טיול לקובה

ברכות לנוסעים לקובה - אתם עומדים בפני מסע מופלא, שונה ומרגש!

כדי להנות מהמסע הנאה מקסימלית, כדאי לתכננו כראוי! מניסיון רב שצברנו באופן אישי, ומנסיונם של נוסעים רבים, ריכזנו עבורך במדריך זה מספר נקודות ומידע חיוני שיעזרו לך בתכנון הטיול לקובה ויחסכו לך זמן ועלויות:

המידע כולל המלצות וטיפים בנוגע לאופן ההגעה, מתי לנסוע, הוצאת ויזה, חיסונים, מה לארוז (בנסיעה לקובה זה מאד חשוב), מה כולל טיול בקובה, ועוד.

במדריך זה אנו מציעים מסלול טיול נפלא לשבועיים, על בסיס נסיונינו האישי, בליווי נהג ומדריך. 

טיול עם נהג ומדריך הינו המומלץ ביותר לנסיעה פרטית זוגית, משפחתית או עם חברים במיוחד כשמדובר בקובה, שם מורכב ביותר לשכור רכב ובעיקר להשיג עבורו דלק.

הורידו בחינם את המדריך לקובה »

קצת על הקונספט של הטיול שלנו לקובה 

חיפשנו סוכנות קובנית שתלווה אותנו בהיכרות ובחוויה הקובנית לעומק. לא חיפשנו סוכנות שתקח אותנו רק לראות את האתרים הידועים, אלא סוכנות שתצא איתנו למסע עמוק אל עולם של אנשים במדינה שבמידה מסויימת הזמן קפא בה מלכת, ובמידה אחרת, האילוצים והקשיים שלה, מכתיבים חיים מסוג שונה ממה שאנחנו מכירים בעולם המודרני. 

לאחר הרבה חיפושים מצאנו את מה שחיפשנו, ואכן הטיול שלנו היה מאד שונה. נחשפנו לאנשים, התארחנו בבתים,חווינו חוויות במקומות פרטיים ולא תיירותים, הכרנו את המשפחות והחברים של המדריכים שלנו, שאלנו המון שאלות וענינו על הרבה שאלות על העולם שלנו. הגענו למקומות שרק המקומיים מכירים, חווינו עם המדריכים שליוו את הטיול שלנו חוויות כמו, איך להשיג דלק (ביקשנו להיות מעורבים, זה לא חובה), איך לרכוש מוצרים במדינה שבה קונים מוצרי יסוד בלבד עם תלושים (כמו מיים מינרלים שלא ניתן לרכוש בחנויות שלא קיימות...) ועוד. ניהלנו הרבה שיחות עומק והיה מעניין.

קובה

מסלול טיול מומלץ לקובה

בנינו עבורכם מסלול לטיול מומלץ של 15-12 ימים בקובה. המסלול כולל את הוואנה, אזור פינאר דל ריו ועמק ויאנלס, אזור סינפואגוס וטרינידד. למעוניינים, ניתן להוסיף כמה ימי נופש בורדארו.

קצת רקע על קובה

קובה שהינה האי הגדול בקריבים, הינה מדינה יחודית שלא תמצאו כמוה בשום מקום על הגלובוס. מדינה שהזמן בה כאילו קפא אי שם בשנות ה 50 של המאה הקודמת. קובה הינה מדינה קומוניסטית. מצד אחד כמעט כל מי שתדברו איתו הינו בעל השכלה גבוהה ומרשימה שאותה רכש על חשבון המדינה, ומצד שני, בכל יום תוכלו לראות תורים ארוכים לקבלת מזון בסיסי באמצעות תלושים שמהווים הקצאה לפי מספר הנפשות במשפחה. 

עולם שנראה כי נעלם, חי וקיים בקובה, ומהווה שריד אחרון לתקופה. קובה עדיין מבודדת מהעולם, על אף שהאמברגו עליה הוסר במידה מסויימת, ועל אף שהיא נפתחה לעולם, והתיירות בה אפשרית. הבידוד עדיין בא לידי ביטוי במחסור במוצרים רבים. הקובנים פיתחו לעצמם את המוצרים שלהם כמעט בכל תחום, ובמקביל יכולת אלתור מדהימה כדי להשיג מוצרים וסחורות. יכולת זו הפכה עם השנים לטבע שני של כמעט כל קובני שפגשנו. החוויה הזו, ליוותה אותנו לאורך כל המסע בקובה, בתחושה עזה של השתאות, פליאה והערכה רבה.

מבנה בקובה

מה תפגשו בקובה?

לאוהבים לבלות ולשמוח, קובה היא ממש גן עדן. משעות הבוקר נשמעת מוסיקה שמחה כמעט מכל פינה. במסעדות, בברים ולעיתים אפילו סתם ברחוב מופיעות להקות מעולות של מוסיקה קובנית קצבית. במקביל לכך, בכל מקום ניתן לשתות קוקטלים בעיקר על בסיס רום שנעשים ברמה הגבוהה ביותר שיש. בקיצור שילוב מושלם של מוסיקה עם קצת אלכוהול והרבה שמחה בלב.

נגנים

התמצאות

קובה נראית כמו בננה ארוכה וצרה המשתרעת ממזרח למערב. אורכה כ- 1400 ק"מ. קובה הינה האי הגדול ביותר בים הקריבי ונמצאת קרוב מאוד למפרץ מקסיקו ולמיאמי.

הוואנה נמצאת בחלקה הצפון מערבי של קובה, ואילו סנטיאגו דה קובה נמצאת בחלק הדרום מזרחי של קובה. הטיול שעליו אנו ממליצים מתרכז בחלק המערבי של קובה.

לנוסעים לקובה, אנו ממליצים לטייל כשבועיים, בשלושה אזורים עיקריים, ואם תרצו לנפוש, להוסיף אזור נוסף לנופש. ראו מפת התמצאות ומסלול טיול מומלץ בהמשך

האזורים המומלצים הינם: 

מפת התמצאות: 

מפת התמצאות:

מפה זו מציגה את החלק המערבי של קובה הכולל את יעדי הטיול המומלצים במסלול זה.

מתי מומלץ לנסוע לקובה?

תקופת התיירות בקובה הינה בחודשים נובמבר עד אפריל. בחודשים אילו יורדים פחות גשמים מאשר בשאר חודשי השנה.

בין אוגוסט לאוקטובר מומלץ לא להגיע לטייל בקובה עקב הוריקנים שלעיתים הינם קשים ביותר.

בשאר החודשים ניתן לטייל בקובה, אך צריך לקחת בחשבון שעלולים לרדת גשמים, שימו לב, בעונה הגשומה חם בקובה.

הגעה לקובה

מרבית הישראלים מגיעים לקובה דרך מדריד, פריס או דרך ארצות הברית. שימו לב כי במסגרת היחסים בין ארצות הברית לקובה אתם עלולים להשאל לגבי סיבת הביקור בקובה. רצוי לציין כי אתם מגיעים למטרת תמיכה בתושבים ולא למטרת תיירות.

כאשר טיסה לקובה או מקובה עוברת בארצות הברית חובה להשתמש בויזה אמריקאית רגילה ואין להשתמש בתכנית הפטור ESTA של דרכונים אירופאים או אחרים. הפטור עלול להתבטל לכם לכל החיים!!

ויזה לקובה

ישראלים מחוייבים בויזה לצורך כניסה לקובה. לגבי דרישות והוצאת ויזה ניתן להיכנס לאתר https://visalist.io/  - למעבר לאתר לחצו כאן

בכניסה לקובה נדרש גם קוד QR לקיצור הליכי הכניסה. ניתן להשיג את הקוד באתר https://dviajeros.mitrans.gob.cu/ - בלמעבר לאתר - לחצו כאן על ידי מילוי טופס מקוון במהלך 48 השעות לפני ההגעה לקובה.

חיסונים

צרו קשר עם מרפאת מטיילים באזור מגוריכם ובדקו האם אתם זקוקים לחיסונים וכן מה ההנחיות הנוספות כמו הצטיידות במשחה נגד יתושים וכו... 

חשוב להגיע למרפאת מטיילים כמה שיותר מוקדם לצורך יעוץ. בד"כ צריך חיסונים לקובה.

המלצה אישית שאינה רפואית: וודאו שחיסון הטטנוס שלכם בתוקף. לא הייתי ממליצה לקבל חיסון טטנוס במידת הצורך, או כל חיסון אחר בקובה.

בקובה יש אמנם כמות גדולה של רופאים יחסית לגודל האוכלוסייה (קובה מיצאת רופאים למספר מדינות וכמובן שמרוויחה מכך כסף לקופת המדינה), אך במדינה חסרים מוצרים רפואיים, חיסונים מפותחים בקובה ואין להם אישור FDA.

תחבורה

בטיול פרטי עצמאי בסיוע משרד נסיעות מקומי הנסיעה הינה ברכב פרטי, עם נהג ומלווה צמודים. הרכבים שתסעו בהם הינם בדרך כלל רכבים משנות ה 50 של המאה הקודמת, רכבים אילו מצויידים במנועים חדישים, במזגנים טובים ובמערכת שמע טובה, אך החוויה הינה ממש וינטייג. בערים ניתן להשתמש בריקשות אופניים. בדרך כלל קשה למצוא מוניות פנויות.

בקובה יש כיום בעייה של מחסור קשה בדלק ועל כן אנחנו לא ממליצים לשכור רכב, בעוד שמשרדי הנסיעות המקומיים יודעים היכן להשיג דלק, אם תשכרו רכב, יש סיכוי שתמצאו את עצמכם תקועים ללא דלק אי שם בדרך.

רכבים בקובה

למעוניינים בנופש קריבי אנו ממליצים על נופש באחד מהמלונות המקסימים בורדארו

ורדארו הוא אתר הנופש היוקרתי והמפורסם ביותר בקובה שנמצא על רצועת חוף חולי עם מיים בצבע טורקיזי מדהים. 

חשוב לציין כי המקום מאד תיירותי, ונחשב ליעד נופש של אמריקאים המגיעים לקובה, לעיתים רק לנופש. 

המקום יקר יותר משאר אזורי קובה, בעיירה מגוון רחב של מסעדות ואפילו ניתן למצוא בה חנויות מותאמות לתיירים. 

אני מציינת את זה כאן, כיוון שכל הטיול המוצע במסגרת המדריך, הוא באוירה מאד אישית ולא תיירותית ואילו ורדארו הינו אזור שכולו תיירות. ובכל זאת, אם תרצו להתפנק קצת בסוף הטיול, זה המקום.

ורדארו

ארזתם? :)

נעליים טובות להליכה, בגדים קצרים, מעט בגדים חמים (לעיתים קריר בלילה), בגד ים, מגבת, סנדלים שאפשר להכנס איתם למיים (שורש).  תרופות, אל תחסכו בכך, זה חשוב, כולל פדים, פלסטרים, תחבושת אלסטית, (קשה להשיג תרופות ואביזרים בקובה). גליל ניר טואלט, מיכל סבון קטן לדרך (בשירותים ציבוריים חסר ניר טואלט וסבון), סבון, שמפו, מרכך, קרמים וכו, בכמות שתספיק לכל הטיול (אי אפשר לרכוש מוצרים אלו בקובה), רולר נגד יתושים, קרם הגנה מהשמש (אתם תבלו מהרבה זמן בחוץ), משקפי שמש, כובע, מינשא למים, משחקים לדרך (אם אתם עם ילדים), מצלמה, חטיפי בריאות לדרך (לא תמצאו כאילו בקובה), הרבה מצב רוח טוב...


נסיעה טובה

סעו בשלום וחיזרו בשלום עמוסי חוויות נפלאות...