פסטיבל הפגודה בהואנג סן, ויאטנם

מועד הפסטיבל הפגודה בהואנג סן, ויאטנם

 (Huong Pagoda Festival): 


2 בפברואר - מהיום השישי של החודש הירחי הראשון עד ליום החמישה עשר של החודש הירחי השלישי.  


ימי הפסטיבל העיקריים חלים מהיום החמישה עשר עד ליום העשרים של החודש הירחי השני. 

מיקום מדוייק של הפסטיבל הפגודה בהואנג סן:

  

קומונת הואנג סן (Huong Son), מחוז My Duc, האנוי. 

מושאי הפולחן של הפסטיבל הפגודה: 


Sakyamuni Buddha Avalokitesvara Bodhisattva ואימהות קדושות. 

מאפייני פסטיבל הפגודה בהואנג סן בויאטנם: 


אחד מהפסטיבלים הארוכים ביותר והמרווחים ביותר.  


כשבעים ק"מ מדרום-מערב להאנוי, מתגאה הואנג סן בכמה פגודות שנבנו בתקופת שושלת לי המאוחרת. עד תחילת המאה העשרים, ישנם מעל 100 פגודות. מבקרים יכולים להגיע להואנג סן בנו דרך מסלול Ha Dong - Van Dinh.  


ויטנאמים ותיירים כאחד רוצים להגיע להואנג סן בזמן האביב. כאשר התיירים באים לשם הם מגיעים לארץ נהדרת, נקודת חן מפורסמת בויאטנם. 

 

כאשר שטים לאורך נהר ין (Yen), המבקרים יכולים לחזות במראה מדהים של הנוף בזמן האביב. כאן שוכן לו הר Ngu Nhac, שם עומד לו גשר Hoi, והרי Dun ו Voi Phuc (הפיל השוכב). אז באים הרי Thuyen Rong (סירת הדרקון) ו Con Phuong (פיניקס), שלא לדבר על ההרים האחרים הנקראים על שם צורתם כמו Ong Su  (נזיר בודהיסטי), Ba Vai (נזירה בודהיסטית), Mam Xoi (מגש של אורז דביק), Trong (תוף) או Chieng (גונג). 

 

במקדש Trinh עוצרים המבקרים לשרוף קטורת ולהציג אותה לאלוהי ההרים לפני שהם מתחילים במסעם לעבר מערת Ba. בחזית המערה משתרע שטח עם יופי מרהיב. לאחר שהמבקרים עוזבים את המערה, הם מגיעים לרציףTro , נקודת המוצא לטרקים במעלה ההר.  

 

פגודת Thien Tru  היא היעד הראשון. Thien Thuy היינו סלע טבעי דמוי מגדל המכונה "המטבח של גן העדן", ומגדלVien Cong  מבנה טרקוטה אדריכלי משובח מתוארך אחורה למאה השבע עשרה. מימין לפגודה עומדת מערת Tien Son, בה שוכנים חמישה פסלים מגולפים באבן, ונטיפים וזקיפים רבים אשר יכולים לשמש ככלי נגינה.  

 

כדי להגיע אל מערת Tich Huong יש לעבור בנתיב מתפתל מרוצף לוחות אבן שהוחלקו באופן טבעי. לצד הנתיב יש למבקרים הזדמנות לשטוף את עיניהם בנופים מרהיבים.  

במאה השמונה עשרה, עם הגיעו לכאן אמר לורדTrinh Sam  את המילים 'המערה היפה ביותר תחת כיפת השמיים הדרומיים' אשר נחרטו מעל פתחה של המערה. נדחפים לתוך בטנה, המבקרים מקבלים מחזה מרהיב.  

 

נטיפים וזקיפים רבים נקראים על שם צורתם: ערימת אורז, ערימת כסף, זהב עץ, עץ כסף הם רק חלק מהשמות.  

בפנים ניתן לראות פסלים של אבי המלך, המלכה, Avalokitesvara, וכן הלאה. ראוי לציון הוא מבנה Cuu Long עם תשעה דרקונים מאוגפים מלמעלה. 

 

ישנן פגודות ומערות מעניינות רבות בהואנג סן. ביניהם נמנים Long Van, Tuyet Son, Hinh Bong, וכן הלאה. מערתOng Bay  (Sung Sam), כשני קילומטרים מפגודת Long Van, עדיין שומרת על העקבות של האדם הקדמון כמה עשרות אלפי שנים. 

שלא כמו במקומות אחרים, הפגודה בהואנג סן משלבת באופן הרמוני את המאפיינים של מתחם בודהיסטי אדריכלי עם היופי הטבעי המרשים.  

 

לתיירים הבאים לכאן יש הזדמנות לחוות את האווירה הסוערת של פסטיבל האביב בינות נוף יפה. נראה כי הם חפים מכל העייפות והצער והם באים לחלוק כבוד עם הבודהה הרחום. 

פסטיבל הפגודה בהואנג סן, ויאטנם

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם