שווקים בסאפה - Sapa

שווקים בסאפה - צפון וייטנאם - Sapa


כמעט בכל יום בשבוע, השבטים המקומיים בגבעות שבאזור סאפה אשר בצפון ויאטנם יפגשו באחד השווקים שלהם. השוק משמש עבור המקומיים, מלבד מקום למכור את סחורתם המגוונת, גם כמקום מפגש חברתי בו מתקיימים האירועים המרכזיים והחשובים.

השבטים שחיים במקומות המבודדים יותר זוכים לפגוש חברים ומשפחה, להחליף מידע, רכילות, חדשות, לאכול ולבלות.

למידע נוסף אודות ויאטנם >>

מומלץ מאוד

להוריד את המדריך לנוסע לויאטנם

שהכנתי עבורכם -

המדריך יעזור לכם ליהנות מטיול חלומי פרטי בויאטנם ולחסוך הרבה זמן, תסכול וכסף.

השוק בסאפה

יום שלישי: שוק קוק לי - Coc Ly


ביום שלישי תוכלו לבקר בשוק קוק לי, שהוא בעצם התאספות קטנה של בני שבט פרח המונג, שבט בלק זאו, שבט נאנג ושבט טאי.

בין המוצרים שבשוק תמצאו ירקות, בעלי חיים וטקסטיל מקומי, כולם נתונים למיקוח פורה. מומלץ לבצע שיט בסירה לאורך נהר chay ולאחר מכן לסייר רגלית לכפר טראנג דו, בו חיים בני מיעוטים של שבט הטאי.

שימו לב שהדבר לא תמיד מתאפשר בחודשי יולי-אוגוסט כיוון שגובה המים בנהר גבוה מדי.

יום רביעי: שוק קאו סאן - Khao San


יום רביעי הוא יום השוק בכפר של קאו סאן, הנמצא במחוז מונג קונג שבלאו קאי. חייבים לצאת מוקדם בבוקר לביקור בשוק, כיוון שזה משתלם מאוד. הסיור יקח אתכם דרך נוף יפה העובר בין מטעי תה לחורשי אורן, ובהגעתכם תמצאו שוק עמוס, הומה אדם ושמח, שופע קונים ומוכרים מכל הקהילות המתגוררות באזור.

שוק נוסף שנעשה נגיש רק לאחרונה, בעקבות מקומו המרוחק, הוא שוק סין צ'נג (sin cheng) במחוז סי מא קאי. מומלץ מאוד לבקר בשוק שכן הוא השוק שנותר הכי אותנטי מהשווקים שבאזור.

השוק אמנם קטנטן אך ממוקם באזור יפיפה קרוב לגבול הסיני שבצפון ויאטנם, מה שמפצה על כך. התלבושות המסורתיות של בני השבטים על רקע הנוף יוצרים מראה עוצר נשימה. זהו גם אחד המקומות הטובים ביותר לחוות את השוק כמקום חברתי בעיקרו, כאשר תוכלו לצפות בצעירים ומבוגרים כאחד מפטפטים ומתעדכנים בכל החדשות והרכילות המקומית.

שוק בסאפה וייטנאם

יום חמישי: שוק לאנג קאו נין - Lung Khau Nhin


אפשרות לטיול שוק ביום חמישי היא לסייר בשוק לאנג קאו נין (Lung Khau Nhin). שוק זעיר זה הוא עוד אחד מהשווקים המסורתיים ביותר באזור, ומגוון רחב של בני מיעוטים מגיעים למכור את מרכולתם.


תצפו לפגוש שם את בני טאי לו הידידותיים ומסבירי הפנים, את טאי לאוס, וואייט טאי, ובני שבט המונג. לאחר הסיור בשוק, תוכלו לבקר בכפר של בני הבלק דאו (Black Dao).


האלטרנטיבה לשוק זה היא שוק יום חמישי בטם דונג דאט (Tam Duong Dat) שהוא בדרך כלל בהשתתפות ערבובית אנשים מאוד פוטוגנית של המונג הלבן, פרח המונג, לו, פו לה, בלק זאו וגיאי שלבושים לרוב בלבוש המסורתי שלהם.

יום שבת: שוק קאן קאו - ‪Can Cau Market


אחד השווקים המעניינים ביותר של ויאטנם הוא התאספות קטנה וייחודית בקאן קאו (Can Cau) המתקיימת כל שבת. בני פרח המונג, בלק זאו, טאי ופו לה מגיעים מקרוב ומרחוק רק כדי לסחור ולהתרועע זה עם זה ועם שכניהם שמעבר לגבול הסיני.

בני שבט המונג ידועים בתלבושות המפוארות שלהם, מה שמבטיח לכם חווית שוק חיה וצבעונית. הצלמים שביניכם ישתגעו אחר ההזדמנות ללכוד סצנות ציוריות יפיפיות של החיים המקומיים וכמו גם את הנוף שמסביב.

המקומיים בשוק סאפה

שבת בערב: שוק האהבה


יום שבת הוא היום של 'שוק האהבה " המפורסם של סאפה. בעבר זה היה המקום שבו בנים ובנות מהעמקים שמסביב היו מגיעים בחיפוש אחר בני זוג, ולמרות שהוא כבר לא משמש יותר למטרתו המקורית הוא בהחלט שווה ביקור.

בנות השבט הצעיר רד זאו ובנות שבט המונג השחור עדיין מגיעות לשם בכל סוף שבוע לזמר ולשיר שירים.


יום ראשון: שוק באק הא Bac Ha הגדול והמפורסם מכולם


לבסוף, השבוע מסתיים בשוק הגדול והמפורסם ביותר של כל השווקים שבאזור, שנערך ב- Bac Ha, בערך 3 שעות נסיעה מסאפה. כינוס ענק זה של בני השבטים השונים מציע הכל מהכל מהתוצרת המקומית.

ניתן גם לחזות בהיבטים מעניינים אחרים של החיים המקומיים כמו העיסוק ברפואה מסורתית. באזור זה יש לבני שבט פרח המונג שטח ענק וקהילה גדולה במיוחד, שנקראים כך בשל הצבעים הבהירים והבולטים של התלבושת המסורתית שלהם.

נוף השוק
התאספות בשוק
ריקודים בשוק סאפה
תיירים מבקרים בשוק
גברים ונשים בשוק