שווקים הצפים בדלתא של המקונג בדרום ויטאנם - Cai rang, Phong dien

שווקים הצפים בדלתא של המקונג בדרום ויאטנם - Cai rang, Phong dien


השוק הצף - Cai rang 
השוק הצף- ויאטנם
6 קילומטר מקאן טו בכיוון של Soc Trang שוכן השוק הצף קאי ראנג , הגדול ביותר בדלתא של המקונג בדרום ויאטנם.

במקום יש גשר שמשמש כנקודת תצפית נהדרת לצילום . שעות השיא הן בבוקר, ועל כן הזמן הטוב ביותר לחוות את השוק הוא לפני 09:00, למרות שיש כמה סוחרים שממשיכים להסתובב באזור עד הצהריים, במידה ולא תספיקו להגיע מוקדם.

על מנת להגיע לפני קבוצות הסיור המאורגנות. במידה וכן תגיעו בשעות של קבוצות אלו תראו בסופו של דבר אותה כמות של תיירים וסוחרים מקומיים. כמובן שמדובר בחוויה לראות את השוק בשעות ההומות ביותר שלו, אך אם יש לכם מרץ אולי תעדיפו לקום מוקדם עוד יותר

ניתן לראות את קאי ראנג מהכביש, אך הרבה יותר נחמד להגיע בסירה. מאזור השוק בקאן טו השייט בנהר אל עבר השוק יקח כשעה. אפשרות נוספת היא לסוע לקאו דאו סאו ועל יד גשר דאו סאו לקחת סירה, כאשר יקח לכם כעשר דק להגיע אל השוק. 

השוק הצף  - Phong dien

השוק הצף  - Phong dien
פונג דיין הוא אחד השווקים הצפים הטובים ביותר בדלתא של המקונג. בדרום וייטנאם יש בו מעט סירות ממונעות והרבה סירות משוטים עליהם שטים בעמידה. 

פונג דיין הרבה פחות צפוף מקאי ראנג, והוא גם הרבה פחות מתוייר, מה שתורם
לחוויה האותנטית בביקור ולכך שפחות רוכלים ירדפו אחריכם ויציקו לכם לקנות חפצי תיירות.

הזמן ההומה ביותר הוא בין 06:00-08:00. השוק ממוקם 20 ק"מ דרום-מערבית ל- Can Tho .

רוב המטיילים מגיעים לשוק ע"י נסיעה בכביש. שיט אל השוק, יצריך מכם להתחיל אותו בשעה 3:30 לפנות בוקר, ויש לארגן אותו יום לפני. במידה ותרצו לשוט בסירות קטנות יותר לזמן מועט רק על מנת להרגיש את החוויה, ניתן למצוא מפעילי סירות לאורך האי בא טראנג שעל הנהר, אך הדרך המהירה יותר תהיה לקחת מונית ולשכור סירה בקצה השני של הנהר.