אודות סין

אודות סין - כל המידע על סין במקום אחד! 

 

סין היא פשוט מדינה מדהימה!!!!! באתר זה רציתי לשתף אתכם בחוויה האישית שלי של טיול לסין ומדוע אני כה ממליצה על נסיעה עם סוכנות נסיעות מקומית ככלל ועם Yunnan Adventure בפרט.  

 


מומלץ מאוד להוריד את המדריך לנוסע לסין שהכנתי עבורכם. המדריך יעזור לכם ליהנות מטיול חלומי פרטי ולחסוך הרבה זמן, תסכול וכסף. 

 


בביקור בסין תוכלו לחוות חוויות מרתקות מכל סוג צבע או סגנון המתאימות למבוגרים וילדים כאחד. מאחר והאזור ודרכי ההתנהלות והטיול בו אינם מוכרים לכל אחד מומלץ מאוד לקרוא דף זה לפרטים ולקבל מידע חשוב ביותר שיסייע מאוד בתכנון וביצוע הטיול. לחצו למעבר לטיול המומלץ שלי

 


 

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר לכל שאלה או התיעצות 

סין רקע כללי 


סין, המדינה בעלת האוכלוסיה הגדולה בעולם, ששטחה הוא הרביעי בגודלו בעולם, וכלכלתה היא השניה בגודלה בעולם, שוכנת במזרח אסיה וגובלת בהודו, נפאל, בהוטן, מינאמר, לאוס, ויאטנם, צפון קוריאה, רוסיה, מונגוליה, קזחסטאן, טגיקיסטן, אפגניסטן ופקיסטן. כפי שניתן להבין כבר מהפתיח, בסין הכל בעל מימדים עצומים, וכך גם החוויה שנכונה לכם שם. 

 

סין נשלטת ע"י המפלגה הקומוניסטית של סין. כל התאגדות אסורה בסין, כך למשל "פייסבוק" חסום בסין על בסיס התפיסה שאומרת ש"פייסבוק" הינו מקום להתארגנויות והתאגדויות. 

 

בסין חיים 56 קבוצות מיעוטים, רוב האוכלוסיה משתייכת לקבוצה האתנית "האן". 

 

סין היא מדינה יפיפייה ומרתקת שמעבר לעוצמתה וגודלה הינה מרובת נגודים: בין הערים הצפופות לכפרים הקטנים, בין נהרות עצומים בגודלם, לרמות, צוקים, מדבריות ואיזורים הרריים, בין איזורים נמוכים לפסגות ההימלאיה, בין טכנולוגיה לאיזורים כפריים בהם חיים מיעוטים שעדיין מקיימים אורח חיים קדום, בין יוקרה לפשטות, בין בתי אופנה מהמובילים בעולם לתלבושות מסורתיות של בנות השבטים, בין מיכון לעבודת יד, בין תחכום לפשטות, בין גשרים אדירי מימדים לשבילים צרים בהרים ולגשרים תלויים, בין עוצמות אדירות שנבנו בידי אדם לעוצמות הטבע האדירים של סין ועוד... 

 

טיול בסין משלב בתוכו נופים מגוונים, תרבויות שונות, ערים כפרים, טכנולוגיה, טיולים רגליים ברמות שונות, רכבלים העולים לגבהים עצומים, שייט ועוד. 

קבל את המדריך לנוסע לסין

לאוהבים לאכול 


לכל איזור האוכל שמאפיין אותו. מה שמאפיין את סין כולה הינו המנהג להניח במרכז השולחן את כל המנות שהוזמנו, בעוד שלסועדים מגישים צלחות קטנטנות (או קעריות) עם מקלות אכילה. הסועדים אמורים לקחת בכל פעם מעט מזון מהצלחות המרכזיות אל הצלוחיות. התחושה הכללית היא שכולם אוכלים מאותה הצלחת. 

 

אם תבחרו שלא לאתגר את עצמכם באכילה עם מקלות ותרצו מזלג, בקשו. ברוב המסעדות תקבלו. 

 

לא תמיד קל להסתדר בסין עם אוכל (בעיקר לילדים, צמחונים, טבעונים, שומרי מסורת). במקומות מתויירים תוכלו למצוא אוכל מערבי (חלקו יהיה בטעמים קצת סיניים). 

 

במקומות רבים בסין משתמשים עם שמן מהחי, לנו היה חשוב לאכול רק עם שמן מהצומח. אנחנו הכנו מראש פתקים שאותם הראינו במסעדות וכך קיבלנו אוכל מתאים. תוכלו למצוא את הפתקים במדריך להורדה באתר, אני מציעה לכם לעשות בהם שימוש. זה יקל עליכם מאד. 

הסבר גיאוגרפי קצר על סין 


סין הינה מדינה ענקית בשטח של כ 10 מיליון קמ"ר !! שטחה של סין הוא הרביעי בגודלו בעולם והיא שוכנת במזרח אסיה וגובלת בהודו, נפאל, בהוטן, מינאמר, לאוס, ויאטנם, צפון קוריאה, רוסיה, מונגוליה, קזחסטאן, טגיקיסטן, אפגניסטן ופקיסטן. 

 

סין מחולקת ל 22 מחוזות. טיול של שבועיים עד שלושה בסין יתרכז כמובן במקומות המעניינים ביותר של 2- 4 מחוזות. 

 

לנוסעים בפעם השניה ויותר, אנו ממליצים להתרכז במחוז או שניים ולחוקרו לעומק. 

 

אנו מאמינים שסין כל כך אחרת שלעולם לא תשתעממו בה, גם אם תסעו שוב ושוב. אנחנו כבר נשבינו בקסם ומתכננים לנסוע בשלישית. 

 

המקומות העיקריים המוזכרים במסלול הטיול המומלץ באתר מסומנים על גבי המפה להלן להתמצאות נוחה .

מתי לנסוע לסין 

בסין אזורים גאוגרפים שונים שבהם אקלים שונה. לטיול במסלול שאותו בחרנו, כדאי לנסוע בתקופת האביב ובסתיו. בקיץ חם מאד ובחורף קר מאד. 

 

הגעה לסין 


מרבית הישראלים מגיעים לסין בטיסה ישירה לבירה ביגינג או להונג קונג למי שמשלב אותה בטיול. לנוסעים באל על מומלץ לרכוש בעת הזמנת הכרטיס את טיסת המשך באם נדרשת ואת הטיסה הפנימית באם נדרשת ביום החזרה. 

אודות טיול מומלץ לסין

ויזה לסין 


בכניסת ישראלים לסין נדרשת ויזה. את הויזה ניתן להוציא בשגרירות סין בישראל. 

עלות הויזה לכניסה חד פעמית – כ 100 ₪ ולכניסה כפולה במהלך 6 חודשים – כ 150 ₪. 

 

לצורך הגשת הבקשה לויזה נדרש לצרף: 

1. דרכון 

2. תמונת פספורט רגילה 

3. טופס בקשה לויזה שמומלץ להורידו מאתר שגרירות סין ולמלא בהקלדה ולא בכתב יד. 

4. מסלול טיסה 

 

כדאי לקרוא את הדרישות המעודכנות לצורך הוצאת ויזה ולהוריד את טופס הבקשה מאתר שגרירות סין. ישנן מספר חברות המסייעות בתהליך הוצאת הויזה. חברות אלו נותנות שרות מלא החל בלקיחת כל הדרכונים והטפסים , בדיקתם ותיקון הנדרש, הגשת הבקשות לשגרירות והחזרת הדרכונים עם הויזה. 

 

אנחנו נעזרנו בחברה שנקראת ד.ד שירותי תיירות שנתנה שרות מצוין בעלות של כ 50 ש"ח לפספורט. מומלץ מאוד

טיול לסין

תחבורה בסין 


בטיול פרטי עצמאי בסיוע משרד נסיעות מקומי הנסיעה בכל אזור הינה בוואן ממוזג עם נהג ומדריך צמודים. הנהגים לא יודעים לדבר אנגלית והתקשורת איתם נעשית דרך המדריך. 

 

במעבר בין האזורים השונים בסין אנו ממליצים לטוס. ישנה אפשרות לעבור בין חלק מהמקומות ברכבות לילה. יש לקחת בחשבון שסין גדולה וטיסת פנים תארך לעיתים כ 4 שעות ואולי יותר. כדאי מאד לתכנן את הטיול כך שהטיסות ישתלבו במהלך הטיול וכך שלא יפגעו בימי טיול מלאים. 

בערים מומלץ להשתמש במוניות שאינן יקרות. חשוב להצטייד בפתק הכתוב בסינית כדי לתקשר עם הנהגים. נהגי מוניות אינם מדברים אנגלית 

 

שפה 

 

סינים לא מדברים אנגלית בד"כ. גם במקומות תיירותיים כמו מסעדות, מלונות, ואפילו בשדה התעופה, הסינים לא מדברים אנגלית. סינים מדברים סינית ועושה רושם שאין להם רצון ללמוד לדבר משהו אחר. 

ובכל זאת, איך מסתדרים? ואיך אפשר לחוות את סין ואת אנשיה? 

המדריכים הסינים הנפלאים שאיתם טיילנו, סיפרו לנו המון על חיי האנשים ועל חייהם שלהם. שאלנו המון שאלות וקבלנו המון תשובות. וכשרצינו לתקשר עם סינים בכפרים, היו אילו המדריכים שלנו שתרגמו שיחות שלמות וארוכות עם הרבה סבלנות. כך הצלחנו לתקשר, להבין קצת את הלך הרוח ואת תפיסת העולם שהיא כל כך שונה מתפיסת עולמינו, וגם תוך כדי כתיבת שורות אילו אני מבינה שכדי להבין יותר אצטרך לנסוע שוב ושוב אל המדינה המדהימה והמיוחדת - סין. 

 

טיפים 

 

בטיול פרטי בקבוצות קטנות של משפחה או חברים נהוג להעניק טיפים למדריך ולנהג. ממספר בדיקות שעשינו עולה כי הנחיית הסוכנויות השונות הנה טיפ כולל למדריך של 10-20$ ליום וטיפ כולל לנהג של 8-15$ ליום. 

לדעתנו ולאחר 2 טיולים בסין , במידה ומרוצים וכדי להקל על החשבון מוצע להעניק 100 יואן ליום למדריך ו 65 יואן ליום לנהג. הם בהחלט היו מרוצים מטיפים אלו. 

כמובן שניתן לתת יותר אם מרוצים במיוחד :) 

 

פייסבוק וגוגל בסין. ומה עם WeChat? 

 

שלטונות סין חוסמים במרבית המקומות את אפשרות הגלישה לגוגל ולפייסבוק. 

אם חשוב לכם לגלוש בגוגל ולהיכנס לפייסבוק בסין כדאי להתקין על גבי כל ההתקנים – מחשבים ניידים, טבלטים וטלפונים ניידים אפליקציות VPN שבד"כ מאפשרת גלישה. 

אנו ממליצים להתקים בטלפונים ניידים וטבלטים של אנדרואיד את אפליקצית Cloud VPN ובמחשבים את תכנת HOLA. 

כדי לעמוד בקשר עם המדריך בשעות הערב, אנו ממליצים לכם להתקין wechat שזה Whatsapp של הסינים.