טלפונים בויאטנם - איך שומרים על קשר עם הבית? 

יש מדינות שבהן אין צורך בכלל לשאול את השאלה איך שומרים על קשר עם הבית. 


הרשת הסלולרית מפותחת ונמצאת בכל מקום, בכל פינה יש טלפון ציבורי ואין כל בעיה לקבל סים מקומי ולהנות משיחות יוצאות לכל פינה בעולם. 

 

יש מדינות שבהן אנחנו יוצאים למסעות אל פינות נידחות, שלא בכולן יש תקשורת טובה עם העולם שמחוץ לגבולות המדינה. 


ויאטנם היא מדינה כזו. מצד אחד ערים גדולות כמו האנוי והו צ'י מין סיטי ומצד שני אזורים נידחים, כפרים פשוטים ואזורי טבע לא נגועים שבהם גם המטייל הטכנולוגי ביותר ימצא קושי להתקשר הביתה. 

הנה כמה דרכים לשמור על קשר בויאטנם: 

טלפונים סלולריים: 


בשנים האחרונות השקיעה ויאטנם לא מעט תקציבים כדי לחבר את המדינה לעולם הרחב באמצעות כבל תת ימי ותקשורת סלולרית נרחבת. למרות המאמצים ישנם אזורים רבים במדינה שבהם קשה להסתדר עם טלפון נייד ולא בכל מקום יש קליטה ורשת שמאפשרים חיוג למדינות זרות ואפילו שיחת טלפון מקומית. 

  

כדי להצטייד בטלפון סלולרי בויאטנם צריך לרכוש סים מקומי או לברר בחברה הסלולרית בה אתם מנויים האם היא יכולה להציע חבילה משתלמת. בגלל קשיי התקשורת במדינה ייתכן והחבילה תהיה יקרה יותר או שלא תעזור לכם בכל הנקודות אליהן תגיעו. 

טלפון לוויני: 


בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על מטיילים שיצאו לטרקים וטיולים באיזורים נידחים, גם בויאטנם, וחוו בעיות, תאונות וסכנות שונות. עם אחרים הקשר נותק והיה צורך בחילוץ מקצועי כדי להגיע אליהם. אם אתם נוסעים לויאטנם ומתכננים לצאת לטיולים באיזורים נידחים ופחות  מחוברים לתקשורת כדאי להצטייד בטלפון לוויני. 

  

היתרונות של טלפון לוויני רבים: הוא עובד מכל נקודה בעולם מבלי להיות תלוי ברשת האינטרנט או ברשת הסלולרית, הוא פועל בכל תנאי מזג האוויר, הוא מאפשר לכם לשלוח הודעה לארץ ולהודיע להורים או לחברים מה מצבכם. כמו כן, הוא מזהה את המיקום שלכם גם כשמדובר באיזור מבודד ובעייתי והוא מחובר גם למוקדי מצוקה וחירום שיכולים לקבל מכם קריאה בכל מקרה. תוכלו לשכור טלפון לוויני לתקופת הטיול שלכם אצל חברות מתמחות בישראל.  

טלפונים נייחים: 


טלפונים נייחים נמצאים בכל מקום. במלונות, באכסניות, טלפונים ציבוריים וכדומה. יש כפרים שבהם אין טלפונים נייחים בכל מקום ולכן צריך להיערך בהתאם. כדי לשמור על קשר עם הבית חשוב לא לקחת סיכון ולדאוג לחלופות, כיוון שיש מקומות שבהם לא תוכלו לחייג למספר מחוץ לגבולות המדינה או תתקשו למצוא טלפון ציבורי.  

בערים הגדולות הבעיה הזו פחות קיימת. במלונות ישנם טלפונים ותחוייבו לפי עלויות השיחה, ברובם תוכלו להתקשר למספר מחוץ לגבולות המדינה.  

חיוג דרך האינטרנט: 


אפשרות זו ניתנת בעיקר בערים הגדולות ובמקומות שבהם יש רשת אינטרנט טובה וחזקה, מצב שלא קורה בכל האזורים בויאטנם. במקרה כזה תוכלו לשוחח עם המשפחה דרך תוכנות המאפשרות חיוג דרך המחשב.