בה בה לייק - Babe lake

Babe lake - אגם בה בה בויאטנם 


אגם בה בה ("שלושת האגמים" בויאטנמית) הוא חלק מפארק לאומי טבעי ויפהפה. כמשתמע משמו, נשפכים אליו מימיהם של שלושה אגמים קטנים, והוא משמש עורק תחבורה עיקרי באזור.  


השיט באגם עובר בין הרים מכוסים בג'ונגל טרופי, ובין שלושה איים שמשמעות שמם ''איי האלמנה'' ומערת נטיפים שמאות עטלפים צווחניים עפים בה.  


כשתשוטו באגם המקסים, תוכלו לראות סביבכם רפסודות עשויות במבוק, סירות מגזעי עץ וסירות מנוע המובילות שלל סוגים של נוסעים – מתרנגולות, דרך כלי רכב דו גלגליים וכלה באנשים (לא בהכרח בסדר הזה). 

האגם נוצר כמעט לפני 200 מיליון שנה והוא מוקף בצוקי ענק המכוסים ביערות טרופיים שבהם מאות סוגים של צמחים ובעלי חיים, כולל יונקים שונים, ציפורים, פרפרים ודגים, מיני צבים ואף סלמנדרות מסוכנות. 

Babe lake - אגם בה בה בויאטנם

Babe lake - אגם בה בה בויאטנם

האגדה על אגם בה בה מספרת כי לפני שנים רבות, הייתה אישה זקנה וענייה שרוב הכפריים באזור לא סמכו עליה משום שנראתה להם מלוכלכת ומכוערת. רק אם ובתה הטובות נחלצו לעזור לה וגילו שהיא למעשה פיה במסווה. 

היא סיפרה לאם ולבת שעומד להתרחש אסון טבע על הכפר ועל האזור סביב לו. השתיים מיד התחילו לבנות סירה והספיקו לסיימה לפני שתקפה את הכפר סופה גשמים נוראה. 

על אף שהכפריים סירבו להקשיב לאזהרותיהן, הם הצילו רבים מהם מטביעה. עד מהרה הכפר שקע במים ובהדרגה יצר את אגם בה בה.