ברלין בכריסמס

טיול בברלין בכריסמס

ברלין בתקופת הכריסטמס היא אולי המקושטת ביותר מכל ערי אירופה האחרות, והאווירה בה כל כך חגיגית שהמטיילים בה מרגישים כמו בתוך חגיגה גדולה על אף הקור והשלג שבשנים מסויימות מגיע כבר בתחילת דצמבר.

את הטיול הפעם הקדשנו בעיקר לשווקים ולחוויות הקשורות לכריסטמס.

בברלין עשרות שווקים. חלקם גדולים ומפורסמים וחלקם קטנטנים. חלק מהשווקים הינן שווקי קונספט וחלקם מסורתיים, מה שבטוח שבכל השווקים ניתן לשתות טוב, לאכול, לקנח בממתקים, לרכוש קישוטים לכריסטמס, מתנות ומזכרות. 

בכתבה זו, נתייחס לכמה מהשווקים שאנחנו אוהבים במיוחד.

השוק בכיכר ז'נדארמנמארקט

הגענו לברלין בשעות אחה"צ, התחיל קצת להחשיך ואין ספק שזה הזמן הטוב ביותר לסייר בז'נדארמנמארקט, השוק המפורסם ביותר והמרשים ביותר במרכז ברלין. 

בכניסה לשוק עומד עץ חג מולד גדול ומקושט, שמכניס את המבקרים מיד לאוירת החג. 

השוק בחלקו מקורה וניתן להסתובב בו גם בשלג ובקור. האוירה בשוק שמחה והומה, דוכני יין חם פזורים לאורך כל סימטאות השוק, אנשים יושבים בפינות ישיבה או מסתובבים עם כוס יין חם ביד והאוירה שמחה. בשוק המון דוכני אוכל רחוב מפנק, והריחות נלאים. 

בשוק ניתן למצוא שפע של קישוטים לחג המולד וכן ממתקי חג מולד, ובנוסף, חנויות קטנות המוכרות יצירות אומנות יחודיות. צעצועים ופריטי נוי. בשוק יש במה להופעות כך שיש סיכוי שתזכו להופעה במהלך שהותכם בשוק.

השוק בכיכר ז'נדארמנמארקט
השוק בכיכר ז'נדארמנמארקט

השוק באלכסנדר פלאץ

שוק מקסים, אחד מהשווקים המפורסמים של ברלין. נמצא באזור המזרחי של ברלין. גם כאן האווירה שמחה והומה, בשוק שרובו מורכב מדוכני עץ מסורתיים, דוכני אוכל רחוב, הרבה אוכל גרמני מסורתי וכמובן דוכני יין חם עם ארומה ריחנית. בשוק המון דוכנים של קישוטים לחג ועבודות אומנות מסורתית. 

ברקע מתנגנת מוסיקה שמחה לכריסטמס, השוק ממוקם ליד מרכז קניות גדול ובאמת נראה כי בשוק עוברים המוני אנשים עם שקיות עמוסי קניות וכל טוב והאווירה, גם אם קפואה, כי באמת קר, שמחה וחמימה.

במרכז השוק יש משטח ענק של החלקה על הקרח שמושך אליו המונים, ולידו קרוסלה לילדים.

השוק באלכסנדר פלאץ
השוק באלכסנדר פלאץ

שוק בית העירייה 

כמה מאות מטרים לשוק אלכסנדר פלאץ ממוקם שוק מקסים שנמצא ליד בית העיריה של ברלין. השוק שקט יותר. 

השוק בנוי מדוכני עץ מקסימים וגם בו ניתן למצוא מכל טוב החל מאוכל, יין חם, קישוטים לחג במולד ומוצרי נוי ואומנות. בשוק יש משטח החלקה על הקרח וגלגל ענק. 

ברקע מתנגנת מוסיקה שמחה לחג, והאוויר נינוחה ונעימה.בשוק מופעי רחוב מסוגים שונים.

שוק בית העירייה

השוק בשפנדאו

השוק אמנם מרוחק ממרכז העיר, אך בהחלט שווה הגעה. ממוקם באזור עתיק כשלעצמו מהווה תפאורה מקימה לשוק חג המולד והופך אותו להיות ממש מהאגדות. 

ניתן גם כאן למצוא דוכני אוכל, שתיה, יין חם, ודוכני אומנות ייחודית. בשוק מתקיימות הופעות כמעט בכל ערב.

השוק בשפנדאו

שוק ארמון שרלוטנבורג

גם לשוק המקסים הזה המרוחק ממרכז ברלין אך שווה בהחלט הגעה, התפאורה מוסיפה. השוק ממוקם מול ארמון שרלוטנבורג היפיפה והמבקרים בו יכולים ליהנות מהשוק על רקע הארמון. 

בשוק ניתן לרכוש הרבה סוגים של עבודות יד מסורתיות, ממתקי חג וכמובן יין חם. בשוק יש גם מתקנים לילדים.

שוק ארמון שרלוטנבורג

חווית חג מולד בגן הבוטני של ברלין

לקראת חג המולד מתקשט הגן הבוטני של ברלין באורות בשלל צבעים. הגן הופך להיות מיצג אומנות אורות ומוסיקה, מתאים לכל הגילאים. כדאי לרכוש כרטיסים מראש.

חווית חג מולד בגן הבוטני של ברלין

מרכזי קניות

מרכזי הקניות בברלין מתקשטים אף הם לקראת חג המולד. בחלק מאזורי הקניות יש דוכני רחוב של אוכל מסורתי ושל יין חם ומתחמי ישיבה מוגנים מקור ברחוב. כיף לשבת לנשנש משהו כשברקע הרבה אורות, עצי חג מולד מקושטים, פסלי חג מולד מוארים והמוני אנשים באווירת שופינג חגיגית. 

אנו ממליצים לטייל באזור פוטסדאמר פלאץ וליהנות מהתאורה והקישוטים. אנו אוהבים במיוחד את אזור הקה דה ווה. חלונות הכלבו מקושטים לכבוד החג בחגיגיות מלהיבה, רחוב הקניות כולו מואר ושמח, ובכלל, כיף לערוך קניות בתוך כל החגיגה.