חופשת מסעדות ותערוכות בלונדון 

חופשת קיץ בלונדון 

הקורונה נרגעה קצת והחלטנו לחגוג את שוך הסערה (אנחנו מקווים) בלונדון. בתוכנית אוכל הודי, שווקים, מוזיאונים, תערוכות והופעות ועוד.

יום 1

נחיתה בלונדון והתארגנות במלון. את הערב בילינו במסעדה ההודית האהובה עלינו Masala Zone.

למסעדה מספר סניפים בלונדון, אנחנו אוהבים את הסניף שבקובנט גרדן ואת הסניף בסוהו. האוכל, משובח, השירות מצטיין. 

אוהבים הודי? אנחנו מאד ממליצים.

אוכל במסעדה ההודית האהובה עלינו Masala Zone
אוכל במסעדה ההודית האהובה עלינו Masala Zone

יום 2

יום ראשון זה הזמן לטיול בשוק בריק ליין, אך לפני הסיור בשוק הצטרפנו לסיור גרפיטי בשורדיץ. 

הגרפיטיז שניבט מכל פינה מהממים, באמת סוג של מוזיאון פרוע ואומנות במיטבה. 

קחו בחשבון שיום א אינו היום האופטימלי לסיור כיוון שחלק מהגרפיטי מוסתר על ידי דוכנים. בשוק דוכני אוכל נהדרים, בגדים יד שניה, הרבה וינטייג, זמרים והופעות רחוב, כיף. 

סיור גרפיטי בשורדיץ
סיור גרפיטי בשורדיץ

את היום קינחנו בהופעה של ABBA באבבא ארנה אך לא לפני שבילינו במתחם CRATE Brewery & Pizzeria‏, איזה וויב מטורף יש למקום הזה ואיזה פיצות משובחות, בהחלט שווה גם בירה.

מתחם CRATE Brewery & Pizzeria

 ההופעה שנראית ממש מציאותית מומלצת ביותר. הקהל משתף פעולה וכולם חוגגים, שרים, רוקדים ואפילו מתלבשים, מסתרקים ומתאפרים כמו הלהקה. חוויה נפלאה. ממליצה לרכוש כרטיסים  ל - dance floor,  זה באמת שווה כל שקל. 

הופעה של ABBA באבבא

את היום קינחנו בביקור בביג בן המואר בלילה. הביג בן עבר שיפוץ רציני בשנים האחרונות והיה ממש כיף לראות אותו ללא כל הפיגומים.

יום 3

את היום התחלנו ב - tate modern, התערוכות הקבועות במוזאון נהדרות וכך גם התערוכות המתחלפות. אנחנו ביקרנו בשתי תערוכות מתחלפות.

מוזיאון tate modern

את היום המשכנו לבורו מרקט ששינה את פניו מהפעם האחרונה שהיינו בו. אנו ממליצים לאכול בדוכן ההודי את הסמוסות הנפלאות, ובמיוחד על מסעדת Bao.

מבורו המשכנו לגלרייה white cube הגלריה נמצאת בבנין מינימליסטי ומעניין, הגלריה שאינה גדולה מציגה מספר קטן ומעניין של עבודות. ביקור בגלריה לא יארך על חצי שעה ועל כן אנו ממליצים שלא להגיע אליה במיוחד אלא לשלבה עם ביקור בבורו מרקט הקרוב.

גלרייה white cube הנמצאת בבנין מינימליסטי
גלרייה white cube הנמצאת בבנין מינימליסטי

את היום סיימנו, איך לא, במסעדה הודית נהדרת, DISHOOM . לדישום יש כמה סניפים בלונדון ואנו ממליצים מאד על הסניף בקובנט גרדן. שימו לב שחשוב להזמין מקום מראש.

יום 4

את היום התחלנו ב - tate britane, גם בו התערוכות הקבועות מעולות. זכינו לחוות תערוכה מתחלפת מדהימה של Hew Locke, הבריטי, שהוא פסל ואמן חזותי שיצר תהלוכה מדהימה של יצורים מגוונים וצבעוניים.

תערוכה של Hew Locke

ותערוכה נהדרת של CORNELIA PARKER:

תערוכה של CORNELIA PARKER

משם המשכנו לאיזור מייפר לגלריית  Hauser & Wirth – Mayfair  היפייפיה, אך הרעב התחיל להציק לנו ועל כן קיצרנו את הביקור כדי להגיע לשוק אוכל מיוחד במינו ומומלץ ביותר. 

שוק מרקטו מייפיר, שוק האוכל ממוקם בכניסיה יוונית שפעלה עד 2015 שהוסבה לשוק קטן. בקומת המרתף תמצאו מרתף יינות מרשים מאד ופינות ישיבה אינטימיות וקבוצתיות, ברמחבי הכנניסיה תמצאו מגוון רחב של סוגי אוכך ואנו ממליצים לכם, אם מזג האויר יפה, לעלות עם האוכל לגג. האוירה מיוחדת במינה. אל תחמיצו. 

שוק מרקטו מייפיר, שוק האוכל

כיוון שמחכה לנו היום הופעה של קולד פליי, נאלצנו להיפרד משוק האוכל המדהים הזה לטובת נסיעה צפופה צפופה ברכבת עם המון אנשים נוספים להופעה.  ההופעה נהדרת.

הופעה של קולד פליי

יום 5

את ארוחת הבוקר המשובחת שלנו אכלנו ב Avocado show וכיוון שהיינו בסביבת איזור שופינג, בילינו חצי יום בשופינג מוצלח. 

מכאן לקחנו את הסאבווי לגלריית whitechapel שנמצאת בפאתי שורדיץ. התערוכה כללה עבודות של מספר אומנים חדשניים ולא שגרתיים. 

אהבנו את העבודות של Emma Talbot.

גלריית whitechapel שנמצאת בפאתי שורדיץ

קולטורה מרעיבה אותנו בדרך כלל ונזכרנו במסעדה מעולה באיזור, באפליקציה היה מקום, הזמנו ושמנו פעמינו ל Smokestack, האוכל כתמיד משובח, הדרינקים נהדרים, השירות מקסים, מזג האויר היה מופלא ואפשר לשבת בחוץ, חוויה נהדרת.

את הערב קינחנו במיוזיקל בוב מרלי,שלא היה איכותי במיוחד מבחינת העלילה והדיאלוגים, אך השירים של בוב מרלי נהדרים, והביצוע היה נפלא. אם תגיעו ללא ציפיות גבוהות, מובטחת לכם הנאה רבה.

יום 6

את הבוקר בילינו בקצת שופינג לקראת הטיסה לארץ :)