הפארק הלאומי באך מה ויאטנם 

 (Bach Ma National Park) 


מיקום הפארק הלאומי באך מה (Bach Ma National Park) ויאטנם 


הפארק הלאומי Bach Ma נמצא כ 50 קילומטרים מדרום ל Hue. 

מאפיניי הפארק


הפארק הלאומי Bach Ma שופע בנוף טבעי מרהיב, אקלים קריר ורענן ובעלי חיים וצמחיה מגוונת. 

 

בפארק הלאומי Bach Ma שוררת טמפרטורת אקלים דומה ל Da Lat, Sa Pa ו Tam Dao. עם זאת, מכיוון שהוא ממוקם כל כך קרוב לים, הטמפרטורה בחורף לעולם לא יורדת מתחת ל 40C (39.20F) והטמפרטורה בקיץ מעולם לא עולה מעל ל 260C (790F). 

היסטוריה של המקום


לאור יתרונות מזג האויר, הצרפתים הפכו את Bach Ma לאתר נופש קיצי בתחילת שנות השלושים. האזור כולל 139 וילות ומבני עזר, כגון דואר, בנק, מגרש טניס ועוד. לרוע המזל, המלחמה והיעדר תחזוקה ראויה השפיעו בצורה משמעותית על מבנים אלו. 

 

בשנת 1986, לאחר 10 שנים של איחוד מחדש, המדינה הקימה רשת של 87 שמורות טבע הכוללת את Bach Ma. 

הפארק הלאומי באך מה
התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

יעד תיירותי אקולוגי אידיאלי

בפארק הלאומי Bach Ma

נופים עוצרי נשימה. הפסגה הגבוהה ביותר היא  Hai Vong Dai (עמדת תצפית לים), הפסגה בגובה 1450 מטר, ממנה נשקף נוף פנורמי של הים והנוף מסביב. 

מפל Do Quyen, המפל הינו ענק ומרהיב, גובהו מעל ל 300 מטר ורוחבו 20-30 מטר. 


מפל Bac Chi, המפל בגובה של 20 מט והוא שוצף לאורך כל השנה. 

חמשת האגמים, מערכת של אגמים גדולים בעלת מים נקיים וצלולים. המערכת נוצרה על ידי מחסום של סלע גרניט שחור שנמתח לאורך מעין Qui. איזור חמשת האגמים מתאים לקמפינג, רחצה, ופעילויות בטבע. 

הפארק הלאומי מאכלס 1,493 זנים של חיות אשר מתוכם 83 זנים של חיות בר, הכוללים טיגריסים וקופים. זהו גם ביתם של 358 זנים נדירים של ציפורים יותר מ 2,147 זנים של צמחים אשר מתוכם גם זוהו 86 זנים. 

מלבד תיירות אקולוגית, לפארק הלאומי Bach Ma יש יתרון תירותי בכך שהוא קרוב לשלושת אתרי מורשת התרבות העולמית של ויאטנם (העיר הקיסרית Hue, העיר העתיקה Hoi An ומגדלי My Son Cham). עם אוצרות טבע בעלות ערך יקר, Bach Ma לא מהווה אטרקציה תיירותית בלבד אלא מושך מדענים. 

הזמן הטוב ביותר לבקר ב Bach Ma הוא מחודש פברואר עד ספטמבר.  


שעות פתיחה: 

7:00 - 17:00