הפארק הלאומי טראם צ'ים , ויאטנם 

 (Tram Chim National park)


מיקום הפארק הלאומי טראם צ'ים (Tram Chim National park), ויאטנם


הפארק מכסה שטח של 7,588 הקטאר בקומונות של Phu Duc, Phu Hiep, Phu Tho, Tan Cong Sinh והעיר Tram Chim, מחוז Tam Nong, פרובינציית Dong Thap, כ 40 קילומטר מצפון לעיר Cao Lanh. 


מאפייניי הפארק הלאומי Tram Chim

צמחיה ובעלי חיים


לפארק שש אוכלוסיות צמחים עיקריות: קבוצת הלוטוס, החלזונות והברווז הפראי; קבוצת אורז הפרא; קבוצת nan ; קבוצת העשב; קבוצת mom moc וקבוצת יער המללויקה.  הצמחייה כוללת 130 זני צמחים מדרגות גבוהות. 

הפארק מאד מגוון בבעלי החיים ויש בו 55 זנים של דגי מים מתוקים, 185 זנים של פיטופלנקטון, 93 זנים של זואופלנקטון ו 90 זנים של זואובנטוס. 

הפארק הוא מקום מושבם של 15 זנים של יונקים, 44 זנים של זוחלים דו חיים, ו 198 זנים של ציפורים, אשר מתוכם 16 הנחשבים לזנים נדירים ומקומיים, במיוחד עגור אדום-הראש (עגור עם ראש אדום מובהק וצוואר חשוף), זנים נדירים במיוחד אשר תועדו בספר האדום. 

 

הפארק הלאומי Tram Chim עומד בקריטריונים של הפארקים הלאומיים האקולוגיים במונחים של שטח, נוף אקולוגי של מישור ההצפה של נהר המקונג והאפיק הנמוך שלו. 

הפארק הלאומי טראם צ'ים

התמונה באדיבות מנהל התיירות העולמי של ויאטנם

פעילויות למבקרים בפארק


הזמן הטוב ביותר לבקר בפארק הלאומי Tram Chim הוא בין סוף אפריל או תחילת מאי, כאשר קצת קר. 

 

זה מראה נהדר לצפות באלפי העגורים העפים לשמיים בחיפוש אחר מזון בשעת זריחה והחזרה שלהם לקן כאשר השמש שוקעת מאחורי יער המללויקה. 

 

כל שנה מבקרים ומדענים רבים מגיעים אל הפארק כדי לצפות בעגורים, לחקור את הסביבה, ולערוך את המחקר המדעי שלהם. ביקור מרהיב זה יכול להיות משולב עם טיול בסירת מנוע לשייט בתוך התעלות כדי ללמוד את מנהגם והרגלם של התושבים המקומיים של Dong Thap Muoi.  

הפארק הלאומי Tram Chim הוכר כאתר רמסר הרביעי בויאטנם על ידי אונסק"ו בשנת 2012.