אודות ויאטנם - כל המידע על וייטנאם במקום אחד!


וייטנאם היא פשוט מדינה מדהימה!!!!! באתר זה רציתי לשתף אתכם בחוויה האישית שלי של טיול לויאטנם ומדוע אני כה ממליצה על נסיעה עם סוכנות נסיעות מקומית ככלל ועם Viet Bamboo Travel בפרט. 

מומלץ מאוד להוריד את המדריך לנוסע לויאטנם שהכנתי עבורכם. המדריך  יעזור לכם ליהנות מטיול חלומי פרטי ולחסוך הרבה זמן, תסכול וכסף. 

בביקור בוייטנאם תוכלו לחוות חוויות מרתקות מכל סוג צבע או סגנון המתאימות למבוגרים וילדים כאחד. מאחר והאזור ודרכי ההתנהלות והטיול בו אינם מוכרים לכל אחד מומלץ מאוד לקרוא דף זה לפרטים ולקבל מידע חשוב ביותר שיסייע מאוד בתכנון וביצוע הטיול. לחצו למעבר לטיול המומלץ שלי.


ויאטנם רקע כללי

ויאטנם השוכנת בדרום מזרח אסיה היא מדינה יפהפיה ומרתקת, 
מלאת ניגודים בין הערים הצפופות, השוקקות והצבעוניות לבין החופים הפסטורליים בעלי חול הזהב ומי הטורקיז, בין הצפון שניכרת בו השפעה קומוניסטית לבין הדרום שבו האוירה חופשית.

בין רעש האופנועים הרבים בערים הגדולות לבין שבילים ארוכים בין טרסות אורז ירוקות וכפרים שקטים ופסטורליים בהרים, בין הרוכלים בעיר לבין הנשים החובשות כובעי קש העובדות בשדות, בין הצוקים שבוקעים מתוך המים בהלונג ביי לבין המישורים ברבים שבאזור הוי אן, בין הגונגלים הטרופיים של הדלתא של המקונג לבין הקרירות שבהרי הצפון.

טיול לויאטנם משלב בתוכו נופים מגוונים, תרבויות שונות, ערים צפופות בהן נוסעים כמויות של אופנועים עליהם רכובים משפחות שלמות על מגוון ציודן כולל החיות שברשותן, לצד כפרים חקלאיים ואיזורי נופש רגועים.

טיולים רגליים וטיולים על המים במגוון רחב של ספינות, סירות, רפסודות ומעבורות.

לאוהבים לאכול

ויאטנם מציעה מטבח נפלא על בסיס של דגים, אטריות, אורז, ירקות ופירות נפלאים בטעמם ובניחוחם.

המטבח הויאטנמי מתאים גם לצמחונים ולשומרי מסורת.
טיפ לצמחונים: בדקו אם הרטבים מורכבים מדגים.

חשוב לציין כי גם ילדים שרגילים לפסט פוד המערבי ימצאו בו מענה שיתאים לחיכם.

שפה: רבים מתושביה של ויאטנם מדברים אנגלית טובה, כך שקל להסתדר בה. רוב תושבי וייטנאם הינם אנשים מסבירי פנים

הסבר גיאוגרפי קצר על ויאטנם

וייטנאם נראית כמו בננה ארוכה המשתרעת מצפון לדרום כאשר לכל אורכה היא גובלת בים. לויאטנם גבולות עם סין בצפון, לאוס וקמבודיה במערב, והים במזרח.

לשם המחשה נסיעה מצפון לדרום אורכה מעל 2500 ק"מ ומעל 35 שעות נהיגה רצופה...


לנוסעים לוייטנאם אנו ממליצים לטייל בשלושה אזורים עיקריים ולהקדיש לנסיעה כשבועיים ( ראה מפת התמצאות ומסלול טיול מומלץ בהמשך):


צפון: הנוי, הלונג ביי וסאפה

מרכז: הוי אן וסביבתה

דרום: הו צ'י מין (סייגון) וסביבתה, הדלתא של המקונג

למי שזמנו בידו ניתן לשלב בטיול מספר ימים בקמבודיה לחוויה מגוונת וייחודית.
ויאטנם המדריך להורדה

מפ