הפארק הלאומי פונג נה ויאטנם 

 (Phong Nah-Ke Bang) 


מיקום הפארק הלאומי פונג נה (Phong Nah-Ke Bang), ויאטנם


הפארק הלאומי Phong Nha - Ke Bang ממוקם במחוזות Quang Ninh, Bo Trach ו Minh Hoa, פרובינציית Quang Binh, כ 50 קילומטר צפונית מערבית לעיר Dong Hoi. 

  

מאפיניי הפארק הלאומי בויאטנם


hong Nha - Ke Bang הוא אזור קרסטי עתיק בעלחשיבות בויאטנם ובעולם כולו. 

הפארק הלאומי Phong Nha - Ke Bang מכסה שטח כולל של 343,300 הקטאר, אשר 84% מתוכם מכוסים על ידי יער בראשיתי. 

 

הפארק הלאומי בויאטנם הוא "מוזיאון גיאולוגי ענק": Phong Nha - Ke Bang בעל משמעות וערך גלובלי. 


השלבים טקטונים והתזוזות של קליפת האדמה לפני 400 מיליון שנה יצרו ב Phong Nha – Ke Bang רכסי הרים גבוהים, שקע תרמוקרסטי, נהרות ומנהרות תת קרקעיות בהרי אבן הסיד.

צמחיה ובעלי חיים וערכים ארכיאולוגיים


הפארק הלאומי hong Nha - Ke Bang מהווה בית ל 2,400 זנים של צמחים וסקולריים; 140 זנים של חיות, 356 זנים של ציפורים, 97 זנים של זוחלים, 47 זנים של בעלי חיים דו חיים, 162 זנים של דגים, ו 369 זנים של חרקים, אשר רבים מהם רשומים בספר האדום של ויאטנם והאיחוד הבינלאומי לשימור הטבע. 

 

הפארק מכיל גם ממצאים ארכיאולוגיים רבים מהתקופה הנאוליתית, שרידים מאנשי ויאטנם הקדומים ואנשי Cham, ואתרים היסטוריים רבים מתקופת מלחמת ההישרדות מול הקולוניות הצרפתיות והאימפריה האמריקאית. 

הפארק הלאומי פונג נה (Phong Nah-Ke Bang), ויאטנם

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

"ממלכה של מערות" בפארק הלאומי בויאטנם 


הפארק הלאומי Phong Nha - Ke Bang נחשב ל"ממלכה של מערות" עם כ 300 מערות קטנות וגדולות, בעיקר המערות של Phong Nha, Tien Son, Thien Duong; המערות של Son Doong, Toi, Khe Ry.... 

 


מערת Son Doong -  

בפארק הלאומי Phong Nha - Ke Bang מוערכת כמערה הגדולה ביותר בעולם בגובה של 200 מטר, 200 מטר רוחב, ולפחות 8.5 קילומטר אורך. 

 


מערת Thien Duong -  

נחשבת כמערה היבשה הארוכה ביותר באסיה באורך של 31.4 קילומטרים. במערה נבנו מדרגות מעץ באורך של יותר מקילומטר ומערכת תאורה לבנה כדי לעזור למבקרים להגיע ולהתפעל מגושי הנטיפים בצבעם המקורי. 

אתר מורשת טבע עולמית בויאטנם


הפארק הלאומי Phong Nha - Ke Bang הוכר פעמיים כאתר מורשת טבע עולמית על ידי אונסק"ו ביולי 2003 ויולי 2015.