לאוס‏ > ‏

אודות לאוס

אודות לאוס – רקע כללי

הנחלים של לאוס
לאוס הינה מדינה אוטנטית ורב גונית שבה תמצאו נופים מהממים לצד מקדשים עתיקים, כפרים קטנים עם בתי עץ וקש שבחצרותיהם מסתובבים תרנגולים וחזירים, בלאוס תפגשו כפריים המתפרנסים משדות האורז הנפרשים לאורך המקונג, בני שבטים שניתן להבחין ביניהם דרך התלבושות המסורתיות שלהם, וקבוצות נזירים העוטים גלימות כתומות המתערבבים עם תושבי הערים והכפרים.

בלאוס תוכלו להתענג על שייט מרתק במי המקונג העובר לאורכה, וחשוב לא פחות, בלאוס כמו בשאר מדינות האיזור תוכלו ליהנות משלל פירות אקזוטיים הנמכרים בשווקים ובדוכנים, וכמובן מאוכל אסיאתי משובח המתבסס על אורז ועל איטריות בוריאציות שונות.

טיול בלאוס הינו חוויה יחודית למטייל שמחפש מקומות אוטנטיים ולו בגלל שרק בשנים האחרונות פתחה לאוס את שעריה לתיירות.


הטיול בלאוס מגוון וכולל בד"כ טרקים, שייט, רפטינג, ביקור במקדשים, ביקור בכפרים אצל בני השבטים השונים, ביקור בשווקים ססגוניים ואוטנטים שם תוכלו ללמוד על אורח חיי היום יום של האוכלוסייה  עתיקות, מערות, מפלים ונופים מיוערים, ועוד

הגאוגרפיה של לאוס

לאוס שוכנת בדרום מזרח אסיה וגובלת עם מינאמר וסין מצפון, ויאטנם ממזרח, קמבודיה מדרום ותאילנד ממערב. שיטחה 236,000 קמ"ר. אוכלוסיית לאוס מונה 6.5 מיליון אנשים. בירתה של לאוס היא וינטיאן. המשטר קומוניסטי.

לאורך המדינה באזור הגבול המערבי עם תאילנד זורם נהר המקונג שהינו עורק תחבורה משמעותי בלאוס לתובלה ולתחבורה וכיום גם לתיירות.

אזור המקונג ברובו חקלאי ובו מרוכזת רוב אוכלוסיית לאוס, הגידול העיקרי הוא אורז. רוב אזורי המדינה מכוסית ביערות עבותים. קראו עוד על אתרים וערים בלאוס >>>

מטבע

המטבע בלאוס הוא קיפ (KN

לאוס לאוהבים לאכול

בכל ארוחה לאית מככב האורז הדביק  "Kao Nio", בדרך כלל מוגש האורז בתוך קופסת נצרים, את האורז טובלים במנות האחרות המאפיינות את המטבח בלאוס כגון מרקים, דגים, אצות, סלטים וכל מנה נוספת שמוגשת לשולחן. במטבח הלאי בדומה למטבחים באזור דרום מזרח אסיה תמצאו נודלס בשלל טעמים ותוספות.

בערים הגדולות תוכלו למצוא סנדביצים מבגטים צרפתיים נפלאים, שריד לשלטון הצרפתי באזור.

ויזה

ישראלים זקוקים לוויזה כדי לעשות טיול ללאוס. בנמל התעופה הבינלאומי וואטאי בויינטיאן, ובגשר הידידות הבינלאומי במעבר הגבול נונג קאי בין לאוס לתאילנד, ניתן לקבל ויזה התקפה ל-15 יום. כמו כן אפשר להנפיק ויזה בשגרירויות ובקונסוליות של לאוס. קראו עוד >>>
המפלים של לאוס


אטרקציות בלאוס


מבנים מפוארים בלאוס