שרידי הכלא סון לה - ויאטנם - Son La Province

שרידי הכלא סון לה - ויאטנם - Son La Province

מיקום:

Khau Ca Hill, To Hieu Ward, Son La City, Son La Province

מאפיינים:

זהו שריד היסטורי ותרבותי ייחודי, המחנך דורות צעירים על מסורת פטריוטית.

אתר שרידים זה כולל 2 חלקים: הכלא והמוזיאון.

שרידי כלא - בית הכלא נבנה על ידי הקולוניאל הצרפתי בשנת 1908 על שטח של 500 מ"ר. בשנת 1940 הורחב בית הכלא ל -1,700 מ"ר, מוקף באבנים מוצקות וקירות לבנים. מיטות האסירים היו מכוסות במלט ובאזיקי רגל מרוכזים לאורך הרצפה. בית הסוהר היה דומה לכבשן בקיץ וקר בחורף בגלל מזג האוויר הקשה באזור הגבול. 
הקולוניאלי הצרפתי הפך את הכלא לגיהינום כדי לעצורולבטל את מאבקם של החיילים הקומוניסטים. בתקופה שבין 1930 ל -1945 עצרו הכלא 1,007 מהפכנים ופטריוטים, שרבים מהם מנהיגים גדולים של מהפכת וייטנאם.

לפני הנסיגה מ Son La ב 1952, הקולוניאל הצרפתי הפציץ את הכלא כדי למחוק עקבות פשע שלהם. ב -1965 הפציצה האימפריה האמריקאית בצפון, כך שבית הכלא נהרס כמעט לחלוטין.

עם הרצון של הכשרת מסורת פטריוטית לדור הצעיר, חלק של בית הכלא חודש. 
למבקרים תהיה הזדמנות לבקר בתאים, חדרי מעצר מיוחדים, המבקרים יבחינו במאות חפצים שהם עדות חיה על הפשע אכזרי של הקולוניאל הצרפתי כגון אזיקים, שרשראות ברזל, מהדקים.התמונה באדיבות משרד התיירות הויאטנמי

ליד הכלא, במוזיאון מוצגים חפצים יקרים המציגים את המסורות ההיסטוריות והתרבותיות של 12 קבוצות אתניות המתגוררות במחוז סון לה. בקומה הראשונה של המוזיאון מוצגים חפצים פרהיסטוריים של סון לה. 

הקומה השנייה היא גלריית התמונות של דוד הו עם אנשי סון לה. עד לקומה השלישית, לאורחים יש הזדמנות לבקר בגלריה של חפצים המשקפים את חיי התרבות ואת הייצור של קבוצות אתניות במחוז, כגון קדרות, תכשיטים, תלבושות, וכו '

שרידי הכלא סון לה והמוזיאון דורגו כמרכז חשוב לתרבות הלאומית של ויאטנם בשנת 1962.