מסלול מומלץ לקמבודיה

מסלול טיולים המומלץ לקמבודיה

על סמך המלצות ותגובות של מטיילים רבים, וניסיון אישי שלנו, 

בנינו עבורכם מסלול לטיול מומלץ בן 4 ימים הכולל את אתרי החובה לטיול לקמבודיה.  

 

אנו כמובן ממליצים לכם לשלב טיול לקמבודיה יחד עם טיול לויאטנם, משך הטיול המשולב המומלץ הוא 17-18 ימים. 


כמובן שבהתאם לזמן העומד לרשותכם ובהתאם לתחומי העניין שלכם תוכלו לבצע שינויים והתאמות במסלול כרצונכם.  

יום 1: פנום פן  


הגעה לפנום פן, עיר הבירה של קמבודיה. בעיר תראו בדומה להו צ'י מין, מבנים יפייפיים מהתקופה הצרפתית לצד עוני, תרבות רחוב כפי שנהוגה במזרח ותספגו גם קצת אוירה בודהיסטית.  

פנום פן קמבודיה

נבקר במוזאון הלאומי שממוקם באחד המבנים היפים בפנום פן, משם המשיכו לארמון המלכותי שם משכנו של המלך. 

המתחם מכיל שתי פגודות מרשימות, פגודת הכסף ומקדש אמרלד בודהה. מהארמון נמשיך לגבעת וואט פנום ולמקדש הממוקם בראש הגבעה. הנוף מהמקדש מהמם.  

יום 2: פנום פן - סיאם ריפ 


את הבוקר נתחיל באתר שדות ההרג שהקמבודים משאירים בו עד היום מראות מזעזעים, כדי לא לשכוח את זוועות המלחמה.  

משם נמשיך אל Tuol Sleng Genocide שפעל כמתקן עינויים בתקופת שלטון הקמר-רוז, במתקן אפשר לצפות בעדויות מצולמות מהתקופה וכן להתרשם מחדרי האסירים. מדובר על ביקור לא קל אך מעניין.  

 

בהמשך היום נטוס לסיאם ריפ, עיר קטנה ומקסימה והשער אל המקדשים המלכותיים של אנגקור. סיאם ריפ שימשה כבירה העתיקה של האימפריה הקמרית. בשנים הרבות שבהם האיזור היה נטוש, השתלטו עצי הגונגל על המקדשים והסתירו אותם. באיזור החלו חפירות בסוף המאה ה 19 וב 1992 הוכרזו המקדשים שנמצאו בתוף סבך הגונגלים כאתר לשימור ע"י אונסקו.  

 

אתר המקדשים משאיר את רוב המטיילים פעורי פה, לכל מקדש יחודיות משלו ועם זה, אנו ממליצים, אלא אם אתם חובבי ארכיאולוגיה מושבעים, שלא להתעקש ולבקר בכל המקדשים. וגם להמנע מריצה בין המקדשים. בודאי תראו קבוצות רבות של תיירים הממהרים לרוץ מאתר לאתר. אנו ממליצים להגיע, להתבונן מכמה זויות על פינות ועל מראות מרשימים, להתרשם, לצלם, ולהמשיך הלאה בקצב שמתאים לכם.  

 

המקדשים הפופולאריים והמרשימים ביותר לדעתנו, שאותם אנו ממליצים לא לפספס, הם: 

אנגקור ואט - המפורסם, מרובה המגדלים והגדול מכולם. אנגקור ואט נחשב האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בדרום מזרח אסיה. המבנים במקדש מקושטים בפסלים ותבליטים שמהם ניתן ללמוד על חיי המקומיים בתקופה שבין המאה התשיעית למאה השלוש עשרה. מולו נמצאים אגמים שבהם משתקפים הצריחים ויוצרים תמונה מהפנטת של המקום. שעות הזריחה והשקיעה הן היפות ביותר לביקור באנגקור ואט שנצבע בצבעים מרהיבים.  

 

אנגקור תום - המקדש שמתהדר בגשר שעליו פסלי לוחמים המחזיקים בנחש ענקי. 

מקדש הבאיון - הינו מקדש המלך והוא נמצא בתוך איזור אנגקור תום. במקדש מאות מגדלים המעוטרים בפרצופי ענק שנראים כעוקבים אחר המטילים.  

 

במקדש טה פרום - ניתן לחוש בעוצמתו של הטבע המדהים שמזכיר שבזמן שקיסרויות התחלפו והזמנים השתנו, הטבע העוצמתי המשיך להתפתח. העוצמה הרבה של שורשי העיצים העבותים הכרוכים סביב קירות המקדש תשאיר אתכם פעורי פה. 

במקדש באפון תבליטים ופסלים מתוך המיתולוגיה של הקמרים ופסל בודהה ענק שוכב, המקדש נחשב אחד מהמרשימים באיזור 

בנוסף למקדשים האילו, ובהתאם לכח ולסקרנות שלכם, בקרו גם במקדשים הנוספים, במרפסת הפיל, ובמרפסת המלך המצורע.  

יום 3: סיאם ריפ – אנגקור וואט 


מומלץ להתחיל מוקדם בבוקר את הסיור לבאיון ולפאפון, משם אל מרפסת המלך המצורע, ולמרפסת הפילים. 

לאחר מנוחה קצרה להמשיך לאנגקור וואט. 

בשעות הערב אנו ממליצים לשקול טיסה בגדור פורח מעל האיזור, מובטחת לכם חוויה מרגשת ותמונות מרהיבות.

סיאם ריפ – אנגקור וואט

יום 4: סיאם ריפ - המקדשים 


גם היום אנו ממליצים להתחיל מוקדם בבוקר ולבקר בטה פרום. לאחר ביקור באתר המדהים ועוד לפני שעת ארוחת הבוקר, אנו ממליצים לבקר בפגודה הסמוכה למקדשים למפגש עם הנזירים המקומיים. בהמשך היום מומלץ לבקר בשאר האתרים בהתאם לקצב המתאים לכם. 

סיאם ריפ - המקדשים קמבודיה

בערב, עם שעת השקיעה, כדאי לעלות לתצפית על האיזור. 

סיאם ריפ - המקדשים קמבודיה

בהמשך היום נשוט באגם טונלה. האגם הוא מקווה המים הגדול ביותר בקמבודיה ומה שמייחד אותו הוא שינויי כיוון הזרימה שלו פעמיים בשנה, וגם, ההתרחבות וההתכווצות שלו בהתאם לעונות השנה. בסיור השייט באגם, מבקרים בכפר צף פסטורלי, בד"כ ילדי הכפר מתעקשים למכור לעוברים בו את מרכולתם, זכרו גם כאן, אתם אורחים, כבדו את המקומיים. 

 

רוב הנוסעים לקמבודיה, משלבים את הנסיעה עם ויאטנם ומעדיפים להתרכז באיזור פנום פן וסיאם ריפ. למעוניינים בטיול ארוך יותר, אנו ממליצים להמשיך לאיזור החוף בדרום ויאטנם.  

ימים 6 -7 - 8 – 9 


סיהנוקוויל היא עיר הנופש של קמבודיה, הממוקמת במפרץ תאילנד. בסביבתה ניתן למצוא חופים פסטורליים, איים קטנטנים, שמורות טבע יפייפיות כל אילו בשילוב של חיי לילה תוססים ואוירת חופש נהדרת המתאימה לסיומו של הטיול. 

סיהנוקוויל קמבודיה

אנו ממליצים להתפנק באחד מהמלונות הנפלאים באיזור החוף ולצאת לסיורים יומיים למספר אתרים: שייט לאי הארנבים, ובילוי יומי על האי היפייפה, Ream National Park – סיור בריאם פארק. הסיור מתבצע בסירות. 

לעיתים ניתן לראות דולפינים באיזור.  

פארק בוקור קמבודיה

פארק בוקור שבו ניתן לבלות מספר שעות במפלים היפייפים, להשתכשך במימיהם, בעיירת החוף היפייפיה והחופים המקסימים של קמפוט. 


נסיעה טובה!!!!!!!!!  

 

 

סעו בשלום וחיזרו בשלום עמוסי חוויות נפלאות...