הפארק הלאומי בה בה , ויאטנם

(Ba Be National Park)

מיקום הפארק הלאומי בה בה (Ba Be National Park), ויאטנם:


הפארק הלאומי Ba Be נמצא במחוז Ba Be, פרובינציית Bac Kan, כ 70 קילומטר מהעיר Bac Kan וכ 250 קילומטר מצפון להאנוי.


מאפייני הפארק הלאומי בויאטנם:


הפארק הלאומי Ba Be הינו אחד מאוצרות הטבע היקרים ביותר בצפון.

הפארק הלאומי Ba Be מכסה שטח של כ 7,610 הקטאר וגרים בו 3,000 מבני ה Tay, Mong, Dao. הפארק הלאומי מתגאה ביער בראשיתי במתחם של אבן גיר עתיקה המקיפה אגמים טהורים.

צמחייה ובעלי חיים בפארק Ba Be:


הפארק מכיל 1,281 זנים של צמחים כולל 162 משפחות, אשר מתוכם תועדו עד כה 25 זנים ברשימה האדומה של האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע ואוצרות הטבע – IUCN.

בעלי החיים בפארק הלאומי גם הם בעלי צורות רבות עם 81 זנים של חיות, 27 זנים של זוחלים, 17 זנים של דו חיים, 322 זנים של ציפורים, 106 זנים של דגים, 553 זנים של חרקים ועכבישים, אשר מתוכם 66 זנים נמצאים בספר האדום של ויאטנם והעולם כמו קלאו בכיר (Phuong hoang dat), קוף סלוד אף (Vooc mui hech), לנגור (Presbytis francoisi francoisi).

הפארק הלאומי בה בה

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

אגם Ba Be מאיר את הפארק הלאומי עם הנוף המרהיב שלו והתצורות הגאולוגיות שלו. האגם הוא בין 20 מקורות המים הטבעיים הגדולים ביותר בעולם.

האגם הוא גם ביתם של כמה מ 106 זנים של דגי מים מתוקים, מתוכם כמה זנים נדירים ובעלי ערך רב כמו ה paramesotriton deloustali (ca coc), שפמנון תניני ענק (ca chien), ca lam xanh, ca sinh ga.

בנוסף לאגם Ba Be, הפארק הלאומי מתגאה בנקודות תיירותיות ייחודיות ומרשימות כמו מערת Puong, מפל Dau Dang, ביצת Tien.

הפארק הלאומי Ba Be נחשב לאחד מאתרי מורשת הטבע היפים ביותר של ויאטנם.

הוכר כאתר מורשת על ידי איגוד מדינות דרום-מזרח אסיה משנת 2004.

פעילויות תיירותיות בפארק הלאומי Ba Be :


הפארק הלאומי Ba Be פיתח תכנית פיתוח תיירותי אקולוגי בעלת שלושה מודלים במטרה למשוך אלפי תיירים: תיירות מסורתית, תיירות תרבותית ותיירות הרפתקנית.

אתר הטבע בעל מגוון של נופים:


אגם Ba Be, מערת Puong, מערת Na Phong, מערת Hua Ma, ביצת Tien (פייה), איון Ba Goa (אלמנה), מפל Dau Dang וכפרים רבים של Tay, Mong, Dao, Nung ומסלולי הליכה ביער הקדום.

ניתן לרכוש סירות ומדריכים. ניתן להישאר בבתי תמירון ב Pac Ngoi, כפרם של אנשי Tay. קיים אוכל בכפר, כולל דגים טריים במחירים סבירים.

לחזרה לעמוד פארקים לאומיים ושמורות טבע בויאטנם >>


לאודות ויאטנם >>