דארג'לינג- Darjeeling

 מלכת הגבעות עם גני התה - דארג'לינג Darjeeling


מארק טוויין הגדיר את דרג'ילינג כ"ארץ אחת שכל הגברים רוצים לראות ולראות פעם אחת אפילו בחטף".

מאז דרג'ילינג עברה כברת דרך ארוכה, אבל עדיין נחשבת מלכת הגבעות עם גני התה המשתרעים, 

ומורדות הגבעות המכוסים בסחלבים ובאורנים. 

מקום שובה נפש.

מקומות שמומלץ לבקר בהם בדארג'לינג:

צפייה בזריחה על קאנצ'נג'ונגה מטייגר היל שהיא הפסגה הגבוהה ביותר באיזור בגובה של 2600 מטרים.


ביקור במנזר העתיק שנבנה בשנת 1850, והוא בין המנזרים הטיבטים העתיקים ביותר בדארג'ילינג, ובו פסל של בודהה בגובה של 15 מטרים. הפסל הוא אחד מפסלי הבודהא הגדולים והוותיקים ביותר באזור דארג'ילינג, ונעשה מחומרים שהובא ומטיבט. ישנן תמונות רבות של בודהא וכתבי יד עתיקים בתוך המנזר.


נסיעה ברכבת צעצוע המקסימה דורות של מבקרים. רכבת הצעצועים מציגה מחזה מופלא בעודה מפלסת את דרכה במעלה ההרים התלולים והנופים המלהיבים, בדרך, הרכבת עוצרת בגן מטופח שנקרא Batasia.


המקדש היפני ופגודת השלום הם כמה ציוני דרך מפורסמים בדארג'ילינג חייבים לראות את המקום שבו הוקם המקדש על ידי פוג'י גורו ג'י, נזיר בודהיסטי יפני, שהפיץ את "ניפונסן מיוהוג'י", צו בודהיסטי לשלום עולמי. המבקרים מוזמנים להשתתף באופן פעיל בתפילות על ידי מכות תופים. פגודת השלום ממוקם ליד המקדש. נוף ההרים באיזור מרהיב.


ביקור בפארק זואולוגי של פאדמאג'ה, מדובר בגן החיות היחיד המוכר בעולם שמופעלות בו תוכניות רבייה לשימור של פנדה אדומה, נמר שלג, נמרים טיבטים ועוד חיות בר מאיזור ההימלאיה המזרחיות הנמצאים בסכנת הכחדה.


סיור במרחבים של גני התה ב-Darjeeling המייצרים את מה שמכונה "שמפניה של תה". ישנם כ 80 גני תה על פני המדרונות של הגבעות. מומלץ לבקר במפעלי המטעים כדי לראות כיצד חלק מהתה הטוב ביותר בעולם מיוצר.

Darjeeling - דארג'לינג

התמונה בדיבות משרד התיירות של הודו