הפארק הלאומי קסואן סון , ויאטנם

(Xuan Son National Park)

מיקום הפארק הלאומי קסואן סון (Xuan Son National Park), ויאטנם:


קומונת Xuan Son, מחוז Thach Son, פרובינציית Phu Tho, מעל ל 80 ק"מ מהעיר Viet Tri ו 160 ק"מ מהאנוי.

מאפייניי הפארק:


הפארק הלאומי Xuan Son נמצא בתוך יופי של יער בראשיתי על הרי אבן סיד עם מגוון רחב של צמחים ובעלי חיים בסביבתם הטבעית ומאפיינת תרבותיים ספציפיים של קבוצות אתניות מסוימות.

הפארק הוקם בפברואר 2002. הפארק מכסה אזור של 15,048 הקטאר כולל 11,000 הקטאר של יער טבעי, 1,398 הקטאר של יערות אבן סיד. ישנם ביוטופים רבים, לדוגמא כמה צמחים מוזרים אשר יכולים לשנות את צבע העלים שלהם ארבע פעמים ביום.

צמחייה ובעלי החיים:


הצמחייה כוללת כ 465 זנים של צמחים עיליים, עצים יקרים רבים (קוכיה הודית, parashrea stellate, טיק בורמזי).

בעלי החיים כוללים 282 זנים כולל 23 זנים של דו-חיים, 30 זנים של זוחלים, 168 זנים של ציפורים ו 61 זנים של יונקים. ישנם זנים נדירים רבים, כגון הדובים הטיבטיים, הצ'יטה, הפסיונים הלבנים, גיבונים אפורים, קוברות.

הר Xuan Son

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

טופוגרפיה בהר Xuan Son:


כאן נתגלו 14 מערות ביערות הבראשיתיים על הרי אבן הסיד, אשר יצרו את הנוף המקורי. בתוך הפארק, ישנם שלוש פסגות. Voi (1,387 מטר), Ten (1,244 מטר) ו Can (1,144 מטר). רוב המערות שעל רכסי ההרים הללו הינן בתי הגידול של העטלפים.

כאשר נכנסים למערות, אפשר להיות מופתעים מהנטיפים והזקיפים השונים בעלי המראה המוזר. מערות רבות, למרות הכניסות הצרות שלהן, גדולות מאוד ומאכלסות מאות אנשים. ישנן כמה מערות שאורכן הוא 7-8 קילומטרים בתוך ההר.

הקבוצות האתניות בקרבת הפארק:


בתוך ומסביב לפארק הלאומי Xuan Son חיות כמה קבוצות אתניות (Muong ו Dao). כאן, תהיה לכם ההזדמנות ללמוד על חייהם דרך מנהגים מקוריים, שירה מסורתית והופעות ריקוד, ומוצרי עבודת יד.


לחזרה לעמוד פארקים לאומיים ושמורות טבע בויאטנם >>


לאודות ויאטנם >>