. אנו ממליצים מאד להגיע לטקס. תחזו באור הבהיר של הפמוטים ומנורות השמן המאיר את גרמי המדרגות בעת תפילת הערב, תריחו את הקטורת ואת ניחוח הפרחים ר ובתהליך שחרור הפמוטים במים הקדושים של הגנגס.

אנו ממליצים להשאר יום נוסף בורנאסי בהתאם לכמות הימים שעומדת לרשותכם בטיול, ללא הדרכה. ללכת לאיבוד בין הסימטאות, לבקר בחנויות כלי הנגינה הרבות שבעיר, לרכוש מוצרי משי מדהימים באחת מהחנויות, לאכול טוב.

יום 3: וראנסי / קהג'וראהו (Khajuraho) בטיסה

השכם בבוקר נצא לשייט על הגנגס ונצפה בטקסים הדתיים הנערכים באיזור הגאתות. בשעות אילו אנשים רבים רוחצים במיים הקדושים. מדובר במחזה שלא תראו בשום מקום אחר.


נבקר במקדשים Bharat Mata, ו Vishwanath ובאוניברסיטת Banaras Hindu.

לאחר ארוחת הבוקר נטוס לקגורהאו.

קהג'וראהו – כפר המקדשים האירוטיים. קהג'וראהו הוא המקום שבו האמונה פוגשת יצירתיות, ארוטיות וחשקים אחרים בהם תצפו במסגרת סיור במקדשים המוכרזים כאתרי מורשת עולמית ונחשבים בין מקדשי האומנות היפים ביותר בעולם.

הקבוצה המערבית של המקדשים, במיוחד, מכילה פסלים מדהימים.


המקדשים מגולפים מאבן חול ומציגים תיאור חושני של החיים והאהבה והקשר בין אלוהים ורוחניות. המדריך שילווה אתכם יספר על הפרשנויות הרבות שניתנו לגילופים הנועזים ולפלאות הארכיטקטוניים.

יום 4: קהג'וראהו- Orchha Jhansi = אגרה (Agra)


בבוקר נצא בנסיעה של כ 3.5 שעות צפון מערבה ל Jhansi. בדרך נעצור ב Orccha, עיר מימי הביניים השוכנת על גדות נהר ה Betwa. נסייר במבצרים, בארמונות ובמקדשים שעדין שומרים על הפאר העתיק שלהם. משם נמשיך ברכבת לאגרה.

יום 5: אגרה (Agra)

בבוקר נבקר בטאג' מאהל (Taj Mahal) טאג' מאהל המפורסם נבנה בשנת 1560 על ידי Shah Jahan לזכרה של אשתו האהובה Mumtaz Mahal כדי לקדש ולשמור על השרידים שלה.


המבנה הארכיטקטוני המושלם הינו יצירת מופת המעוצבת משיש לבן המהווה עדות לכישוריהם של 20,000 בעלי מלאכה שהגיעו מאירן, טורקיה, צרפת ואיטליה אשר במשך 17 שנה בנו את המבנה המפואר.

בהמשך נבקר במבצר אגרה, שבו בילה. Shah Jahan שנכלא על ידי בנו Aurangzeb, כאשר הוא מביט בעגמומיות על הטאג' מאהל שבנה ממקום כלאו

לינה באגרה.

יום 6: אגרה - ג'איפור ((Jaipur דרך פטהפור סיקרי ((Fatehpur Sikri (245 קילומטרים / 5 שעות)

בבוקר נצא לכיוון גייפור, העיר הורודה של חבל רגאסטאן, דרך בפטהפור סיקרי. העיר פטהפור סיקרי נבנתה על ידי הקיסר אכבר (Akbar) בשנת 1569, לזכרו של הקדוש הגדול Sheikh Salim Chisti אשר ברך את אכבר וחזה את לידת שלושת בניו.


מחסור במים היה הסיבה העיקרית לנטישת העיר היפה. נבקר בבניינים רבי החן שנשתמרו היטב בצורה יוצאת מן הכלל ב 'עיר הרפאים' הזאת כולל Jama Masjid, הקבר של Salim Chisti, ארמון Panch Mahal וארמונות אחרים המציגים את הגדולה והתפארת של האימפריה המוגולית בשיא עוצמתה.


לאחר הביקור בפטהפור סיקרי, נמשיך בנסיעה לג'איפור. נגיע בערב. אנו ממליצים לצאת לארוחת ערב באחת מהמסעדות הנפלאות של העיר לינה בגאייפור.

יום 7: ג'איפור


בבוקר נצא למבצר Amber המרהיב. Amber הינו ארמון מבצר ראג'סטני קלאסי רומנטי. הקירות המחוספסים, מוכי הזמן של המבצר אולי לא נראים יפים מבחוץ, אך פנים המבצר הינו מרשים ביותר, כך שנכונה לכם הפתעה.


אני בקרתי במבצר לפני מעל ל 15 שנה ועד היום אני זוכרת היטב כל כך הרבה פרטים וחדרים משובצי מראות ... בהחלט מקום מאד מרשים. למבצר ניתן להגיע ברכיבה על פילים או ברגל, אך קחו בחשבון שמדובר בהליכה במעלה ההר.

בתוך המבצר נבקר ב Jag Mandirאו היכל הניצחון. בתוך ה Jag Mandir נמצא ה Sheesh Mahal המפורסם– חדר שבו כל ארבעת הקירות והתקרה משובצים בשברי מראות מנצנצים, אשר יובאו באופן מיוחד מבלגיה באותה תקופה.

בדרך למבצר Amber נעצור לצילום תמונות ב Hawa Mahal – ארמון הרוחות.

בהמשך היום מכן נבקר בארמון העיר של המהרג'ה (Maharaja's City Palace), מקום מגורי המלכים לשעבר, אשר חלקו הפך למוזיאון. חלק קטן ממנו עדין נמצא בשימוש על ידי משפחת המלוכה של ג'איפור.


אחת מהאטרקציות המרכזיות במוזיאון היא החלק הנקרא Armory Museum המאחסן אוסף מרשים של כלי נשק, בהם השתמשה בעבר משפחת המלוכה של ג'איפור.

מאוחר יותר נערוך ביקור ב Jantar Mantar שהוא שעון השמש הגדול ביותר בעולם הבנוי מאבן ושיש לינה בגייפור.

יום 8: ג'איפור - פושקאר 3.5 שעות נסיעה

בבוקר נצא לפושקאר היושבת למרגלות אגם פסטורלי.


פושקאר הינה עיירה קדושה להינדים ואחד ממקומות העליה לרגל וכמקום שבו מתקיימים פולחנים לברהמה.


פושקאר ידועה גם בזכות יריד הגמלים המתקיים בה כל שנה ואשר מושך אליו תיירים רבים.

אנו ממליצים לבקר בפושקאר ללא הדרכה, לשבת באחת המסעדות מול האגם ולהבות בו, להרגע, להסתובב בשוק הצבעוני של העיירה, לתפור בגדים אצל אחד מהחייטים, לטייל לאורך האגם ולהכנס לאחד מהמקדשים.


למי שרוצה להכנס לאוירת הרוגע של פושקאר, מומלץ להשאר בה יום נוסף.

יום 9: פושקאר – גודפור

(למי שלא מוגבל בזמן, אנו ממליצים לבקר גם בביקאנר ובג'אסמילר שנמצאות קצת מחוץ למפת הטיולים הסטנדרטית ושוות ביקור).


בבוקר נצא מפושקאר לג'ודפור, בין אם זה מבצר מהראנגר (Mehrangarh Fort) העומד איתן או כוחם של המושלים לאורך ההיסטוריה, ג'ודפור הינה תמונה חיה של אומץ, ושל הרצון לשרוד.

מבצר מהראנגר שבו נבקר הינו יצירת מופת ארכיטקטונית, לידו נמצאים בתי ברהמין (Brahmin houses), אשר היו בעבר הסמל המזוהה עם הקאסטה והאנשים שלה.

סיפורים ושרידים של המלחמה חצובים בכל פינה של העיר הזאת שנשתמרה בצורה כל כך טובה.

רחובות ג'ודפור והבזארים המפוזרים בה, מלאים בחנויות קטנות ומקסימות שבהם תוכלו להתמקח וגם לרכוש דברים רבים.

ריח הוורדים, מקלות הקטורת והחנויות המוכרות מוצרים החיוניים לתפילות במקדש מסעירים את חוש הריח.

חזרה לבית המלון. לינה.

יום 10: ג'ודפור ((Jodhpur - מקדש ג'יין רנקפור (Ranakpur Jain Temple) אודאיפור (Udaipur) 285 קילומטרים/ 5 שעות

בבוקר נצא לעבר אודאיפור, נעצור בדרך ברנקפור.

רנקפור הינו מקום קטן בין ג'ודפור לאודאיפור ובו מקדש ג'יני מרהיב המוקדש ל- Tirthankara Adinatha, המקדש נודע בעיקר בזכות הארכיטקטורה שלו והחשיבות שלו אצל אנשי דת הג'ייניזם הגרים באזור.

משם נמשיך בנסיעה לאודאיפור.

לינה באודייפור.

יום 11: אודאיפור

אודאיפור, נחה כמו אבן חן מסביב לכחול הצלול של אגם Pichola בעמק המוקף בגבהות Aravalli. ארמונות השיש, הגנים המיוחדים והמרהיבים, הגבעות שמקיפות את העיר,והאגמים הצלולים גורמים למבקר באודאיפור להרגיש כאילו הגיע לחזיון במדבר.

נבקר במתחם ארמון העיר, שהיה פעם ביתם של המושלים מ Mewar וכיום הוא משמש כמוזיאון. הארמון מכיל ארמונות קטנים המשולבים בצורה מושלמת ומשקיפים על היופי השלו של אגם Pichola.

את היום נבלה בביקור בארמון העיר והמוזאון, במקדש Jagdish, ונשוט בסירה באגם.

אודאיפור מפורסמת גם בזכות תעשיית הטקסטיל שלה, ובזכות השוק למכירת תבלינים והחנויות המקומיות הקטנות בהם כל אחד יכול לקנות מוצרי אומנות ועתיקות מקומיים.

אנו ממליצים לבקר בבית הקפה המקסים באגם Pichola ולהבלע בפסטורליה המדהימה של הקסם של אודייפור.

לינה באודייפור.

יום 12 : אודאיפור/ דלהי (Delhi) טיסה

(ניתן להתחיל ולסיים את הטיול גם במומבאי)

הערה: אם הוספתם יום בורנאסי ויום בפושקר, או אם הוספתם את ביקאנר וג'אסמילר, הטיול יארך כ 14 ימים.

ארזתם כבר?

מה לארוז?

נעליים טובות להליכה – חובה! בגדים בהתאם לעונת השנה, קחו אתכם בגדים חמים (גם בקיץ עלול להיות קריר בהרים),תרופות,

התייעצו עם הרופא לגבי כדורים להסתגלות לגבהים (עדיף לא לרכוש תרופות בהודו), רולר נגד יתושים, קרם הגנה מהשמש (אתם

תבלו הרבה זמן בחוץ ובגובה רב), משקפי שמש, כובע, מנשא למים, משחקים לדרך, (אם אתם עם ילדים), מצלמה, חטיפי בריאות

לדרך הרבה מצב רוח טוב...