האי קאט בה - Cat Ba Island

במפרץ האלונג המרהיב בצפון ויאטנם, שבו צוקים עטופי צמחייה מזדקרים מהים, שוכן האי הגדול ביותר קאט בה. 


על מחצית מהאי משתרע פארק לאומי פראי ויפהפה עם מערכת אקולוגית מגוונת ובמרכז נמצאת העיר הקטנה קאט בה, שהפכה בשנים האחרונות למוקד משיכה לתיירים. 

האי קאט בה

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויטאנם

על קו החוף נמצאים עשרות מלונות ברמות שונות של אירוח מאכסניות למטיילים דלי תקציב ועד לריזורטים מפנקים עם בקתות בונגלו מפוארות המשקיפות על הנוף המדהים.  

 

בקאט בה, כמו במפרץ כולו, נמצאים צוקים גבוהים, מערות ומפלים, אגמים וכפרי דייגים קטנים, לגונות וחופי רחצה יפים. 

 

מכיוון שזה אחד מהאיים היחידים המיושבים בהאלונג, נסללו באי כבישים, נבנו סכרים כדי להגן על העיר משטפונות ויש בו חשמל ואפילוWI-FI .  

 

בעתיד ייבנו שם מרינה עם קזינו ופארק שעשועים כמו גם מלונות בדירוג 5 כוכבים. 

הפארק הלאומי, שהוכרז כדי להגן על המערכת האקולוגית המגוונת של האי, כולל יער טרופי סבוך עם ציפורים, פרפרים וגם עלוקות. הפארק הוא ביתם של כמה עשרות קופי לנגור זהובי ראש שנמצאים בסכנת הכחדה והסיכויים לראות אותם נמוך. רוב הפעילויות שאפשר לעשות באי קשורות בטבע. פרט לטיול בפארק הלאומי, אפשר לרכוב שם על אופני הרים, לשוט בקיאקים או לטפס על צוקים. על קו החוף נמצא אי הקופים, שמלבד בעלי החיים השובבים נמצא בו ריזורט מקסים בעל חוף פרטי צמוד.  

צוקי באי קאט בה

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויטאנם

משמעות השם קאט בה היא אי הנשים. על פי האגדה, שלוש נשים משושלת רטן נהרגו והגופות שלהן צפו לאי.  

 

התושבים בנו לכל אחת מהן מקדש. במלחמות הצרפתית והאמריקנית האי שימש נקודה אסטרטגית להפצצות ואילץ את התושבים להסתתר במערות. באחת מהן, מערת בית החולים שהיתה סודית וחסינה בפני הפצצות, אפשר לבקר כיום.  

 

אטרקציה נוספת היא מבצר תותחים, עדות למלחמות ההן, המאפשרת לתיירים לראות מנחת מטוסים וכן תותחים, חפירים, תעלות ובונקרים. בחלק הצפון מערבי של העיר, יש שוק אוכל נחמד שבו אפשר לקנות פירות ים טריים ושלל פירות טרופיים.