פסטיבל מקדש האנג, ויאטנם -

Hung Temple Festival

מועד פסטיבל מקדש האנג, ויאטנם - Hung Temple Festival:


מהיום השמיני עד היום האחד עשר של החודש הירחי השלישי, יום הפסטיבל הראשי ביום העשירי של החודש הירחי השלישי.מיקום הפסטיבל:


הרי Nghia Linh, קומונת Hy Cuong, העיר Viet Tri, פרובינציית Phu Tho.מושאי פולחן:


מלכי הונג (Hung)מאפיני פסטיבל מקדש האנג, ויאטנם - Hung Temple Festival:


זהו יום השנה למותם של האבות עבור כל האומה. בד בבד עם טקסי מנחת הקטורת במקדש הונג בפרובינציית Phu Tho, מתקיימים גם טקסי הבאת קורבנות במקדש הונג בעיר Ho Chi Minh, Nha Trang ובפרובינציות אחרות.


האגדה:


שמונה עשר דורות של מלכי הונג ייסדו את מדינת Van Lang, המדינה שקדמה לויאטנם של היום.


פעילויות עיקריות:


· * תהלוכה של שלוש קומונות מקומיות מבתי הקומונות לרגלי ההר.


· * טקס מנחת הקטורת.


· * שירת Xoan, ריקוד תופי הברונזה.

תאור הפסטיבל:


הפסטיבל מתחיל בתהלוכת אפיריון בהשתתפות שלושת הכפרים: Co Tich, Vi Cuong ו Trieu Phu. התהלוכה נושאת פילים מבמבוק וסוסי עץ המסמלים את הכניעה של החיות למלך הונג ואת החתונה של שד ההרים לנסיכה Ngoc Hoa.

Banh chung (עוגת אורז דביקה מרובעת) ו banh giay (עוגת אורז דביקה עגולה) הינן מנחות חיוניות בתהלוכה בכדי לכבד את ערכם של מלכי הונג אשר לימדו את האנשים לגדל אורז וכדי להזכיר לאנשים את המלך Lang Lieu אשר המציא את העוגות הללו.

טקס הסגידה נערך ביום העשירי של החודש הירחי השלישי ומתחיל בטקס פרחים בהשתתפות נציגי המדינות. הטקס נערך במקדש Thuong, היכן שמלכי הונג נהגו לסגוד לאלים באמצעות טקסים שלמים, הטקס נערך עם הפולחנים המסורתיים המייצגים את האומה כולה. במהלך הזמן הזה, איגוד ה nha to Do Ngai מבצע את השירים והריקודים לקבל בברכה את המבקרים.

פסטיבל מקדש האנג, ויאטנם - Hung Temple Festival

התמונה באדיבות מנהל התיירות הלאומי של ויאטנם

הילדים של מלכי הונג ברחבי המדינה מתכנסים במקדש להציע מנחת קטורת. התהלוכה כוללת את נציגי המדינות, מאה גברים ונשים צעירים הלבושים בתלבושות המסורתיות המסמלות את "הילדים של הדרקון והפיה" והצליינים.

מאחורי התהלוכה צועדת מקהלה המלווה בשירת Xoan (סוג של שיר עם של מחוז Vinh – Phu) במקדש Thuong, ca tru (סוג של אופרה קלאסית) במקדש Ha, ופעילויות אחרות הכוללות טלטול במבוקים, nem con (זריקת כדור קדוש דרך טבעת), cham thau (חבטה בתוף מברונזה), ו dam duon (הכאה באורז).

פסטיבל מקדש הונג לא רק מושך מבקרים מכל רחבי המדינה בגלל הפעילויות התרבותיות המסורתיות שלו, אלא זה גם טיול מקודש אחורה בזמן למקורות של האומה הויאטנמית. אנשים בדרך כלל מראים את אהבתם וגאוותם לארץ מולדתם ומולדת אבותיהם. האמונה הדתית מושרשת בצורה עמוקה בתודעתו של כל אזרח ויאטנמי, ללא קשר למקורות שלהם.