פארק קוק פונג - Cuc Phuong National Park 

הפארק קוק פונג הוקם בשנת 1962, ונחשב לפארק הוותיק ביותר בויאטנם. הוא ממוקם רק 120 ק"מ מהאנוי, בין המחוזות של נין בין (Ninh Binh), הואה בין (Hoa Binh) ותאן הואה (Thanh Hoa). 

 

בפארק מורשת תרבותית עשירה, מגוון חיות בר ונוף קסום. הרי אבן גיר מרהיבים זקופים במלכותיות מטרסות האורז הירוקות ומבתי שבטי הגבעה- שבט המונג. המקום מכוסה בצמחיה צפופה, ותשתית זו מהווה בית גידול לכמה מינים של צמחים ובע"ח מהנדירים באסיה. 

 

מכוסה ביער צפוף, נוף זה מהווה בית הגידול לכמה המינים של בעלי החיים וצמחים הנדירים ביותר של אסיה, והוא מושך אליו חוקרי טבע רבים. במקום 122 מינים של זוחלים, 336 מיני ציפורים ו-135 מינים של יונקים, הכוללים את ה" Clouded Leopard", "Delacour's Langur", " Owston's Civet" ודב אסייתי שחור. 

פארק קוק פונג - וייטנאם

טיפ קטן: במידה ואתם מבקרים בין החודשים אפריל ומאי יש לכם סיכוי גדול להיות מוקפים באלפי פרפרים צבעוניים. 

 

מבחינה גיאולוגית, הפארק עשיר בממצאים. במקום מחשופים סלעיים הכוללים מאובנים של רכיכות ימיות מלפני 230 מליון שנים. 

 

כמו כן, במערות שבהרים נמצאו שרידים פרהיסטוריים של המקומיים שחיו ביער לפני כ-7500 שנים. מובן ביותר מדוע למקום ערך יקר עבור אונטולוגים ואנתרופולוגים כאחד. 

 

מבחינה תרבותית, קוק פונג שימש מאז ומתמיד לביתם של אנשי שבט המונג (Moung). בזמנים קדומים היתה באיזור אוכלוסיה נרחבת. כיום, נותרה פזורה של כמה כפרים ברחבי השוליים של הפארק. 

פארק קוק פונג - ויאטנם

ניתן לבקר בקהילות אלה ולהתרשם מהבקתות המסורתיות, טחנות המים, רפסודות במבוק ועוד מגוון אמצעי מחייה מסורתיים. 

מה באזור? 


מקוק פונג כדאי לקחת סיור לואן לונג (Van Long), שם אפשר לראות  לנגורים מסוג דלאקור בטבע, וכמו כן לבקר בשמורה Ngoc Son    ו Pu Luong. כל אלו נגישים למבקרים ומהווים אופציית המשך נחמדה לבילוי בסביבה. 

טיול אקזוטי בויאטנם

טיול אקזוטי בויאטנם

טיול בויאטנם

טיול בויאטנם

בעלי חיים רבים בפארק בויאטנם

בעלי חיים רבים בפארק בויאטנם