אגם לאק - Lac Lake

אגם לאק Lac Lake נמצא במחוז ה- Central Highlands של Dak Lak ומהווה מקום שבו מטיילים יכולים להגיע לאיזורים בהם חיות אוכלוסיות אתניות מקומיות, אזורים הרחוקים ממפת התיירות של ויאטנם. 


באזור ניתן להטמיע בשקט וברוגע, ובמקביל לחוות את תרבות הגונג המרשימה, שהוכרה כמורשת תרבותית עולמית על ידי אונסק"ו.

אגם לאק הקסום, ממוקם כ-50 ק"מ מהעיר Buon Ma Thuot. בשפת האנשים המקומיים M'Nong, לאק פירושו מים. האגדה מספרת שאגם לאק נולד על ידי לאק ליאנג, גיבור העם האתני. 


באגם לאק, המבקרים יכולים לחוות את האווירה השלווה של האגם על רקע הרי ההיילנדס, ליהנות מהנופים היפים, מהצבעים העזים של המים והצמחיה ומהשקט. המקום ממש יכול לשמש באתנחתא נפלאה באמצע הטיול שלכם לויאטנם.


בבוקר שטות סירות עץ באגם וניתן לראות בו מידי פעם פילים שרוחצים. המראה פסטורלי. לתיירים מותר להצטרף לפילים במים. עד לא מזמן ניתן היה לרכב על פילים ביבשה ובמים, אך כרגע קיים איסור רכיבה על פילים..


הכפרים ג'ון, מ'ליאנג ו-לה הממוקמים לחוף האגם הם ביתם של הקבוצה האתנית מ'נונג, ששמרה על תכונותיה התרבותיות האקזוטיות. המקומיים ממשיכים לחיות לפי התרבות השבטית שלהם.


המבקרים בכפרים הללו יכולים להתרשם מהבתים הארוכים המסורתיים, ליהנות ממופעי אמנות ייחודיים כמו ריקודי אש ומופעי גונג, להשתתף ברחיצת פילים ולשוט בקיאקים באגם.

 אגם לאק - התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

מה אנו ממליצים?

להגיע לאזור בטיסה ל- BUON MA THUOT ולבלות בעיר את אחה"צ והערב. 


ביום שלמחרת אנו ממליצים לבקר במפל Gia Long המרשים שבו אפשר לשחות ולהירגע, לבקר במפל Dray Sap המרשים גם הוא, ומשם להמשיך דרך מטעי הקקאו, חוות גומי, סלע הפיל והכפר יאנג טאו לכיוון אגם לאק.


ביום השני באזור אפשר לנוח ולשלב את המנוחה בפעילות עם פילים. לא ניתן יותר לרכב על פילים אך ניתן להאכיל אותם או לרחוץ אותם. בהמשך היום מומלץ לצאת לטרק של כ 3 ק"מ למפל Bim Bip,  ולחזור לכפר ג'ון. המעוניינים להכיר מקרוב את תרבות השבטים יכולים לצפות במופע הגונג "המוזיקה המסורתית של אנשי מ'נונג".


ביום השלישי באזור, אנו מציעים לחצות את אגם לאק בסירה אל כפר המיעוטים M' Lieng, בדרך תפגשו הרבה חקלאים ודייגים, ותוכלו להתרשם מחיי הכפר של המקומיים.


משם תסעו לדלאת. בדרך, מומלץ לעצור לשתות קפה וייטנאמי בבית הקפה המקומי ולצפות בדרך של הכנת יין אורז וייטנאמי. 

אפשר לעצור בדרך הכפרית לביקור בחווה חקלאית שמגדלת שפע ירקות, חממות הפרחים, מטעי קפה. בכפר המשי שם ניתן ללמוד ולהכיר את תהליך ייצור המשי, כמו שמירה על תולעי משי, גידול מטע תותים, מפעל משי...) ובמפל הפיל.