שווקים הצפים בדלתא של המקונג בדרום ויטאנם 

 Cai rang, Phong dien 

השוק הצף - Cai rang  


6 קילומטר מקאן טו בכיוון ל Soc Trang שוכן השוק הצף קאי ראנג, הגדול ביותר בדלתא של המקונג בדרום ויאטנם. 


חלק מהספינות ששטות בשוק הם בתים צפים של הסוחרים בשוק, כך שניתן להציץ לחיי האנשים שגרים על המים, בשוק פוגשים לא רק רוכלים אלא את כל המשפחה, מה שהופך את השוק לאוטנטי מאד. 


השוק מתחיל לפעול מוקדם מאד בבוקר, עדיף להגיע מוקדם כי בסביבות 09:00 רוב הסוחרים מסיימים למכור את מרכולתם ושטים מאזור ההתקהלות. 


סוחרים שלא הצליחו למכור את מרכולתם נשארים עד שעות מאוחרות יותר, כך שאם תפספסו את שעות הבוקר, עדיין יש סיכוי לחוות חלק מהשוק. 

 

לאוהבי הצילום, במקום יש גשר שמשמש כנקודת תצפית נהדרת לצילום .  

ניתן לראות את שוק קאי ראנג מהכביש, אך הרבה יותר נחמד להגיע בסירה. מומלץ לשכור סירה בקאן טו ולצאת לכיוון השוק. השייט בנהר אל עבר השוק אורך כשעה. 


כשתתקרבו לשוק תתחיל ההתרחשות המרתקת. אפשרות נוספת היא לנסוע לקאו דאו סאו ועל יד גשר דאו סאו לקחת סירה, ואז ייקח לכם כעשר דק להגיע אל השוק.  

השוק הצף- ויאטנם

השוק הצף  - Phong dien 

 

פונג דיין הוא אחד השווקים הצפים הטובים והיפים ביותר באיזור הדלתא של המקונג, בדרום וייטנאם. בשוק מעט סירות ממונעות והרבה סירות משוטים עליהם שטים בעמידה.  

שוק פונג דיין הרבה פחות צפוף משוק קאי ראנג, והוא גם הרבה פחות מתוייר, מה שתורם לחוויה האותנטית בביקור ולכך שפחות רוכלים ירדפו אחריכם ויציקו לכם לקנות חפצי תיירות. 


הזמן ההומה ביותר הוא בין 06:00-08:00. השוק ממוקם 20 ק"מ דרום-מערבית ל- Can Tho . 

רוב המטיילים מגיעים לשוק ע"י נסיעה בכביש. המעוניינים לשוט אל השוק יצטרכו לארגן את הנסיעה יום קודם, וגם להשכים ולצאת בסירה בשעה 3:30 לפנות בוקר. 


חוויה שווה ומאד אוטנטית המומלצת לאילו ששוהים בקאן טו שני לילות. במידה ותרצו לשוט בסירות קטנות יותר לזמן מועט רק על מנת להרגיש את החוויה, ניתן למצוא מפעילי סירות לאורך האי בא טראנג שעל הנהר, אך הדרך המהירה יותר תהיה לקחת מונית ולשכור סירה בקצה השני של הנהר. 

השוק הצף  - Phong dien