אנטיגואה - Antigua

אנטיגואה שוכנת ברמות המרכזיות של גואטמלה, אנטיגואה היא עיר שבה מורגשת ההיסטוריה, הארכיטקטורה הקולוניאלית וסצנת התרבות התוססת שלה. 

העיר, היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ורחובותיה המרוצפים והבניינים הקולוניאליים השמורים היטב מספרים סיפורים על תקופה שחלפה. 

אנטיגואה, שנוסדה בשנת 1543 בשם סנטיאגו דה לוס קבאלרוס, שימשה כבירת גואטמלה במשך למעלה מ-200 שנה עד שנהרסה ברובה ברעידות אדמה במאה ה-18. 

כיום, חשיבותה ההיסטורית ניכרת בהריסות ובשרידי כנסיות, מנזרים ומבני ממשלה המטופחים היטב. מבנים בולטים כוללים את קשת סנטה קטלינה האייקונית, סמלה של אנטיגואה, ואת הריסות הקתדרלה של סנטיאגו. אחד המאפיינים המרתקים ביותר של אנטיגואה הוא הארכיטקטורה הקולוניאלית המעודנת שלה. העיר מתהדרת בכנסיות שמורות היטב, מנזרים ואחוזות מהתקופה הקולוניאלית הספרדית. החזיתות המעוטרות בפרטים מורכבים, קירות צבעוניים ומרפסות עץ יוצרות סביבה ציורית. 

אנטיגואה היא מרכז תרבותי, המארח פסטיבלים רבים, גלריות אמנות ואירועי תרבות לאורך כל השנה. Semana Santa, או השבוע הקדוש, היא חגיגה משמעותית במיוחד הכוללת תהלוכות משוכללות, שטיחים צבעוניים מפרחים ונסורת ומוזיקה מסורתית. סצנת האמנויות התוססת של העיר מוצגת בגלריות שונות, בהן מציגים אמנים מקומיים ובינלאומיים את יצירותיהם.

אנטיגואה - Antigua

אנטיגואה הפכה עם השנים ליעד פופולרי עבור לומדי שפות. העיר מארחת מספר בתי ספר לשפות, המושכים תלמידים מרחבי העולם להוטים לשפר את כישורי הספרדית שלהם בסביבה סוחפת. השילוב של חוויה תרבותית עשירה ולימוד שפה, הופכת את אנטיגואה למיקום אידיאלי עבור אלה המבקשים לשפר את מיומנות השפה שלהם.

חובבי אוכל ימצאו שאנטיגואה היא תענוג גסטרונומי. העיר מציעה מגוון רחב של אפשרויות לסעודה, ממטבח גואטמלה מסורתי ועד מאכלים בינלאומיים. המבקרים יכולים להתענג על התמחויות מקומיות כמו pepián (תבשיל מלוח) ולהתמכר לטעמים של שוקולד המיוצר באיזור, מוצר שגואטמלה ידועה בו.

בעוד אנטיגואה עצמה היא יעד שובה לב, הנוף שמסביב מוסיף לקסם שלה. 

העיר מוקפת בשלושה הרי געש מרשימים - אגואה, פואגו ואקטננגו - המספקים רקע מדהים. מטיילים הרפתקנים יכולים לצאת לטיולים לפסגות לתצפיות עוצרות נשימה של העיר והעמקים שמסביב.

בעוד אנטיגואה עצמה היא יעד שובה לב, הנוף שמסביב מוסיף לקסם שלה. העיר מוקפת בשלושה הרי געש מרשימים - אגואה, פואגו ואקטננגו - המספקים רקע מדהים. מטיילים הרפתקנים יכולים לצאת לטיולים לפסגות לתצפיות עוצרות נשימה של העיר והעמקים שמסביב.