הכפר קטקט - Cat cat 

במרחק הליכה מסאפה שבצפון ויאטנם, במורדות עמק Muong Hoa ובסמוך למפל שוצף, שוכן הכפר העתיק קט קט המשקיף על נוף הררי מפעים ושופע בטראסות אורז ירוקות. בדרך לשם אפשר לטעום אוכל מקומי, כנהוג בצפון ויאטנם, לצעוד בטיילת כלונסאות ואולי אפילו לפגוש חבורת תאואים. קחו בחשבון ש CatCat הינו כפר תיירותי, ובכל זאת, מומלץ לבקר בו. בכפר מקסים.

 

תושבי הכפר הם בעיקר בני שבט Hmong שעדיין שומרים על מנהגים מסורתיים ומנהלים אורח חיים ייחודי שכמעט ונעלם מכפרים דומים. אחד המנהגים הוותיקים כולל הצעת נישואין יצירתית - מחזר מבקש מחבריו להביא לביתו אשה ומשאיר אותה בביתו שלושה ימים. 

 אם, במהלך הימים האלה, היא מסכימה להיות אשתו, מתקיימת חתונה. מנהג אחר הוא השארת דלת הכניסה בבתי העץ העתיקים פתוחה כדי להכניס אורחים. 

הכפר קטקט - Cat cat

קט קט הוקם במאה ה-19 בידי כמה משפחות שבטיות מאזורי ההרים בצפון ויאטנם.  

התושבים שימרו שיטות מסורתיות של אריגה בנול וצביעת בדים בעזרת עלים וצמחים. לצד פריטי לבוש ותיקים, מציעות בנות השבט תכשיטי כסף אותנטיים. נשות בכפר כנראה ילכו אחריכם ויפצירו בכם לקנות את יצירותיהן הססגוניות, אך אל דאגה, הן עושות את זה בחן רב. 

 לצד הצצה לחיי היום יום המיוחדים של בני השבט, מעניין להשתתף בקט קט בפעילויות מסורתיות כמו אריגה או ליהנות ממופע ריקודים או מוזיקה, לבקר בבית הספר המקומי ולשתות יין תפוחים מקומי.