אודות סין - כל המידע על סין במקום אחד!


סין היא פשוט מדינה מדהימה!!!!! באתר זה רציתי לשתף אתכם בחוויה האישית שלי של טיול לסין ומדוע אני כה ממליצה על נסיעה עם סוכנות נסיעות מקומית ככלל ועם Yunnan Adventure בפרט. 

מומלץ מאוד להוריד את המדריך לנוסע לסין שהכנתי עבורכם. המדריך יעזור לכם ליהנות מטיול חלומי פרטי ולחסוך הרבה זמן, תסכול וכסף.

בביקור בסין תוכלו לחוות חוויות מרתקות מכל סוג צבע או סגנון המתאימות למבוגרים וילדים כאחד. מאחר והאזור ודרכי ההתנהלות והטיול בו אינם מוכרים לכל אחד מומלץ מאוד לקרוא דף זה לפרטים ולקבל מידע חשוב ביותר שיסייע מאוד בתכנון וביצוע הטיול. לחצו למעבר לטיול המומלץ שלי.

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר לכל שאלה או התיעצות

סין רקע כללי

סין,המדינה בעלת האוכלוסיה הגדולה בעולם, ששטחה הוא הרביעי בגודלו בעולם, וכלכלתה היא השניה בגודלה בעולם, שוכנת במזרח אסיה וגובלת בהודו, נפאל, בהוטן, מינאמר, לאוס, ויאטנם, צפון קוריאה, רוסיה, מונגוליה, קזחסטאן, טגיקיסטן, אפגניסטן ופקיסטן. כפי שניתן להבין כבר מהפתיח, בסין הכל בעל מימדים עצומים, וכך גם החוויה שנכונה לכם שם.

סין נשלטת ע"י המפלגה הקומוניסטית של סין. כל התאגדות אסורה בסין, כך למשל "פייסבוק" חסום בסין על בסיס התפיסה שאומרת ש"פייסבוק" הינו מקום להתארגנויות והתאגדויות.

בסין חיים 56 קבוצות מיעוטים, רוב האוכלוסיה משתייכת לקבוצה האתנית "האן".

סין היא מדינה יפיפייה ומרתקת שמעבר לעוצמתה וגודלה הינה מרובת נגודים: בין הערים הצפופות לכפרים הקטנים, בין נהרות עצומים בגודלם, לרמות, צוקים, מדבריות ואיזורים הרריים, בין איזורים נמוכים לפסגות ההימלאיה, בין טכנולוגיה לאיזורים כפריים בהם חיים מיעוטים שעדיין מקיימים אורח חיים קדום, בין יוקרה לפשטות, בין בתי אופנה מהמובילים בעולם לתלבושות מסורתיות של בנות השבטים, בין מיכון לעבודת יד, בין תחכום לפשטות, בין גשרים אדירי מימדים לשבילים צרים בהרים ולגשרים תלויים, בין עוצמות אדירות שנבנו בידי אדם לעוצמות הטבע האדירים של סין ועוד...

טיול בסין משלב בתוכו נופים מגוונים, תרבויות שונות, ערים כפרים, טכנולוגיה, טיולים רגליים ברמות שונות, רכבלים העולים לגבהים עצומים, שייט ועוד.

לאוהבים לאכול

לכל איזור האוכל שמאפיין אותו. מה שמאפיין את סין כולה הינו המנהג להניח במרכז השולחן את כל המנות שהוזמנו, בעוד שלסועדים מגישים צלחות קטנטנות (או קעריות) עם מקלות אכילה. הסועדים אמורים לקחת בכל פעם מעט מזון מהצלחות המרכזיות אל הצלוחיות. התחושה הכללית היא שכולם אוכלים מאותה הצלחת.

אם תבחרו שלא לאתגר את עצמכם באכילה עם מקלות ותרצו מזלג, בקשו. ברוב המסעדות תקבלו.

לא תמיד קל להסתדר בסין עם אוכל (בעיקר לילדים, צמחונים, טבעונים, שומרי מסורת). במקומות מתויירים תוכלו למצוא אוכל מערבי (חלקו יהיה בטעמים קצת סיניים).

במקומות רבים בסין משתמשים עם שמן מהחי, לנו היה חשוב לאכול רק עם שמן מהצומח. אנחנו הכנו מראש פתקים שאותם הראינו במסעדות וכך קיבלנו אוכל מתאים. תוכלו למצוא את הפתקים במדריך להורדה באתר, אני מציעה לכם לעשות בהם שימוש. זה יקל עליכם מאד.

הסבר גיאוגרפי קצר על סין

סין הינה מדינה ענקית בשטח של כ 10 מיליון קמ"ר !! שטחה של סין הוא הרביעי בגודלו בעולם והיא שוכנת במזרח אסיה וגובלת בהודו, נפאל, בהוטן, מינאמר, לאוס, ויאטנם, צפון קוריאה, רוסיה, מונגוליה, קזחסטאן, טגיקיסטן, אפגניסטן ופקיסטן.

סין מחולקת ל 22 מחוזות. טיול של שבועיים עד שלושה בסין יתרכז כמובן במקומות המעניינים ביותר של 2- 4 מחוזות.

לנוסעים בפעם השניה ויותר, אנו ממליצים להתרכז במחוז או שניים ולחוקרו לעומק.

אנו מאמינים שסין כל כך אחרת שלעולם לא תשתעממו בה, גם אם תסעו שוב ושוב. אנחנו כבר נשבינו בקסם ומתכננים לנסוע בשלישית.

המקומות העיקריים המוזכריםבמסלול הטיול המומלץ באתר מסומנים על גבי המפה להלן להתמצאות נוחה .
לנוחיותכם מפה דינמית של סין . 

סין - אקזוטיקקבל את המדריך לנוסע לסין
תת-דפים (1): ערים בסין