אתרים בסין

אתרים בסין 


אספנו עבורכם מספר אתרים בסין שאסור לפספס! 

  

מידע זה מיועד לכל המעוניינים להרחיב ולקבל עוד קצת מידע על האתרים בסין כדי להגיע קצת יותר מוכנים לטיול המרתק.  


למידע נוסף לחצו אודות סין >>> 

12 אתרי התיירות המובילים בסין 


סין נחשבת למדינה מיוחדת, אקזוטית, שונה. יש אפילו כאלה הרואים בה ובתרבותה משהו מסתורי מעט, בעל קסם זר. ההשתקפות של האקזוטיות של סין האווירה המיוחדת שבה ניכרת לא רק ברשמיהם של תיירים בני העת המודרנית. זה ניכר היטב עוד ברישומיו של התייר וההרפתקן הידוע מרקו פולו, שביקר ואפילו התגורר בסין לפני יותר משש מאות שנה.  

 

כיום, סין שונה מאוד מזו שהתגלתה בוודאי לעיניו של מרקו פולו. בשנים האחרונות במיוחד עוברת המדינה תהליך עמוק של צמיחה כלכלית ופיתוח מרכזים אורבניים. יחד עם זאת, שומרת סין המודרנית על רבים מהקווים המייחדים אותה וגם היום – היא עדיין קסומה.  

 

דווקא לתערובת הזאת של ישן לעומת חדש, מודרניות לעומת מסורתיות, קידמה לעומת מסורת, יש תוספת של עוצמה. עוצמה וקסם נשענים, ללא ספק, על מסורת ותרבות בני יותר מאלף שנים. תרבות שהייתה מפותחת היטב עוד כשאירופה הייתה שקועה באפלה של ימי הביניים.  

 

הסינים הם הראשונים להעריך את התרבות והמסורת שלהם עצמם. בסין משקיעים משאבים רבים בשימור אתרים כגון העיר האסורה, שהיא למעשה קומפלקס של ארמונות קיסריים מרהיבים. סין היא המקום שבו כל תייר יוכל למצוא את המקומות ואת החוויות שהוא מחפש במזרח הרחוק. ביקור בחומה הגדולה, במקדשים המגוונים שמציעים שלווה, בשיט תענוגות על נהר היגנצה האדיר.  

 

ב-12 אתרי התיירות המובילים של סין שבחרנו להציג להלן תוכלו לחוות רובד נוסף מסין המסתורית והאקזוטית. 

טיול בחומה הסינית

החומה הסינית הגדולה 

 

החומה הסינית הגדולה היא הרבה יותר מסתם חומה. זהו מערך אדיר ממדים של ביצורים, המשתרע לאורך יותר מ-6000 קילומטרים. לא כל חלקיה של החומה הסינית שמורים באותה המידה, אך יש אזורים מסוימים שבהם היא מתוחזקת מאוד ולשם כדאי להגיע במהלך טיול בסין.  

 

בסביבות בייג'ינג ניתן למצוא את אחד החלקים השמורים והמרהיבים ביותר של החומה. במרבית האזורים, הגובה הממוצע של החומה נע בין שישה לבין שמונה מטרים. יחד עם זאת, יש גם אזורים שבהם גובהה של החומה מתנשא עד ל-16 מטרים! לאורך החומה פזורים מגדלי שמירה ומתחמים מבוצרים.  

 

האזור המתויר ביותר של החומה הסינית כיום הוא, ללא ספק, צפונית לבייג'ינג. לשם ניתן להגיע בסיורים מאורגנים או אפילו בתחבורה הציבורית המקומית. מי שמוכן להתרחק יותר, יוכל לנסוע לקרבת גובייקו או ל- Mutianyu – חלק חשוב בחומה שבו נערכים סיורים בלי הפסקה. 

הארמון הקיסרי והעיר האסורה 

 

אחד המבנים הגדולים והחשובים של סין הוא הארמון הקיסרי או "העיר האסורה". ראשיתה של העיר האסורה בתקופת שושלת יואן (סביבות המאה ה-13). במקום החלו להיבנות שורה של ארמונות עבור שושלות הקיסרים. רק לבני המשפחות המלכותיות הותרה הכניסה לארמונות הללו.  

 

השטח של העיר האסורה, על מגוון ארמונותיה, כולל יותר מ-700 קמ"ר. על המתחם הגנו חומה גבוהה, המשולבת בחפיר למים ומגדלי שמירה. במתחם הוקצו אזורים שבהם התקיימו טקסים, היו אזורי מנהלה וכמובן – אזורי מגורים למשפחה הקיסרית.  

 

בעיר האסורה אפשר לבלות במשך שעות. כדאי במיוחד להגיע לגשר הנהר הזהוב, להיכל ההרמוניה, לאולמות ההכתרה ועוד.  

טיולים מומלצים בסין

צבא הטרקוטה 

 

בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת התגלה אחד הממצאים הארכאולוגיים המרשימים של סין – חיילי צבא הטרקוטה. מדובר בגדודי צבא עשויים חומר דמוי חרס, ובהם חיילים בגודל טבעי. החיילים הופקדו לשמור על חפירות תת קרקעיות, סמוך לקבר הקיסר הסיני. 

  

המספרים מרשימים – מדובר בכשמונת אלפים חיילים, יותר מחמש מאות סוסים ומאה מרכבות. אתר מומלץ זה הינו חלק ממתחם תיירותי במוזוליאום של הקיסר צ'ין שי הואנג, הקיסר הראשון של סין.  

 

המוזוליאום והמוזיאון הסמוך לו נמצאים במחוז שאאנשי. 

ארמון הקיץ הקיסרי

 

לא רחוק מבייג'ינג נמצא ארמון הקיץ הקיסרי. אתר חובה זה נמצא בפארק גדול ממדים. בניית הארמון התקיימה באמצע המאה השתיים עשרה, כאשר בהמשך ניטעו גנים מלכותיים ונוצר אגם מלאכותי. בעת המודרנית, בסוף המאה התשע עשרה, נבנתה בפארק תוספת של תיאטרון מרשים בן שלוש קומות, במצוות המשפחה המלכותית חובבת האופרה. בפארק שפע אטרקציות, נוף ושבילים מקסימים לטיול ולהתרגעות.  שיט בנהר ליי 


בסביבת העיירה גווילין ניתן למצוא את אחד האזורים הכפריים היפים ביותר של סין. האזור משופע בנהרות צלולים ונופי טבע מרהיבים. אומרים כי דורות רבים של אמנם היללו את יופיו של האזור בשירים, באגדות, בציורים. עבור תיירים, מומלץ מאוד לחוות את היופי על ידי שיט בסירה לאורך הנהר ליי. אפשר לבחור בין שיט בסירות נהר קטנות או להעדיף ספינות גדולות. ניתן לשכור סירה למספר שעות ואף למספר ימים. 

 


מרכז למחקר וריבוי דובי הפנדה 


פנדה היא אחת החיות המיוחדות בעולם, והיא אחד הסמלים המובהקים של סין. במקום גן החיות, הרבה יותר יפה ונאה לצפות בדובים המרשימים הללו קרוב לסביבת מחייתם הטבעית. בצ'נגדו, במחוז סצ'ואן, אפשר ליהנות מהמחזה עוצר הנשימה של עשרות דובי פנדה. ניתן לצפות בהם משחקים ומלקטים מזון ואת החוויה ישלימו המוצגים וההסברים במקום, הכתובים גם בשפה האנגלית. יש גם סיורים מודרים באנגלית ומומלץ לתזמן את ההגעה לפי שעות ההאכלה. 

נהר היאנגצה 

 

נהר היאנגצה האדיר, אחד מגדולי הנהרות בעולם, ידוע בסין בשם "הנהר הארוך". אורכו של הנהר למעלה מ-6000 ק"מ, השלישי מבין הנהרות הארוכים בעולם (לאחר הנילוס והאמזונס). במשך מאות ואפילו אלפי שנים מהווה הנהר עורק תחבורה חשוב, וגם היום יש בו אלפי קילומטרים הפתוחים לשיט.  

 

שיט על נהר היאנגצה הוא פשוט חובה לכל המבקר בסין. השיט מבטיח תצפית מרהיבה על הסביבה ויש אזורים מסוימים המקובלים במיוחד בקרב תיירים.  

 

אזורים מסוימים מומלצים למשפחות ואילו אחרים – להרפתקנים בעלי לב חזק בלבד. 

הגנים של סאזהו 


הגנים של סאזהו הם מהגנים העתיקים, המרהיבים והחשובים בעולם. הגנים הוכרזו כאתר מורשת עולמי ומומלץ מאוד לבקר בהם. הגנים הוקמו לראשונה בסביבות המאה ה-11, כאשר מעת לעת הן חוו תקופה של גידול. קרוב ל-300 גנים נטעו במקום וכמה מהם נחשבים למפורסמים במיוחד. גן לינגרין הוא אחד המומלצים, זהו גן מדורג בעל מפלסים מתקופת שושלת מינג. בגנים המרשימים ניתן לגלות מבנים היסטוריים יפים, אגמים, שבילים מרהיבים, תחריטים עתיקים ועוד. 

 


ארמון פוטאלה, טיבט 


ארמון פוטלה המפואר שבלהסה טיבט (כיום בשליטת סין) היה במשך שנים מרכז פוליטי ותרבותי חשוב. הארמון שימש כמבצר וייעודו המקורי היה לשמש בין היתר כמקום מגוריו של הדלאי לאמה. מדובר למעשה במתחם ובו כמה ארמונות, הראשון שבהם הוקם במאה ה-17. בארמון ניתן להתרשם מציורי קיר מרהיבים המתארים בין היתר את חיי הדלאי למה ומלכים טיבטיים מפורסמים. במתחם הארמונות ניתן לבקר במתחמי קבורה, באגמים מרשימים, בגנים יפהפיים. 

טיול בסין - שנגחאי מסלול יום 17

הטיילת של שנחאי 

 

קברניטיה של סין השכילו לבצע תכנון ערים חכם המשולב בשימור לצד הנהר ג'ונגשן לו. שבילי הטיול והטיילת המרהיבה תוכננו כך שממש קשה להאמין שמעבר לפינה שוכנת אחת הערים המפורסמות והשוקקות של סין, עם אוכלוסייה של יותר מעשרים מיליון נפש.  

 

כדאי להגיע, לטייל, להתרשם ממגוון ההשפעות האדריכליות שניתן לפגוש באזור. סמוך יש בנמצא מגוון מסעדות, בתי קפה, גלריות ועוד. 

האנגזו

האנגזו - האגם המערבי 

 

בעיר האנגזו ניתן למצוא ריכוז מרשים מאוד של אתרים היסטוריים ומקדשים. רבים מהאתרים סמוכים עד מאוד לאגם המפורסם, בלב העיר העתיקה. סביב סביב ניתן לצפות בגבעות יפהפיות, מבני פגודה מסורתיים, ארמונות ומקדשים.  

 

המקום מתאים מאוד לטיול רגלי, זוהי חוויה של ממש לפסוע על גבי הגשרים העתיקים ולהריח את פריחת האפרסק. 

המאוזוליאום המואר, מתחם קבר של קיסרי הצפון 


המאוזוליאום המואר הוא אחד האתרים המומלצים השוכנים בחלק הצפון מזרחי של סין. זהו אזור שהיווה מרכז מסחרי ותרבותי חשוב כבר לפני מאות שנים. במתחם ניתן למצוא אתרי קבורה מסורתיים ומבנים עתיקים. באזור נמצא ארמון קיסרי שמור היטב, אחד מהיפים ביותר בסין. במקום פסלים מרהיבים ומבנים ששימשו את הקיסר ורשויות השלטון והמנהלה.