חגים ומועדים בויאטנם 2018 / 2019

אתם יכולים לבחור ולהגיע לויאטנם בתקופת חג זה או אחר ולהשתתף או לחזות במינהגי החג.
אנו ממליצים בעת תכנון המסלול לבקש מחברת BAMBOO לארגן עבורכם פעילות הקשורה לחג, כך שתוכלו ליהנות מאוירת החג וממנהגיו.

החגים מוצגים על פי חודשי השנה

חגים בינואר - פברואר בויאטנם

ראש השנה הווייטנאמי נחגג בטווח שבין סוף ינואר לסוף פברואר. לקראת החג מנקים, מאווררים, מסיידים ומחדשים את הבתים וקונים בגדים חדשים. החג מציין את היום הראשון של האביב.
ראש השנה הויאטנמי

 ב 23 לחודש נוהגים הווייטנאמים לחגוג בארוחה חגיגית לכבוד אל המטבח שיוצא לדווח לקיסר השמיים על מעשי המשפחה באותה שנה. מכיוון שאל המטבח רוכב על קרפיון בדרכו אל השמיים, נהוג להשליך לנהרות קרפיונים ביום זה.

במעבר בין השנים, בזמן ה TET, הווייטנאמים נוהגים להיות בבית, עסקים סגורים, רחובות מתרוקנים, אנשים שעובדים במרחק רב מבתיהם חוזרים לבתיהם. המעבר בין השנים נחגג בארוחה מסורתית שאליה מוזמנים גם רוחותיהם של אבות המשפחה.


החג נחגג במשך שבוע שבו מתקיימות תהלוכות ברחובות ומסיבות. 

חגים בחודש מרץ בויאטנם

חג המתים נחגג בסוף מרץ. ביום זה מגיעות המשפחות אל בתי הקברות ואל המקדשים. ביום זה מגיעות הרוחות לביקור על האדמה ועל כן מביאות איתן המשפחות מתנות, פרחים ואוכל למתים. טקסים ופולחנים מתקיימים במקדשים ברחבי המדינה. 

חגים בחודש אפריל בויאטנם


יום האיחוד, יום שחרור סייגון 30.4. היום נחגג לזכר נפילת סייגון ב 1975 לידי כוחות הצפון.

חגים בחודש אוגוסט בויאטנם

חג הנשמות האובדותחג הנשמות האובדות ב 15th day of the seventh lunar month

מומלץ לבדוק תאריך מדויק עם חברת הנסיעות: לנשמות ללא משפחה או קרובים לא מוגשים פעמיים בחודש פירות ופרחים ותפילות לא נאמרות לכבודן. 

אחת לשנה בחג הנשמות האובדות, יוצאות הרוחות הרעבות והבודדות ומרחפות ברחבי המדינה. לכבודן, מניחים המקומיים שפע של מזון במקומות ציבוריים כמו פגודות. במהלך החג מתקיימים תפילות וטקסים להרגיע את הרוחות הרעבות ולהשביע את רצונן.  

חגים בויאטנם בחודש ספטמבר

הו צ'י מין- נשיא ויאטנם הראשוןיום העצמאות הווייטנאמי 2.9

העצמאות הוענקה לווייטנאם ב-2.9.45, מי שתרם רבות לעצמאותה של ויאטנם הוא הנשיא הראשון הו צ'י מין, ביום זה יש התייחסות רבה ומתן כבוד לזכרו,הו צ'י מין מוזכר בנאומים ובטקסים שנערכים ברחבי המדינה. האירועים מתקיימים בכל המדינה כאשר האירוע הגדול והמרשים ביותר מתקיים בהנוי.

חגים בחודש אוקטובר בויאטנם

חג אמצע הסתיו נחגג בסביבות ספטמבר אוקטובר בליל ירח מלא. ביום זה נראה הירח עגול ובהיר במיוחד. הווייטנאמים נוהגים לצאת בערב לצפות בירח משתקף במי הנהרות. הווייטנאמים נוהגים לאכול ביום זה עוגות אורז ממולאות בבשר ולשתות יין אורז.

פולחן דתי בכל חודש בויאטנם

לילות ירח מלא ולילות ירח חסר: ימי פולחן דתי שבו מניחים הווייטנאמים בפתח הבית על מזבחות קטנים פירות ופרחים כדי לרצות את הרוחות של אבות המשפחה. נהוג בימים אילו להתנזר מבשר ולאכול אוכל צמחוני.

בהוי אן בליל ירח מלא מאירים את הרחובות ואת הנהר בפנסים. המקדשים נפתחים וניתן לבקר בהם ללא תשלום


לחצו חזרה לקטגוריה ראשית - ויאטנם