האי מונרו - Munroe Island

האי מונרו, הממוקם באיזור קולאם בקראלה, הודו, הוא פנינה ציורית השוכנת בין אגם אשטמודי ונהר קלדה. 

האי מונרו הוא ארכיפלג הכולל שמונה איים זעירים. האי ידוע בזכות הצמחייה השופעת שלו, דקלי הקוקוס, מקורות האזמרגד שלו ורשת של תעלות שלווה ושקטה. 

האי מכונה לעתים קרובות "ונציה של המזרח". האי נקרא על שמו של קולונל ג'ון מונרו, חייל סקוטי ששירת בממלכת טרוואנקור. הוא מילא תפקיד משמעותי בפיתוח המגזרים החקלאיים והכלכליים של האזור במהלך המאה ה - 19.

האי מונרו מפורסם בהפלגות בו, המציעות חוויה שלווה וופסטורליות. 

השייט מתבצע באמצעות סירות  קאנו מסורתיות. במסגרת השיט ניתן לסייר בין הבתים, והאזורים החקלאיים של האי. הכל טובל בירוק. 

המקום כל כך שקט שקשה לתאר את זה. בשיטת הקולות היחידים שנשמעו מלבד קולות ציפורים הינם, קולות המשוטים במים.  

האי ידוע בתעשיית הקוקוס שלו והוא אכן מרכז לתעשיית הקוקוס. מבקרים יכולים לצפות בייצור מוצרים המבוססים על קוקוס כמו שניתן לראות בשני הסרטונים המצורפים.

בסיור באי מונרו אפשר להכיר את התרבות המקומית ולחזות בפעילויות מסורתיות כמו דיג ואריגה. התושבים מסבירי פנים ואף לעיתים יסכימו להכניסכם לביתם.

האי מונרו הוא מקום אידיאלי לחובבי ציפורים.המגוון הביולוגי העשיר שלו, הכולל מנגרובים, שדות אורז ומטעי הקוקוס, מספק בית גידול מושלם למגוון רחב של מיני עופות, 

באי תמצאו ציפורי מים כמו אנפות, אנפה גדולה, אנפית בינונית ואנפה קטנה, אנפת בריכות אינדיאנית ואנפה אפורה.

שלדגים בצבעים מרהיבים כמו שלדג מצוי ושלדג לבן גרון, וחסידות ממינים שונים.

באי ניתן לפגוש גם בציפורים נודדות, האי מונרו משמש כתחנת ביניים לכמה מיני ציפורים נודדות במהלך מסעותיהם העונתיים, כמו למשל קוקיות, קוקיית הנץ המצוי והקוקיה ההודית.

באי ניתן לפגוש גם עופות דורסים כמו עפיפון ברהמיני ועפיפון שחור.

גם עופות חוף מגיעים לאי כי אזורי הבוץ והביצות של האי מונרו מושכים אילהם עופות אילו כגון: 

חופת חולות, פלבר טבעתי קטן ועוד.

באי מונרו ניתן לפגוש גם עופות שמש, ינשופים ועוד.

הזמן הטוב ביותר לצפרות באי מונרו הוא בחודשי החורף (נובמבר עד פברואר) כאשר ציפורים נודדות מגיעות ומוסיפות למגוון הקיים באי.

מדריכים מקומיים המכירים את המושבות של העופות באי מציעים סיורי צפרות מודרכים, המספקים תובנות לגבי ההתנהגויות ובתי הגידול של מיני הציפורים השונים. חיי הציפורים המגוונים של האי מונרו והסביבה הטבעית השלווה הופכים את האי לגן עדן של צופי ציפורים. ההזדמנות לצפות בציפורים תושבות ונודדות על רקע הנוף המרהיב של האי היא חוויה בלתי נשכחת לכל חובב טבע.