טיול לסין עם ילדים

מניסיוננו האישי ומניסיונם של נוסעים נוספים אנו למדים כי סין היא ארץ שונה ומרתקת ביותר שבה הדמיון יכול ממש "להתפרע".

עם זאת חשוב לציין שמדובר במדינה שלא תמיד קל להסתדר בה לבד, שלא בכל מקום תוכלו למצוא אוכל מערבי או אדם שתצליחו לתקשר איתו. דעו כי תרבות התקשורת שתפגשו בה שונה מאד ממה שאנחנו רגילים, ועל כן לעיתים תדרשו לסבלנות ואורך רוח.

בואנו לטייל בסין עם ילדים המלצתי היא:

צאו למסע בתנאים שיאפשרו הנאה. קחו מדריך להדרכה, להנגשת המדינה המדהימה אליכם, שיעזור לכם לדבר עם המקומיים, שיסביר, שיספר את סיפורם של המקומות המדהימים שבהם תבקרו, שיצית את הדמיון ואת המחשבה, סעו כמובן עם נהג ורכב צמודים.
אם אילו התנאים שבהם אתם נוסעים, אל תהססו, סעו עם הילדים עשו איתם תאום ציפיות לגבי הטיול, כל אחד בהתאם לגילו ולהבנתו. שתפו אותם בתכנון, הראו להם את המצגת.
ובעניין האוכל, הצטיידו בחטיפים מהבית, ובכל מקום שבו תוכלו לרכוש פירות, או כל דבר שאתם אוהבים לאכול, רכשו וקחו איתכם.

מה ילדים אוהבים בסין?

לצפות בסינים ובמנהגיהם. למשל:

צילומי חתן כלה:
הסינים, נוהגים לקיים יום צילומים כחודש חודשיים לפני מועד החתונה. זוג סיני יבחר לעצמו לוקיישן, בד"כ באחת מהערים העתיקות ויגיעו לשם מלווה בפמליה מכובדת הכוללת הורים ובני משפחה, צלם או שניים ובמאי שתפקידו הוא העמדת הזוג בפוזות שונות ועיצוב התמונות. החתן והכלה הלבושים בד"כ בבגדים שנראים כאילו לקוחים מסיפורי נסיכות ואבירים, מצטלמים במשך שעות ארוכות בכל פוזה אפשרית. כל האירוע נראה כאילו לקוח מעולם אגדות. מובטח לכם וגם לילדיכם, חוויה מהפנטת.

אנשים מתעמלים, משחקים, רוקדים ומתאמנים בטאי צ'י במקומות ציבוריים:
בגנים רבים תוכלו לצפות במנהג הסיני להתעמל ולרקוד בפארק. אנו מציעים לכם ולילדים לנסות ולהצטרף לאחת הפעילויות. בד"כ ניסיון כזה מתקבל באהדה בקרב הסינים ואולי גם קצת בצחוקים. אנו ממליצים לכם לנסות לפחות פעם אחת במהלך הטיול.

ביקור בבית ספר כפרי:
חוויה מרגשת. הילדים כנראה יתבוננו בכם בפליאה רבה. אנחנו נכנסנו לבית הספר, דיברנו עם המורה בעזרת הידיים, התנדבנו לשיר לילדים בעברית, והם, היו פשוט המומים, וגם.... הצטלמו איתנו.

מועדוני קריוקי ומועדוני ריקודי מעגלים (כמו ריקודי עם):
במקומות רבים נוהגים הסינים להיפגש בקבוצות וליהנות מריקודי מעגלים ומקריוקי. בד"כ תיירים אינם מצטרפים לחגיגה. אפשרו לעצמכם ולילדיכם להצטרף, מובטחת לכם חוויה שבה תהיו במרכז, אולי אף יזמינו אתכם למשקה. אל תימנעו מקרבה. לילדים שלכם צפויה חוויה.

מופעים:
בסין תוכלו לצפות עם הילדים במגוון רחב של הופעות. אנו ממליצים על הופעת קונג פו בבייג'ינג, מופע אקרובטיקה מרהיב של קרקס שנחאי בשנחאי, מופע "אקספרשין" אחד לפחות (מדובר על הופעות בהן הטבע המדהים הינו חלק מהתפאורה. אנו ממליצים על ההופעה ביאנגשו או על ההופעה בליג'יאנג, על יונאן אדוונצ'ר בקונמינג אל תוורו, ולמגיעים לג'אנגג'יאגי, אנו ממליצים בחום על ההופעה המקומית שהיא לדעתנו המרשימה מכולן.

נופים:
כמו כל דבר בסין, גם הנופים עוצמתיים, הכל גדול ומרשים, החל מהרים גבוהים (חלק מההרים הגבוהים בעולם נמצאים בשטחה של סין), חלקם מושלגים, דרך צוקים מרשימים ביותר (באיזור גוילין), או צוקים יחודיים שמאפיינים את איזור חונאן (גיאנגג'יאגי, היכן שצלמו את הסרט אוואטר), נהרות רחבים ועוצמתיים, נוף הנושק לאופק המכוסה כולו בטרסות אורז, ועוד... למשפחות שאוהבות טבע מגוון ופראי, סין היא בהחלט יעד ראוי

רכבלים:
לחלק מההרים הגבוהים בסין עולים רכבלים, חלקם בשיפועים תלולים ורובם מתאפיינים בנסיעה ארוכה. הרכבל הארוך ביותר שחווינו ארך מעל ל 40 דקות לכיוון. רוב הרכבלים בנויים באיזורי נוף מרשימים ועוצמתיים. הכניסו לטיול לפחות רכבל אחד, בשביל החוויה.

אנשים:
שבטי ההרים ידידותיים ביותר לתיירים ובמיוחד לילדים
נשות השבטים וילדיהם מתלוות למטיילים באיזור, הילדים המקומיים מנסים להתחבר לילדים המטיילים, לעיתים נוצרים חיבורים מרגשים.
יש לציין כי נשות השבטים למרות נסיונן למכור את מרכולתן, אינן מעיקות, מדובר בנשים עליזות ונעימות שמאוד מתעניינות במטילים ושמחות לספר על חייהן ועל תרבותן.
חתן וכלה בסין
סין הקסומה והאנשים שרוקדים ברחובותיה
אטרקציות לילדים בסין
סין ונופיה המרהיבים
אנשים מרתקים בסין המרגשת