פסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא ויאטנם

מועד פסטיבל וחגיגת הנצחה עבור חיילי הואנג סא

 (Feast and Commemoration Festival for Hoang Sa (soldiers 


16, מרץ.  

הימים התשעה עשר והעשרים של החודש הירחי השני (טקסי פולחן של משפחות), סוף החודש הירחי השלישי (פסטיבל הכפר). 

מקום מדויק של פסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא:  


בתי הסגידה של המשפחות (טקסי פולחן של משפחות). בפגודת Am Linh או בבתי הקומונה בכפר An Vinh (פסטיבל הכפר), קומונת An Vinh, מחוז האי Ly Son, פרובינציית Quang Ngai.  

מושאי הפולחן של הפסטיבל ההנצחה: 


חיילי הואנג סא וטרונג סא (Truong Sa). 

מאפייני פסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא, ויאטנם: 


משט וחגיגת הנצחה עבור חיילי הואנג סא 

המשט הואנג סא: 


זהו פסטיבל מסורתי טיפוסי של מחוז Quang Ngai, המקושר למשימה להגנת הריבונות על הים והאיים. 

בתחילת המאה ה- 17, תחת שלטונו של Nguyen Lords, על מנת להבין את החשיבות של הרחבת גבולות ומשאבים יקרים באזור הים המזרחי של המדינה, במיוחד בארכיפלג של הואנג סא (איי פאראסל) וטרונג סא (איי ספראטלי), אירגן השליט את "משט הואנג סא" כדי לנצל את משאבי הים, למדוד את נתיבי הים, לסייר בים, ולנטוע את ציוני הדרך של הריבונות בארכיפלג של הואנג סא וטרונג סא.  


"משט הואנג סא" כלל 70 דייגים מצוינים מהכפרים An Vinh  ו- An Hai  בנמל Sa Ky (כיום מחוז Son Tinh ו- Binh Son) ומהכפרים An Vinh,An Hai  באי Ly Son, בפרובינציית Quang Ngai.  


בחודש הירחי השני או השלישי בכל שנה, המשט יצא לים וחזר לנמל Eo (כיום נמל Thuan An, פרובינציית Thua Thien - Hue) בחודש הירחי השמיני.  

פסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא, ויאטנם

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

לאחר מכן, משט הואנג סא התפתח לכוח הימי של הואנג סא (במקביל ניהל את "משטBac Hai " אשר היה אחראי על חקר אזור הים בארכיפלג של הואנג סא וטרונג סא. המשט Bac Hai  גייס בעיקר דייגים בכפר Tu Chinh (פרובינציית Binh Thuan).  

 

החיילים של הכוח הימי של הואנג סא התגברו על סערות רבות כדי להגן על הריבונות בארכיפלג של הואנג סא וטרונג סא.  

בגלל הסכנות הרבות של המשימות, רבים מהם לא חזרו ליבשה. התמונות של קברים בלי גופות (קברי רוח) של המשפחות של Pham Quang, Pham Van, Vo Van. באי Ly Son הן עדויות היראויות! 

חגיגה ופסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא:  


כדי להנציח את זכר החיילים שקיפחו את חייהם עבור האומה ולהתפלל לביטחונם של עבור חיילים חדשים, בחודש הירחי השני בכל שנה, אנשי Ly Son חוגגים את החגיגה ופסטיבל ההנצחה לחיילי הואנג סא (Le Khao le The linh Hoang Sa) בהשתתפות המשפחות באי. 

עבור הטקסים במשפחה, הפטריארך מנחה את ההקרבה, ראשי הענפים הינם העוזרים על הפטריארך.  

 

בשעה 17:00 של היום ה- 19 של החודש הירחי השני, צאצאי המשפחה מתאספים בבית הסגידה להשתתף בטקס חניכה עם מנחות של פלפל הודי, אריקה, יין, פירות, נייר מנחות, קטורת.  

העמדות של חברי מועצת הפולחן מוקצות באופן ספציפי. הפטריארך (מנחה ההקרבה) עומד במזבח האמצעי ושני העוזרים עומדים מאחוריו.  

במזבח המזרחי ניצב ראש הענף הראשון, ובמזבח המערבי עומד ראש הענף השני. כלי הנגינה בטקס כוללים תוף, גונג, קרניים ועוד.  

הטקס החניכה נמשך כשעה. 

 

בשעה 00:00 של היום ה- 20 של החודש הירחי השני, מתחילה באופן רשמי החגיגה ופסטיבל ההנצחה לחיילי הואנג סא, מכיוון שהשעה 00:00 נחשב רגע מקודש בין הימים, כל התפילות בזמן הזה יהיו יעילות.  

 

המנחות בטקס המרכזי בדרך כלל כוללות פלפל הודי, אריקה, יין, פירות, בשר, דגים, אורז, מלח, רוטב דגים, עוגה יבשה.  

סירות במבוק אשר הסוליות שלהן עשויות מגזעים של בננה, מצורף אליהן מפרש, דגלים, כרזות, בובות ולוחות ועליהן כתובים שמות של חיילי הואנג סא של המשפחות. 

 

לאחר גמר טקסי הפולחן, השאמאן מכניס בובות לתוך סירות הבמבוק עבור תהלוכת הסירות.  

מובילים את התהלוכה הם גברים צעירים הנושאים את הדגלים והכרזות, ואחריהם ארבעה גברים צעירים הנושאים סירות במבוק, שמאן, פטריארך, ראשי הענפים וצאצאי המשפחה.  

 

בנמל סירות הבמבוק משתחררות אל הים במובן של חיים וכלי שייט של חיילי הואנג סא שהוקרבו לאלים, כל הסכנות מופרכות, החיילים יחזרו בשלום. בסוף הטקס (בשחר של ה- 20), אנשים חוזרים לבית הסגידה להשתתף בסעודה. 

 

מלבד החגיגה ופסטיבל הנצחה לחיילי הואנג סא במשפחות, בשנים האחרונות, השלטון המקומי והמשפחות חגגו גם הם את החגיגה ופסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא של האי Ly Son בסוף החודש הירחי השלישי בהיקף גדול יותר, המושך אליו מבקרים רבים ואנשים באזורים אחרים.  

 

החגיגה ופסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא של האי Ly Son מתקיים בפגודת Am Linh או בבית משותף בכפר An Vinh עם טקסים דומים כמו הפסטיבלים במשפחות, בשילוב פעילויות תרבותיות כגון רקוויאם, פסטיבל הפנסים, ריקוד האריות, שירת boi, מירוץ סירות מסורתי.  

ועידת הפסטיבל בכפר An Vinh ומועצת המנהלים של פגודת Am Linh הם האחראיים על ההכנות לפסטיבל. 

 

באפריל 2013, החגיגה ופסטיבל הנצחה עבור חיילי הואנג סא הוכרה כאתר מורשת תרבותית לאומית מופשטת על ידי משרד התרבות, הספורט והתיירות.  

הפסטיבל תורם לאישור הריבונות של ויאטנם בארכיפלג של הואנג סא וטרונג סא, לשימור וקידום ערכי התרבות, כמו גם חינוך למסורת הגאווה הלאומית וערכים אנושיים עמוק לכל העם הויטנאמי.