גואטמלה סיטי - Guatemala City

הבירה והמרכז הכלכלי, הפוליטי והתרבותי של גואטמלה. העיר ממוקמת בדרום גואטמלה, בעמק מוקף בהרים געשיים. גואטמלה סיטי ידועה בשילוב של מודרניות וקסם היסטורי, ומציעה מגוון רחב של חוויות למבקרים. עם זה, אנחנו לא ממליצים למטיילים לבקר בגואטמלה סיטי, אלא אם אתן מטיילים מעל לשלושה שבועות. לגואטמלה יש כל כך הרבה מה להציע למטיילים וגואטמלה סיטי אינה יעד מועדף לדעתינו.

העיר המודרנית גואטמלה סיטי נוסדה בשנת 1776 לאחר שהבירה הועברה מאנטיגואה גואטמלה. העיר המקורית הינה מתקופת המאיה, גואטמלה סיטי עברה רעידות אדמה, תהפוכות פוליטיות ותקופות של צמיחה והתפתחות.

דברים שכדאי לעשות בגואטמלה סיטי:

מרכז היסטורי

בסיור באיזור קשה שלא להבחין בארכיטקטורה הקולוניאלית. מקומות מרכזיים הינם קתדרלת המטרופוליטן, הארמון הלאומי וכיכר החוקה (פארק סנטרל).

מוזיאון Popol Vuh

מוזיאון זה מכיל אוסף מרשים של חפצי המאיה, אמנות פרה-קולומביאנית וחפצים מהתקופה הקולוניאלית. זה מקום מצוין ללמוד על ההיסטוריה העשירה של גואטמלה.

גן החיות לה אורורה

ממוקם בעיר, גן החיות הזה הוא ביתם של מגוון בעלי חיים ומציע טיול נהדר ידידותי למשפחות.

Palacio Nacional de la Cultura

ארמון התרבות הלאומי הוא ציון דרך ארכיטקטוני בולט המאכלס משרדים ממשלתיים שונים ולעתים קרובות מארח אירועי תרבות ותערוכות.

Mercado Central

השוק ההומה הזה הוא מקום נהדר לחוות את התרבות המקומית, לקנות מזכרות ולטעום מאכלים אותנטיים של גואטמלה.

אזור 4

שכונה זו ידועה בסצנת האמנות התוססת שלה, כולל אמנות רחוב, גלריות ואירועי תרבות. זה אזור אופנתי עם אווירה צעירה.

אתר ארכיאולוגי Kaminaljuyu

ממש מחוץ לעיר, תוכלו לבקר בהריסות Kaminaljuyu, עיר מאיה עתיקה עם היסטוריה של למעלה מ-2,000 שנה.


לגבי ביטחון אישי בגואטמלה סיטי

לגואטמלה סיטי יש מוניטין של שיעורי פשיעה גבוהים יותר, כולל פשיעה ברחוב, מעשי שוד וגניבות קטנות. אזורים עם ריכוז גבוה של תיירים עשויים להיות מועדים יותר לפשעים  אילו. רצוי לנקוט באמצעי זהירות, לפקוח עין על חפצים אישיים והימנעות מהצגת חפצים יקרי ערך בפומבי ומודעות לסביבתך. 

בעיר יש גם אזורים בטוחים וגם פחות בטוחים. אזור 10 ואזור 14 נחשבים לחלק מהשכונות הבטוחות והיוקרתיות יותר. בכל מקרה, עדיף להסתובב בעיר בשעות האור.