סמוק שמפיי - Semuc Champey

סמוק שמפיי ממוקם באזור Alta Verapaz בגואטמלה, ליד העיירה Lanquin. הוא שוכן בלב הג'ונגל, מוקף בהרי נהר קהבון. גולת הכותרת העיקרית של Semuc Champey היא סדרה של בריכות מדורגות מאבן גיר היוצרות טרסות טבעיות לאורך נהר Cahabón. המים הצלולים בבריכות אלו מקבלים גוון טורקיז מהפנט, ויוצרים סביבה עוצרת נשימה ושלווה.

המבקרים יכולים לשחות בבריכות וליהנות מהמים המרעננים והצלולים. הבריכות משתנות בעומקן, ומספקות אפשרויות גם לשחיינים מנוסים וגם לשחיינים מתחילים. מסביב לבריכות רשת שבילים המובילה לנקודות תצפית המציעות נופים פנורמיים של הג'ונגל והבריכות שמתחת. טיול רגלי אל נקודת התצפית אל מיראדור מתגמל במיוחד. בקרבת מקום, יש מערות אבן גיר כמו מערת קאנבה. סיורים מודרכים לוקחים את המבקרים דרך המערות הללו, ומספקים חוויה הרפתקנית תוך כדי שאתם משתכשכים במים ונהנים מהתצורות התת-קרקעיות. חלק מהסיורים מציעים הרפתקאות אבובים על נהר Cahabón, המספקים גלישה מרגשת בנופי הג'ונגל.

הזמן הטוב ביותר לבקר הוא בעונה היבשה, הנמשכת בדרך כלל מנובמבר עד אפריל. בתקופה זו מזג האוויר צפוי יותר, והמים בבריכות בשיא הבהירות. העונה הגשומה (מאי עד אוקטובר) יכולה להביא לרמות מים גבוהות יותר, ולשנות את מראה הבריכות. בתקופה הרטובה יהיה קשה יותר להגיע לסמוק שמפיי.

עצות לטיול:

הצטיידו בנעליים נוחות, בבגדי ים ובמגבות וחשוב מאד, בחומר דוחה יתושים..

Semuc Champey הוא יעד חובה עבור חובבי טבע ומי שמחפש חוויה שלווה ומקסימה בתוך היופי הטבעי של גואטמלה.

סמוק שמפיי
סמוק שמפיי