האיפונג - Hai phong

עיר השלישית הגדולה בויאטנם - האיפונג Hai phong 

האיפונג היא העיר השלישית הגדולה בויאטנם והנמל החשוב ביותר בצפון ויאטנם. על אף היותה בית לתעשיות זעירות כגדולות, העיר ידידותית ונעימה למטייל. לצד היסטוריה מעניינת שניכרת עד היום באתרי התיירות שבה, העיר ידועה בקפה המשובח שלה ובמבחר פירות הים הטריים.
 
מתוך פסטיבל בעיר


פרט למשמעות שמה "הגנה חופית", העיר מכונה גם "עיר עצי הלהבה האדומה" בזכות עצי הצאלון שברחבי העיר שפרחיהם גדולים וצבעיהם כתום-אדום. נוסף לשוטטות בשדרות היפות, העיר מציעה מגוון שווקים ומוזאונים, מקדשים וקתדרלות. בין היתר כדאי לראות שם את פגודת דו האנג היפהפיה, את בית האופרה של העיר ואת קתדרלת האיפונג.

עצי הלאבה באיפונג


ברובע הקולוניאלי, שנבנה על ידי הצרפתים ובהמשך הופצץ בכבדות במלחמת ויאטנם, אפשר עדיין לראות אדריכלות יפהפייה בנוסח אירופה. עוד שריד מהצרפתים הוא שוק פרחים ריחני, קוואן הואה, שהוקם בידיהם ב-1941, ועדיין נעים לשאוף מניחוחותיו.

אי פונג


בתי הקפה הרבים של האיפונג פזורים על מדרכות, בדומה לפריז, ומאפשרים צפייה על העוברים ושבים. מלבד תרבות הקפה, העיר הויאטנמית היא גן עדן של פירות ים. אם אתם חובבי הז'אנר, נסו את אגרול פירות הים שעטוף בעקרב, בירקות ובאטריות. גם צדפות טובות, אטריות מעקרב ולובסטרים תמצאו במחירים נמוכים.