תעלות המים האחוריים של קרלה Kerala backwaters

תעלות המים האחוריים של קרלה Kerala backwaters

קראלה, הממוקמת באזור הדרומי הקסום של הודו, ידועה בזכות המים האחוריים המהפנטים שלה - רשת של לגונות שזורות זו בזו, אגמים, נהרות ותעלות החובקות את קו החוף של הים הערבי. 

הנוף הוא לא פחות ממעורר השראה, מאופיין בירוק שופע, כפות דקלים מתנדנדות וכפרים מקומיים תוססים המנקדים את דרכי המים.

המכונה לעתים קרובות "ונציה של המזרח" Alleppey (Alappuzha), משמשת כנקודת מוצא מצוינת להפלגות במים האחוריים של קארלה. הפלגות אלו מציעות הצצה לחיים המסורתיים של קארלה. ניתן לצאת לשייט גם מקומאראקום, השוכן על אגם Vembanad, או מקולאם, מה שמספק חוויה שקטה יותר.

הפלגה על סיפון סירת בית הינה חוויה שכדאי לא לוותר עליה. סירות בית אלה, הידועות גם בשם Kettuvallams, מציעות אירוח צף מפואר ויוקרתי. 

שייט על סירת בית חושף את המרחב עוצר הנשימה של המים האחוריים, ומאפשר לך לחזות בנוף הציורי, להתבונן בחיי היומיום לאורך הגדות ולהתענג על המטבח המסורתי של קראלה שהוכן במומחיות על ידי השפים שעל הסיפון.

סירת בית הינה חוויה שכדאי לא לוותר עליה
אירוח צף מפואר ויוקרתי

תעלות המים האחוריות מתהדרות במרקם עשיר של חי וצומח. מגוון מיני עופות מפארים את השמיים - שלדגים, אנפות - והסביבה מעוטרת בשפע של דקלי קוקוס, שדות אורז, פרחים וצמחי מים.

טיול במים האחוריים של קארלה אינו מוגבלת רק לסירה ומאפשר לסקרנים לרדת ולטייל בכפרים אפשר ליצור אינטראקציות עם המקומיים מסבירי הפנים, לחזות בשיטות דיג מסורתיות וללמוד ולהבין את אורח החיים המקומי האותנטי.

שיטות דיג מסורתיות

סיור רגלי בכפרים יקח אתכם למחוזות אותנטיים, לא מתויירים, תוכלו לחוות ולראות מקרוב את חיי השקט של המקומיים. חלק מהבתים באזורים אלו מפוארים וחלקם מאד פשוטים. המפוארים והפשוטים נמצאים אחד ליד השני וגורמים לתמיהה בקרב המבקרים. הבתים המפוארים שייכים לבעלי האדמות ושדות האורז ואילו הבתים הפשוטים הינם בתי הפועלים.

תעלות המיים האחוריים של קארלה