קובאן - Coban

קובאן ממוקמת בחלק המרכזי של המדינה, כ- 200 קילומטרים מגואטמלה סיטי. העיר ידועה בנופיה השופעים והירוקים ובמשמעותה התרבותית לאוכלוסיית המאיה של Q'eqchi'

ראשיתה של קובאן בתקופה הפרה-קולומביאנית כאשר היא הייתה מיושבת על ידי בני המאיה של Q'eqchi' , הכובשים הספרדים הגיעו לאזור בתחילת המאה ה-16, והעיר נוסדה רשמית ב-1538 על ידי אלונסו דה לאון. במהלך התקופה הקולוניאלית, קובאן היה מרכז סחר חשוב לסחורות שונות, כולל טקסטיל וקקאו. בתקופה המודרנית, ניתן להבחין בשילוב התרבותי  של מסורות מאיה והשפעות ספרדיות.

דברים שכדאי לעשות כאשר אתם מבקרים בקובאן:

מערות לאנקווין - Lanquin Caves

ממש מחוץ לקובאן, מערות הגיר המדהימות של לאנקווין, הינן מערות נטיפים מדהימות.

סמוק שמפיי - Semuc Champey 

בריכות טורקיז מדורגות לאורך נהר המתחפר באבן גיר. מקום נהדר לשחייה וטיולים. קחו בחשבון שאם אתם נוסעים ליום אחד לשם, כלומר לא ישנים באזור סמוק שמפיי, חשוב לצאת לדרך מוקדם מאוד בבוקר כי הדרך ארוכה וכדאי מאוד לא לחזור בשעות החושך.

ביוטופו דל קצאל - Biotopo del Quetzal

אזור המוקדש לשימור ציפור הקצאל שהיא הציפור הלאומית של גואטמלה. במקום אפשרויות מצוינות לצפרות וטיולי הליכה. גם כאן, אם אתם נוסעים ליום אחד, השכימו קום.

הקתדרלה של קובאן

הקתדרלה של העיר, המכונה רשמית קתדרלת סן חואן, היא מבנה היסטורי ששווה ביקור. הוא כולל שילוב של סגנונות אדריכליים ויש לו היסטוריה מסקרנת.

כנסיית El Calvario

אתר דתי בולט נוסף בקובאן הוא Iglesia El Calvario, בעל חזית מרשימה ומהווה נקודת ציון תרבותית חשובה.


בעקרון, קובאן הינו מקום לעצור ללילה או שניים במעבר בין דרום גואטמלה לצפון או בין המזרח למערב. העיר הינה מודרנית במונחים של גואטמלה, נוחה להצטיידות, יש בה מסעדות טובות ומקומות לינה מגוונים, אפשר לעשות בה כביסה.

קובאן - Coban